Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Potrzebuję porady. Otóż miałem pompkę od grzejników i podłogówki razem podpiętą w sterowniku jako pompa CO. Dzisiaj to sobie rozgraniczyłem i pompę od podłogówki podpiąlem jako pompa dodatkowa 1. Po włączeniu sterownika wyskoczył alarm 027 że czujnik podłogówki uszkodzony. Znalazłem w pudełku czujnik i podpiąłem go do sterownika w miejsce "czujnik podłogówki". I teraz w którym miejscu na rurze ten czujnik przytwierdzić? Przed zaworem 3d, 4d? Czy za tymi zaworami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przyklej za pompą od podlogowki czyli już na wyjściu na podlogowkę wtedy będziesz miał realną temperaturę która idzie na podlogowke. Jeżeli wepniesz przed zaworem 3d cz 4d to nie będzie ona prawidlowa

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc Europolis. 

Teraz nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli pompa od podłogówki jest teraz podłączona jako pompa dodatkowa 1 a od grzejników jako CO i regulator pokojowy wykryje że temperatura została osiągnięta i puści sygnał do kotła żeby przestał grzać to wyłączy mi i pompę od CO i podłogówli? Czy oddzielnie będę mógł ustawić żeby regulator pokojowy sterował tylko pompą dodatkową 1 a od grzejników nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa dodatkowa działa niezależnie od pompy co sterownik daje możliwość wyłączenia pompy CO po osiągnięciu temperatury na sterowniku pokojowym. Nie daje możliwości wyłączenia pompy dodatkowej.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Możesz ewentualnie zamienić pompy w sterowniku jeżeli chcesz aby sterownik wyłączał pompę od podlogowki ja mam tak u siebie zrobione bo na grzejniki idzie stała temperatura. Na grzejnikach mam głowice więc same się zamykają a sterownik na kotle wyłącza pompę CO w której gniazdo mam wpiętą pompę od podlogowki


Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy podmienić przewody pomp. Dziękuję za pomoc. Przetestuje na obecnym ustawieniu i zobaczę jak sie sprawdzi a w razie czego podmienię przewody pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką maksymalną temperaturę pompy podłogowej ustawić na sterowniku, próg załączania i histerezę? Obecnie mam próg załączania 35, max 45, a histerezę 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak sterujesz temperatura wody na podlogowce i to czy palisz cały czas czy tylko kilka godzin.
Jeżeli ustawiasz temp. podlogowki na zaworze 3d i palisz cały czas to wystarczy 30 - 31 °C przy wyższej będzie w domu sałna. Ale to też kwestia indywidualna i może się różnić

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaworzr 3 drożnym mam ustawione na 2. Czyli próg załączania zostawić 30 a max 32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę temp załączania ustaw jaką chcesz im wyższa tym kocioł pracuje stabilniej a temp max ustaw na max tam chyba jest 50. To i tak na nic nie wpływa bo zawór 3 d nie pości więcej niż masz ustawione

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam soft nic nie daje, sterownik musi być przystosowany pod zapalarkę, musi mieć wejście gdzie ją podłączyć, ster k1Prv4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojówka steruje wyłączeniem i załączeniem pompy obiegowej po osiągnięciu  lub  spadku temperatury zadanej na pokojówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaznaczenie tej opcji na nic nie wpływa. Mam zawór 4D który steruje podłogówką. Pompa za zaworem podłączona do wyjścia "pompa dodatkowa 1" i ustawiona jako pompa podłogowa. Niezależnie od ustawienia wspomnianej opcji pompa podłogowa za zaworem pracuje cały czas.

Właśnie zależałoby mi na takiej opcji jak pokojówka zgłosi dogrzanie zawór 4D zamyka się (mam ustawione obniżenie pokojówki) i dodatkowo pompa żeby sie wyłączyła (po co ma ganiać wodę w podłodze skoro i tak nie jest ogrzewania przez piec i krąży w obiegu podłoga>zawór>podłoga)

Dodam że mam czujnik pokojowy SPK LUX ustawiony jako SPK LUX Standard (nie proporcjonalny)

Edytowane przez nikersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jako pompę zaworu... Na zdjęciu jest widoczne ustawienie pokojówki dotyczące pompy zaworu.

Ale też jest takie ustawienie dotyczące pompy CO.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie w moim sterowniku (K1PRv4) mam 3 wyjścia: Pompa CO, pompa dodatkowa1, pompa dodatkowa 2. W ustawieniach mogę konfigurować pompy dodatkowe 1 i 2. Pompę mam podpiętą pod wyjście "pompa dodatkowa 1: i ustawiona jako pompa podłogowa. Nie mam możliwości ustawienia jej jako pompa zaworu.

obraz.thumb.png.20835bc0e50eb3882e2d7f4ac066b886.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu pompa dodatkowa 2 jest taka możliwość.

Tylko czy napewno musisz mieć to wyłączanie pompy od pokojówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że podłączysz pompę podłogową jako pompę CO i zmienisz ustawienia mam sterownik k1prv4 i pokojowy Tech st-280 ( spk lux) i u mnie tak działa.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej też tak można, poprostu ustaw w tych ustawieniach ze zdjęcia na pompę CO i tam powinieneś mieć możliwość ustawienia pracy z pokojówka nawet z dodatkowymi ustawieniami przerw i pracy interwałowej.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uszanowanie,

czy ktoś z posiadaczy najnowszego softu do np. K1PRv4 orientuje się, czy da się tam ustawić temp. kotła jeżeli sterownik pracuje w trybie letnim (tylko bojler)?

O co chodzi... w moim sofcie (mam 3.4.x) w trybie letnim temp. kotła ustawia się sama na temp. bojlera czyli np. 55C. Przy tej temp. nagrzewanie bojlera zajmuje wieki, walka o ostatnie 2C zanim kocioł się wyłączy potrafi zając nawet 1h. Inaczej ma sie sprawa zimą, gdy kocioł pracuje w trybie np. priorytet bojlera, wtedy temp. kotła jest temp. zadaną przeze mnie np. 65C, a w takiej sytuacji bojler do zadanych 55C nagrzewa się błyskawicznie.

W maju 2019 pytałem o to TECHa. Odpowiedzieli, że w kolejnych wersjach zostanie dodany parametr "temperatura pracy kotła w trybie letnim". Czy macie takie lub podobne ustawienie u siebie w najnowszym sofcie?

Edytowane przez geszue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w najnowszym oprogramowaniu 3.6.0 przy trybie letnim temperatura kotła i temperatura bojlera są niezależne można ustawiać je indywidualnie.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ta  "temperatura pracy kotła w trybie letnim" to szczerze nie wiem. U siebie mamkocioł ustawiony na 65 a woda 55. W 3.4.0. nie moglem ustawić temp. kotła powyzej  "temperatura priorytetu", ale teraz już moge.  

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.