Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zwrócić honor aktualizacji 3.6.0... z braku czasu kociołek trochę był zasyfiony, w piątek wieczorem wyczyszczony a po czyszczeniu praca z PID jest bdb już nie przebija zadanej jak wcześniej i oscyluje bliżej zadanej w porównaniu do 3.4.0, ustawienia serwisowe oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu softa 3.6.0 wróciłem do 3.4.0. Na 3.6.0 mimo wyczyszczenia kanału wentylacyjnego codziennie alarm że temperatura nie rośnie. Na 3.40 cisza i spokój. 3.6.0 nie jest jeszcze dopracowanym softem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wcześniej napisać w sterowniku K1Pv4 włączenie funkcji kontrola temperatury powrotu w menu serwisowym powoduje tylko i wyłącznie wywoływanie i wyświetlanie alarmu o zbyt niskiej temperaturze powrotu wg wcześniej zdefiniowanych nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema niestety, zresztą dane te są dość dynamiczne a lag modułu robił by swoje.

Chociaż dla doświadczonego palacza i dane z opuźnienieniem były by pożyteczne, lecz tech musiał by serwery lepsze wykupić bo ilość danych i czas ich zbierania mocno by wzrosły. Oprócz tych obrotów bardzo pożyteczne były by info o zadanej temp. spalin oraz czasach podawania i przerwy.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem w końcu 3.6.0. i jestem pod wrażeniem, jak ładnie poradził sobie z wichurami. Choć na panelu wyświetlało się cały czas 1%, realnie szedł między 20 a 45 biegiem na wysterowaniu 9 (takie minimum ustawiłem) i dość stabilnie trzymał temperaturę, żar się nie zapadł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużą czy mała turbinę i jaka moc kotła?

Ja przy 15 kW wydłużyłem tylko maksymalna przerwę podawania z 45 na 60 i już nie przebija ponad zadaną podejrzewam że jeśli będzie cieplej jeszcze trzeba będzie ja wydłużyć. Ale dziwi mnie że nawet mimo wydłużenia tylko tego jednego parametru kopiec na palniku nadal jest ok i nie zapada się.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9kW, duża turbina.

W 3.4.0. po wydłużeniu czasu, jednocześnie trzeba było zwiększyć podawanie maksymalne, bo żar się zapadał. W 3.6.0. faktycznie tego problemu nie ma. 

Oryginalnie podawanie było zawsze 1s, a przerwa 21-45. Czyli jak widać moc minimalna to aż 47%. Teraz mam 20-66.

Minimalny wentylator był 80, zmniejszyłem na 60.

Regulacja była 15-35, zmniejszyłem na 9-35 by nie przeciągał w czasie wichur. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darekgra napisał:

Niema niestety, zresztą dane te są dość dynamiczne a lag modułu robił by swoje.

Chociaż dla doświadczonego palacza i dane z opuźnienieniem były by pożyteczne, lecz tech musiał by serwery lepsze wykupić bo ilość danych i czas ich zbierania mocno by wzrosły. Oprócz tych obrotów bardzo pożyteczne były by info o zadanej temp. spalin oraz czasach podawania i przerwy.

Ja przy pellecie mam taki podgląd. Tylko, że teraz palnik stoi :)

Screenshot_20200214_153358_pl.techsterowniki.emodul.jpg

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pellecie mam inny ster.

Menu - menu - ekran producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak można, ale fakt zależy od sterownika tak samo jak niektóre stery mają podgląd czujnika dodatkowego temperatury a inne już nie. Jedne mają na wykresie zapas paliwa inne już nie, może to ograniczenia sprzętowe lub aby nie było nudno programistom każdy typ steru ma co innego.

@gilal jednak peleciaże to szczęściarze :)

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekgra

Dokładnie :)

Eeeetam szczęściarze :)

 

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilal sprawdzałeś jaki duży lag jest w porównaniu do parametrów aktualnie wyświetlanych na sterowniku i jak często odświeża.

W APC3 jest również ekran producenta w emoduł lecz wyświetla tylko temperaturę mosfet.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracałem uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Darekgra napisał:

@gilal sprawdzałeś jaki duży lag jest w porównaniu do parametrów aktualnie wyświetlanych na sterowniku i jak często odświeża.

W APC3 jest również ekran producenta w emoduł lecz wyświetla tylko temperaturę mosfet.

Ta fotka to właśnie z emodul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dostęp do apc3 z 3.2.2 i tam tylko temp mosfet w ekranie się wyświetlała

a porównaj jak masz ochotę w czasie rzeczywistym to co w apce z tym co na sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak znajdę chwilkę. Ale pewnie dużo też zależy od internetu. Pewnie najszybsze odświeżanie będzie jak internet będzie podpięty bezpośrednio przewodem modem - sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Palę obecnie na małej turbince - udało się ujarzmić. Mogę powiedzieć że jest dużo lepiej i raczej zostanę przy takiej konfiguracji dłuższy czas. DSC_0247.thumb.JPG.4480ad04a3cbdab3707760069f175505.JPGDSC_0246.thumb.JPG.17332fb5ce2aaffd8a50e9a6db16428c.JPGDSC_0248.thumb.JPG.5d3524cb8c67d649c7957ae758a4c614.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.