Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

eded31 daj email to ci wysle do K1P lub K1Pv2 lub zadzwon do TECH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi się kalibracja ale na chwilę obecną pokazuje mi tylko stan procentowy a resztę danych po 0 ciekawe czemu nie ma info. Czyżby powinna być opcja do kalibracji w kg itp?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczkaj chwile ślimak zrobi parę pełnych cykli/ obrotow i będą dni i godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa :-) wczoraj wieczorem przy 100% miałem 3 dni i 10 godzin a dziś z rana mam 86% i 3 dni i 11 godzin więc myślę że on tam sobie sam jakoś te wartości liczy uśrednia :-) Doszedłem do spalania średnio 31 kg na dobę  co daję 1,3 kg na godzinę :-) Ogrzewanie domu ok 150m z pietrem plus grzanie wody. Chciałbym zejść do około woreczka na dobę ale w moich warunkach czytaj dom nie ocieplony stare okna i dach i strych bez ocieplenia i tak nie ma tragedii :-) tona na miesiąc szału nie ma :-) co o tym myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś rozmawiałem o tym z TECHem jeszcze nie ma nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będzie coś nowego to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie to, żebym był niezadowolony z 2.2.6, ale szkoda, że DEFRO/TECHSTEROWNIKI nie informują na swoich stronach o zmianach softu. O ile mniej byłoby zamieszania, podpytywania itp. itd. Mam nadzieję, że to w przyszłości dopracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co się nastawiać na częste aktualizację wiadomo jeśli jest to nowy sterownik to wychodzą jakieś drobne błędy ale w końcu dojdą to takiego momentu dopracowania że już nie będzie nic do poprawy :-) Ale zawsze miło jest że dbają o klienta chodź faktycznie system dystrybucji nowego oprogramowania mają na dwóje :-)  chodź mogli by zmienić widok ekranu na taki chodzi mi o zapełnienie podajnika. 

post-61647-0-31218700-1426283070_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Tak czytam bo niedługo przyjdzie mi się bawić z kociołkiem (Eko 15kW) który od roku stoi w kotłowni - (zabawa z nim poprzedniej zimy doprowadzała mnie do szału) a widzę że koledzy posiadają nowy soft do K1Pv2(z PID) można poprosić o podesłanie cobym nie musiał pitolic się na starym sofcie, tym bardziej że jak piszą koledzy lepiej reaguje na zmiany.Moja emalia to mirektw(małpka)gmail.com - z góry dzięki

 

Pozdrawiam

M.T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Dzięki Panowie za stery - na razie siem zakyualizował kocioł i powoliczeka na rozpałkę

 

Jeśli mogę o coś zapytać będę wdzięczny za informacje

 

Sterownik jak w temacie kocioł eko duo 15

 

Poprzedniej zimy musiałem podtrzymywać temp na tyle coby woda nie zamarzła w obiegu

 

1. piec nie mógł tak jak w przypadku kolegów dobić do temp 60 st 

2. do "obsługi" miał tylko 60m podłogówki i 9 kalafiorów - bez boilera

3. Niestety dom bez elewacji

 

specjalnie nie gmyrałem w piecu

 

ustawienie kotła - 0 co dawało podawanie 4s i przerwę 44s

wentyl na -2

do menu serwisowego nie mam dostępu więc piec pracował na parametrach sterownika ustawionych przez producenta

 

A teraz jeśli mogę prosić o wyjaśnienie

1. Już wiem po wpisach wyżej że moc kotła była za mała ale co oznacza np 1: 11  i jak się to ma do mocy kotła - do czego ew. dążyć

2. Jaka praca kotłą jest lepsza - w podtrzymaniu, czy normalna

3. Rozumiem iż do zmian w menu serwisowym potrzebny jakiś kod, czy zmiany tam nie popierdzielą innych rzeczy i jak ew, zrobić default

4. Temp spalin poprzednio była na poziomie 156 - 180 stpni - rozumiem iż za bardzo dmuchało i kupe ciepła szło na grzanie tyłków gołębiom na kominie - jaka powinna być temp spalin

 

Przepraszam za takie pytania (pewnie dla niektórych banał) ale nia miałem przyjemności jeszcze popalić - dopiero się rozgrzewam :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

W zeszłym roku ustawiłem piecyk Defro Komfort eko duo 15kw. bez pid. Korzystając z danych od Defro które mówiły że przy nastawach podawanie 10sek. Przerwa 60 sek. Kocioł ma moc 14,7 kw. Systematycznie dostosowywałem moc kotła do potrzeb ( palone czechem)

W tym roku wchodzę na Stronę Defro i okazuje się że kocioł ma moc 14.9kw. Przy nastawach podawanie 8 sek. Przerwa 110.

WTF co się zmieniło jakieś jaja. Piec napewno nie ma nominalnej mocy przy tych nastawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zmienili rodzaj "wungla" dla którego została utworzona tabelka mocy, a może zmienili palnik, ślimak,motoreduktor i zmieniły się ilości paliwa podawanego w określonej jednostce czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta tabela jest orientacyjna i nie oznacza że kocioł na takich nastawach osiągnie taką moc

jest zbyt wiele zmiennych aby dało się przyjąć uniwersalne nastawy. poza tym moc ogranicza wymiennik i palnik oraz kaloryczność opału.

możliwe też że w tym modelu zmieniono palnik lub jego napowietrzenie i już będzie inaczej

nie ma sobie co tym głowy zaprzątać a raczej skupić się na poprawnym spaleniu tego co wsypane

nie wspomnę że dla czeskiego węgla to na podanych nastawach raczej nie osiągnął ten kociołek 14,7KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.