Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przed instalacją zapisz nastawy ze sterownika.

 

Sformatować pendriva w systemie plików FAT 32

Instalacja:
1) Przenieść plik prog.bin do głównego katalogu pendriva(na pendrive musi być tylko wyłącznie program prog.bin).
2) Wyłączyć sterownik.
3) Włożyć pendriva do gniazda USB sterownika.
4) Włączyć sterownik i poczekać aż zakończy się instalacja (będzie słychać sygnały dźwiękowe w trakcie instalacji).
5) Wyjąc pendrive z gniazda USB sterownika.
7) Przy uruchamianiu sterownika proszę wybrać właściwą moc kotła.
8) Gotowe

 

Na stronie Defro jeszcze nie ma, nowa wersja oprogramowania to: 2.2.5. Zrobię fotki wieczorem to umieszczę zobaczysz jak wygląda menu z wskazaniem poziomu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka obiecanych fotk ekranu sterownika po aktualizacji oprogramowania do wersji 2.2.5

 

post-57283-0-98026400-1423685451_thumb.jpg

post-57283-0-04660300-1423685468_thumb.jpg

post-57283-0-58295500-1423685479_thumb.jpg

post-57283-0-94315400-1423685502_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz email to ci wysle, ale to jest do K1Pv2 (ogolnie duzo zmian i dziala lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już funkcji wygaszania ekranu, z automatu jest niewielkie przyciemnienie ekranu i tyle. To super, że ci przysłali na nich można zawsze liczyć i warto czasami zadzwonić to człowiek dostanie wcześniej nowe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem, że zniknęło wygaszanie ekranu. Szkoda, bo ja tego używałem - wygaszałem całkowicie. Nie wiem, czy zrobili to świadomie czy przypadkiem.

Cieszę się, że wyjaśniło się trochę znaczenie opcji granulacja paliwa, bo dotychczas na infolinii defro nie umieli mi wytłumaczyć czym różni się granulacja drobna od grubej. Teraz widać, że chodzi o kaloryczność - a przynajmniej taki jest opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem soft mojego K1Pv2 do 2.2.5. Czy wie ktoś z Was jak skalibrować zasobnik, kiedy podać, że jest pusty ? Jak będzie miał zalecane przez DEFRO około 25% czy wypróżnić go całkowicie ?

Kiedy dane dotyczące zasobnika pokażą mi się na stronie www (poprzez moduł Internet), bo na razie nic się nie zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam troszkę mnie nie było i tu jakie miłe zaskoczenie że temat nie umarł a wręcz się rozwinął o nowy wątek jupi :-) ale wracam do tematu :-) po wielu próbach zmianach doszedłem w miarę do jako takiego normalnego palenia :-) temperatury ładnie trzyma kopczyk na palniku też w miarę ładny popiół jest ładnie sypki chodź nigdy nie jest aż tak super żeby nie mogło być jeszcze lepiej :-) zaciekawiła mnie ta aktualizacja sterownika. Na stronie defro ściągnąłem plik ale nie wiem jaka to wersja bo tam nie jest napisane. A na techsterowniki w ogóle nie ma info o sofcie do sterowników a co ciekawe nie znalazłem w produktach info o moim sterowniku :-) Moja wersja oprogramowania to: 2.1.11/P4.0-d24 dla K1Pv2

Podrzuci ktoś aktualną wersje softu będę bardzo wdzięczny :-)

post-61647-0-46425800-1424360866_thumb.jpg

post-61647-0-12399000-1424360916_thumb.jpg

post-61647-0-92478300-1424360936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj email to ci wysle, dzis dali nowa aktualizacje wersja 2.2.6 jest tez dla sterownika K1P. Ogolnie pierwsze wrazenie szybsza i plynniejsza reakcja wentylatora na spadki i wzrosty temperatury CO, no i informacja oraz wizualizacja zurzycia paliwa w zasobniku. Kawal dobrej roboty od TECHa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila strachu i gotowe :-) już śmiga na nowym oprogramowaniu jupi :-) zobaczę rano jak na tych oryginalnych ustawieniach sobie poradzi bo już mi się nic nie chciało zmieniać ale notatki mam spisane co i jak ustawiać :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytek a jak to jest z tą kalibracją? Bo widzę że są dwie funkcje. Pełny zasobnik i kalibracja pełnego lub pustego zasobnika. Dałem kalibracja i ciągle jest 0 % i się wyświetla na czerwono że kalibruje i to aż tak długo trwa?? Potwierdzam że zasobnik pełny i nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

