Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Pokojowy


mq21

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kocioł Defro z podajnikiem, sterownik K (bez PIDu), mam pytanie czy  ze sterownikiem K1 będzie współpracować regulator ST 280 bo  w TECHU napisali mi że jest ograniczenie programowe i musi być regulator dedykowany czyli SPK LUX. Może ktoś z forumowiczów posiada regulator ST 280 z komunikacją bezprzewodową z K1 i podzieli się uwagami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie współpracował z tym regulatorem (ST280) tylko z wesją dedykowaną dla defro tzn. SPK LUX, co do komunikacji bezprzewodowej to moduły możesz kupić taniej niż w Defro np. na aukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz st-280 to wystarczy tylko wgranie softu do niego ze strony defro i będzie działać jak spk. Warunkiem jest to ze musisz mieć soft powyżej wersji 4.

Sam u siebie używam st-280 do sterownika k1p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz napisać więcej na temat wgrania tego softu? Ten soft wgrywa się do sterownika kotła czy do regulatora pokojowego ST 280. Ja posiadam sterownik K1 bez PIDu, więc jaki soft będzie odpowiedni? na stronie Defro jest dużo tych plików i nie bardzo wiem który będzie odpowiedni a nie chcę uszkodzić sterownika pieca bo okres grzewczy w pełni i nie byłoby przyjemnie aby piec przestał działać.

Proszę Cię o pomoc jeśli przerabiałeś ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj wersje 4.6.0 do regulatora st-280. Soft do pobierania na stronie defro http://www.defro.pl/download,pliki,223,223_spk-lux-v4-6-0-aktualizacja-dla-wersji-od-4-0-0.zip. W sterowniku kotła nie musisz nic zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może czy da radę wgrać soft K1PRv3 Adaptive Control do K1PRv2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj wersje 4.6.0 do regulatora st-280. Soft do pobierania na stronie defro http://www.defro.pl/download,pliki,223,223_spk-lux-v4-6-0-aktualizacja-dla-wersji-od-4-0-0.zip. W sterowniku kotła nie musisz nic zmieniać.

Jak masz połączony regulator pokojowy ze sterownikiem pieca czy poprzez siłownik zaworu 4d. Jesteś zadowolony z tego regulatora pokojowego, pytam bo posiadam piec defro Duo uni pierwszy sezon i tak powoli dochodzę do wszystkiego po wcześniejszym paleniu w zwykłym piecu na miał. Teraz to jest wygoda z tym podajnikowym ale trzeba go odpowiednio ustwić i dosprzętowić aby zautomatyzować temp. w mieszkaniu. Obecnie temp. w mieszkaniu ustawiam poprzez zmiany na zaworze 4d ręcznnie ewentualnie zmianami nastaw na sterowniku pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST-280 po osiągnięciu zadanej temperatury pokojowej wyłącza u mnie u mnie pompę CO i obniża temperaturę zadaną kotła o 10 stopni. Nie mam zaworu 4d, mam tylko 3d na powrocie.

 

Regulator ST-280 ma niestety parę wad:

 

- jasność podświetlenia ekranu wpływa na wskazanie temperatury w pokoju - ekran podgrzewa czujnik np. jasność 100 % temperatura 23 stopnie, zmniejszamy jasność do 10 % i po chwili mamy 22,4 stopnia w pokoju.

- brak możliwości wygaszenia ekranu w godzinach nocnych, świeci nawet na najmniejszej jasności jak lampka nocna.

- fabryczna kalibracja czujnika temperatury odbiegała od rzeczywistej o 2 stopnie.

 

zalety:

- posiada budzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko za taką kasę powinien działać perfekcyjnie a do tego mu daleko. Z pozytywów to ma bardzo efektowny wygląd no i jest podgląd na podstawowe parametry kotła, zaworu, cwu, temperatura spalin i zewnętrzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST-280 po osiągnięciu zadanej temperatury pokojowej wyłącza u mnie u mnie pompę CO i obniża temperaturę zadaną kotła o 10 stopni. Nie mam zaworu 4d, mam tylko 3d na powrocie.

 

Regulator ST-280 ma niestety parę wad:

 

- jasność podświetlenia ekranu wpływa na wskazanie temperatury w pokoju - ekran podgrzewa czujnik np. jasność 100 % temperatura 23 stopnie, zmniejszamy jasność do 10 % i po chwili mamy 22,4 stopnia w pokoju.

- brak możliwości wygaszenia ekranu w godzinach nocnych, świeci nawet na najmniejszej jasności jak lampka nocna.

- fabryczna kalibracja czujnika temperatury odbiegała od rzeczywistej o 2 stopnie.

 

zalety:

- posiada budzik :)

 

Słuszne spostrzeżenia ale w godzinach nocnych można ustawić żeby pokazywał  godzinę  albo całkiem się wygasił.   Miałem tak ustawione  Menu "w nocy"  ustawiamy "zegar" albo "wyłączony".

A fabryczną kalibracje poprawiamy i jest dobrze, robimy to jednorazowo, także też nie jest to jakiś problem. 

Podświetlenie 100% nie używam,  bo mam w dzień 15% a w nocy na minimum  czyli 10%.    No ale skoro tak mówisz że podnosi temp.  to troche to zmaścili.

 

Można samemu zrobić update  oprogramowania ?

Posiadam  wersje   TECH  02.01.03. 

Dzięki za odp.  Pozdro. 

