Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy z zainstalowaną wersją 3.6.0 możecie sprawdzić jak to wygląda u was? Chodzi o regulacje otwierania i zamykania zaworu 4d, czy nawet przy jednym stopniu rużnicy pomiędzy zadaną a bierząca temperatura zaworu regulacja otwarcia zaworu odbywa się zawsze o maksymalny ustawiony jednorazowy skok zaworu a wartości pośrednie nie są używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny skok masz ustawiony na ile %?

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kombinowałem od 0.2 do 3 i zawsze reguluje mi zaworem o max ustawiona wartość skoku. Coś się chyba przywiesiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ale nawet po ponownym wgraniu softu zawór jet u mnie regulowany zawsze o wartość minimalnego skoku. Sprawdzałem nawet ustawienie minimalnego skoku na 20% wtedy również skok o 5% lub o więcej zależnie od różnicy temperatury.

Na chwilę obecną ustawiłem maksymalny skok na 1% i od razu jest lepsza (stabilniejsza) regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że zawór potrzebuje kilka cykli pracy kotła do nauki, u mnie kilkanaście godzin. Jeśli jest blisko nastaw, tak w granicach 2 C, to cyka co 1%. Ale tak idealnie w nastawione 36C i tak nie zawsze się wstrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie tak niestety nie jest, cyka po 5% ale teraz go zmusiłem do cykania po 1% :)

Nie trafia idealnie bo histereza jest +- wiec dla zadanej np 35,0 przy histerezie 1,0 wszystko co mieści się pomiędzy 34,0 a 36,0 jest w normie. Gdyby histereza obejmowała tylko + to by ładnie wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sìę wydaje, że algorytm dopasowuje otwarcie do wahań temp. kotła. Czyli jeśli kocioł pracuje między np. 65 a 70, to zawór nie reaguje na zbyt niską temp. przy 65 na kotle, tylko czeka na podgrzanie kotła.

W sumie rozczarowanie, bo mam tylko grzejniki bez głowic, a sterownik i tak średnio sobie z tym radzi. Choć 3.6.0. lepiej, niż 3.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o alarm w sterze k1prv4 pz / k1pv4 pz  . Problem jest taki ,że przy sytuacjach gdy mam brak opału i temp spada sterownik nie załącza alarmu , kocioł pracuje cały czas ,aż do wygaszenia osiągnie temp ok.25 stopni i wchodzi wstrzymanie , a gdy kilka razy dałem mu za słabe nastawy i nie potrafił osiągnąć temperatury to wybija alarm "temperatura nie rośnie " .

Od czego to zależne , w sumie są to podobne sytuacje ,a sterownik nie jest super inteligentny ,żeby to rozróżnić ? Też bym wolał w przypadku braku opału ,żeby alarm zawył wtedy nie dość ,że będę poinformowany to wszystkie pompy oraz temperatura na kotle są zatrzymane i nie ma problemu z szybkim zasypaniem i rozpaleniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm temperatura nie rośnie pojawia się po wcześniej zdefiniowanym czasie gdy temperatura nie rośnie, obstawiam że w tym drugim przypadku tzn. braku opału warunek upływu czasu jest niespełniony ponieważ wygasza się w krótszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być , przestawiłem alarm z 3 na 1 godzinę , chyba nie za mało ?

A pytanie jaką macie ustawioną temperature priorytetu oraz co ona oznacza ? Oraz pytanie o sprawę dezynfekcji CWU nastawy CO/CWU  65/55  w dezynfekcji CO +10 CWU +15 , działa tylko CWU ,a przy osiągnięciu 75 stopni piec wchodzi w podtrzymanie i załącza pompe CO , mimo temp alarmowej pomp podniesionej do 80 stopni . Zjawisko nie dobre bo dezynfekcja CWU trwa dość długo i kocioł kilka razy musi od nowa podgrzewać piec przez CO zamiast samo CWU.

Edytowane przez adamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura priorytetu jest to zadana temperatura kotła podczas pracy w priorytecie CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Częsta ich odpowiedź.

Boją się własnych aktualizacji:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darekgra napisał:

Hehehe... Częsta ich odpowiedź.

Boją się własnych aktualizacji:)

Dziekuję ! Ale rozumiem, że można bez obaw wgrać i raczej pozytywne odczucia ?

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisałeś odczucia to odczucia każdy może mieć inne.

Jest to soft do sterownika bez zapalarki.

Zawsze też można ściągnąć i wgrać wersję poprzednią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darekgra napisał:

Jak sam napisałeś odczucia to odczucia każdy może mieć inne.

Jest to soft do sterownika bez zapalarki.

Zawsze też można ściągnąć i wgrać wersję poprzednią.

Tak, piec bez zapalarki. Obecnie mam 3.2.5. A gdzie znajde tą wersję, zeby miec jako backup ?

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też są w tym wątku...

jak będziesz miał problem to daj znać podeślę

Twoja wersja jest dość stara więc instaluj.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.