uzupełniasz sobie zasobnik weglem do pełna (100%) wchodzisz w menu serwis/ kalibracja poziomu paliwa i naciskasz zasobnik pełny, wtedy zaczyna się kalibracja (czerwony napis na ekranie sterownika - kalibracja) gdy kocioł spali całą zawartość wsypanego wcześniej węgla do ustalonego dla nas poziomu np. do miejsca gdzie jest przykręcony zasobnik z rurą ślimaka lub jak już będzie widać ślimak to wtedy wchodzisz w menu ustawienia/ kalibracja poziomu paliwa i wciskasz zasobnik pusty. To koniec kalibracji, wtedy dosypujemy węgiel do zasobnika na max do poziomu jak poprzednio 100% i wciskasz tylko w menu/ zasobnik napełniony i od tego momentu sterownik na ekranie pokazuje poziom paliwa. Po kalibracji możesz już dosypać paliwa wcześniej w dowolnym momencie tylko do stanu na max (100%) i musisz pamiętać aby zawsze po takiej czynności wcisnąć w menu/ zasobnik napełniony. Mozesz sobie sam skalibrować i ustalić, że na przykład nie na max. (100%) a tylko na 3/4 zasobnika lub mniej dla ciebie jest "pełny" i robisz sobie np. kreseczkę w zasobniku i zaczynasz kalibrację tak jak wyżej i potem dosypujesz sobie paliwo do tego ustalonego przez ciebie poziomu pełny . Czy jasno to opisałem? jak coś to pytaj.

Nie wiem jak jest, gdy dojdzie już do poziomu 0 (zero/ pusty), podejrzewam, że sterownik generuje alarm o braku paliwa, za pare dni jak skalibruje swój to bedzie okazja już sprawdzić hehhe, aha mam moduł gsm defro i tam jest coś takiego jak informuj o zurzyciu paliwa - ile kg ustala się przed stanem 0 (zero) lub ile godzin przed stanem 0 (zero) i dosta je się chyba info... pozostało kg węgla lub na XX godzin węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki wszystko jasno opisałeś. To ja za szybko wciskałem zasobnik pusty i potem jak się pokazało 100% że pełny i przy pierwszym podaniu groszku spadało od razu do 0 hihi ale alarmu z tego powodu nie było. Ciekawe jak się sprawdzi funkcja podawania info ile zostało groszku i na ile dni ale wygląda że fajny bajer wprowadzili. Wyjdzie za kilka dni jak to się ma do rzeczywistości czy to będą przybliżone dane czy w miarę realne. Szkoda że nie ma tego pokazanego o spalaniu w widoku domku bo bardziej mi odpowiada :-) ale to szczegół. Ogólnie fajne zmiany niby kosmetyczne a jednak pewnie diabeł tkwi  w szczegółach. Musze przyznać że piec w końcu zaczął się normalnie zachowywać czyli palić. Przez noc chodził na ustawieniach oryginalnych dla 15KW i okazało się że całkiem normalnie sobie poradził a wcześniej miałem ustawiony dla 12KW :-) teraz wróciłem do starych poprawek jak ostatnio czyli skorygowałem czasy przerwy w podawaniu i pozmniejszałem nadmuchy tyle że już zostawiłem to 15KW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to możliwe, ale 2.2.6 w porównaniu do 2.1.14 które miałem od jesieni to jak niebo a ziemia: ładna, równa praca, niewielkie odchyły od temp zadanej, ekogroszek spala się bez większych spieków... 2.1.14 spalał mi bardzo ładnie Retopala, ale jak zacząłem palić taniopał PRO, to zaczęła się droga przez mękę - dwa miesiące testowałem różne nastawy wentylatora i podawania i nic to nie pomogło: wielkie kalafiory, dużo niespalonego opału w popielniku. A teraz na 2.2.6 (wentylator +20) po prostu nastąpił cud :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest pewna różnica tylko nie wiem czy wynikająca z nowego oprogramowania czy z tego że piec w końcu rozgryzł groszek  :D Aczkolwiek kto w temacie to wie że z początku niemiłosiernie się męczyłem ze spiekami oraz dużej ilości spalanego groszku itp. Ale przed zmianą oprogramowania piec zaczął palić już bardzo fajnie a teraz na nowym oprogramowaniu praktycznie bez żadnej zmiany w opcjach na oryginalnych ustawieniach pali bardzo fajnie co na początku sezonu za cholere nie dało się dojść do takiego rezultatu.Więc na pewno zmiana na wielki plus. Szkoda tylko że tech na stronie nie daje żadnego info o nowym dostępnym oprogramowaniu a na defro nie piszą jaka wersja jest udostępniona do pobrania. Ogólnie fajna zmiana w opcjach że powyciągali do głównego menu korekty podawania a szkoda że nie ma wygaszacza :-) Ogólnie sterownik ma mnóstwo opcji troszkę taki przerost formy nad treścią przy spalaniu węgla :-) Trzeba mieć naprawdę rozbudowaną instalację żeby chodź pewną cześć ich wykorzystać. A bawi się ktoś z was w tygodniówki na tym piecu? I jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi bo nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jak to jest z podgrzewaniem w sezonie letnim samej wody. Chodzi o spalanie groszku wiadomo orientacyjne bo w każdym domu jest inna ilość wody wykorzystywana ale mniej więcej :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmiana na wielki plus jeśli chodzi o oprogramowanie, dużo zmian w poprawieniu działania algorytmu PID stąd te zauważalne zmiany na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno znajda hehehe pisalem okolo 4 tygodnie temu do Defro (jeden email do kierownika serwisu drugi do obslugi) z pytaniem i propozycja, aby dodawali opis jaka wersja sterownika znajduje sie na ich stronie i nic zadnej odpowiedzi... tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie sterownika najlepiej zadzwon do TECH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.