 

 

EDIT:

 

znalazłem w opisie na stronie producenta taki tekst:

 

 

Wygaszacz ekranu W sterowniku można ustawić wygaszacz ekranu, który włączał się będzie po określonym czasie bezczynności. Aby powrócić do widoku ekranu głównego wystarczy dotknąć ekran w dowolnym miejscu. Użytkownik może dostosować widok ekranu w czasie wygaszenia ustawiając poszczególne parametry:  Wybór wygaszacza Naciskając ikonę wyboru wygaszacza przechodzimy do panelu umożliwiającego wyłączenie opcji wygaszania (Brak wygaszacza), lub ustawienie wygaszacza w postaci: - Pokaz slajdów – (uruchomienie tej opcji możliwe jedynie po wcześniejszym przeprowadzeniu procesu Importu zdjęć). Na ekranie wyświetlane zdjęcia z częstotliwością ustawiona przez użytkownika. - Zegar – na ekranie widoczny zegar. Wygaszony – Po upłynięciu czasu bezczynności ekran wygasi się całkowicie.  Import zdjęć Zdjęcia, które chcemy importować do pamięci sterownika muszą zostać najpierw przygotowane w programie graficznym ImageClip (do pobrania ze strony www.techsterowniki.pl). Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu na komputerze wczytujemy wybrane zdjęcie. Wybieramy obszar zdjęcia, który ma być wyświetlany na sterowniku. Zdjęcie można obrócić. Po obróbce zdjęcia wczytujemy kolejne. Po przygotowaniu wszystkich zdjęć, które chcemy wgrać do sterownika zapisujemy je na Pendrive’ie w katalogu głównym. Pendrive umieszczamy w gnieździe USB na sterowniku i uruchamiamy opcję Import zdjęć w menu sterownika. Maksymalnie można wgrać 8 zdjęć. Wgrywając nowe zdjęcia automatycznie z pamięci sterownika zostają usunięte poprzednie.

 

Z tym że u mnie nie ma żadnego wygaszacza w menu  ekranu.  Pewnie mam stary soft. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji softu powyżej 4.0.0 usunęli menu "w nocy", podobno źle to działało

Update samodzielnie można zrobiłeś od wersji 4.0.0 , regulator musi mieć port USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale chętnie się dowiem :)  Możesz spróbować :)

Witam

Dziś zabrałem się za wgranie innego softu K1PRv3 Adaptive Control do mojego sterownika K1PRv2. NO I POSZŁO :) Jest podobny. Wiecej jest opcji do ustawiania. Nie ma jakości paliwa typu "wysoko/nisko kaloryczny" tylko "węgiel lub pelet" Inaczej się ustawia korekty nadmuchu i podawania. I to mnie wystraszyło :) W korekcie nadmuchu są jeszcze ustawienia zaawansowane, a w korekcie podawania zmienia sie "moc kotła w %" . Jest normalnie aktywacja PID :)

Więc powinno normalnie pracować :)

Po zobaczeniu tych większych opcji ustawień, wróciłem do poprzedniego softu K1PRv2 :) Jestem dopiero od niecałego miesiąca posiadaczem kociołka z tym sterownikiem i powiem szczerze że zdygałem :)

Może ktoś bardziej zaawansowany podpowie co i jak tam ustawiać :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do regulacji temperatury pokojowej czy regulator pokojowy lepiej będzie sterował temp. poprzez zawór 4d z siłownikiem czy lepiej poprzez sterownik pieca, bo obecnie nie posiadam regulatora pokojowego i temp. na wyjściu z pieca reguluję ręcznie poprzez zawór 4d ale jest to trochę uciążliwe przez częste wizyty w kotłowni. Może ktoś ma doświadczenie ze sterowaniem i się wypowie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji softu powyżej 4.0.0 usunęli menu "w nocy", podobno źle to działało

Update samodzielnie można zrobiłeś od wersji 4.0.0 , regulator musi mieć port USB.

 

Jest port USB w moim ale tak jak mówie,  mam wersję  02.01.03.  Ty piszesz o 4.0.0.  nie wiem jaka była kolejna numeracja. Podejrzewam że mam starą i to bardzo bo kupiłem go ponad 2 lata temu.  A pewnie mógł jeszcze leżeć w magazynie albo sklepie.

Można w tym 02.01.03 samodzielnie wgrać nowszy soft  i skąd go ściągnąć ?

Nie mam pieca defro tylko Sas.

 

 

Pozatym, dobrze żeby ktoś scalił te dwa tematy

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17775-sterownik-pokojowy-tech-st-280/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do regulacji temperatury pokojowej czy regulator pokojowy lepiej będzie sterował temp. poprzez zawór 4d z siłownikiem czy lepiej poprzez sterownik pieca, bo obecnie nie posiadam regulatora pokojowego i temp. na wyjściu z pieca reguluję ręcznie poprzez zawór 4d ale jest to trochę uciążliwe przez częste wizyty w kotłowni. Może ktoś ma doświadczenie ze sterowaniem i się wypowie.  

Zamontowałem regulator pokojowy, w instalacji : starego typu" grawitacyjnej z obejściem na pompe i odcięciem zaworem kulowym. Moja regulacja pokojówką zwariowała, otóż po zgłoszeniu dogrzania pokoju przez regulator pokojowy wyłącza się pompa  a całe ciepło z kotła płynie poprzez zawór kulowy, ktory otwiera się automatycznie w postoju pompy i efekt jest odwrotny zamiast wychładzać pomieszczenie jest dogrzewane. Jaka jest na to rada? Doradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.