Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Darekgra napisał:

Oraz ustawić wyżej temperaturę powrotu wtedy po jej spadku zawór na grzejniki się zamknie.

Ale musi mieć włączoną ochronę powrotu, a z opisu kolegi "mart102" wynika że jej nie włączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3.4.0 w k1pv4 pz i pytanie, czy jak wrzuce na pendrive ten sam soft to mi powinno zainstalować jeszcze raz czy zignoruje plik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluje się jeszcze raz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Proszę nie mieć nikogo z oprogramowaniem sterownika pokojowego ST 280-281 SPK 4.6.0. Przemyślałem całą niedzielę, ale nic nie znalazłem. Dziękuję

 

 

 Mam wersję 4.4.0 i nie mogę zaktualizować z tech do 5.2.17

Edytowane przez Miklosxxx
Oprava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór,

  Przepraszam za złą strukturę zdań. Mam defro uni 25kw, którego oryginalny kontroler (k1prv2) był uszkodzony. Kupiłem nowy sterownik (K1prv4) tylko ten jest z oprogramowaniem 3.6.0 więc nie mogę znaleźć mojego kotła. Chciałem załadować stare oprogramowanie przez USB, ale kiedy wyłączam zasilanie i podłączam, po prostu uruchamia się na obecnym oprogramowaniu. Czy ktoś może mi pomóc?

Z poważaniem,

Edytowane przez Jiri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w nazwie pliku masz (1)? Jeśli tak musisz nawias wraz z liczbą usunąć i dopiero wgrać firmware.

Maybe you have (1) in the file name? If so, you need to remove the parenthesis with the number and only then upload the firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz soft do K1prv4, a nie przypadkowo do K1pv4? I czy sterownika nie kupiłeś omyłkowo K1pv4?

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik posiada z tyłu naklejkę z K1PRv4 (9-50 kw) został wyprodukowany 09/2021
oprogramowanie na nim to Defro K1PRv4 3.6.0ZP/1.6.1

to oprogramowanie nie jest kompatybilne z moim kotłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli.sie mylę ale K1Prv2 i K1Prv4 są ze sobą sprzętowo niekompatybilne i nie da się wgrać softu v2 do v4. Swoją drogą jedyna niekompatybilność jaka mi przychodzi do głowy to "turbina" przy wentylatorze. Można ją dokupić samą (ok 150 zł) i zamontować na istniejącym wentylatorze lub w komplecie z wentylatorem (ok 300zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dlatego kupiłem cały kontroler.
Całkowicie usunięto stary kontroler. Wymieniłem cały hardware.Więc szukam sposobu aby włożyć inne oprogramowanie na ten nowy sterownik bo mojego kotła nie ma na liście. Może mam plik z błędem i czy ktoś może mi podać odpowiednie oprogramowanie?Z góry dziękuję za wszystkie te wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co zrobiłeś. W tych sterownikach jest chyba inny procesor. Wymiana płytki nic nie da. Lepiej kupić turbinę/przepływomierz i podłączyć nowy sterownik jak wyszedł z pudełka z tym, że kabelek od halotronu wpiąć w przepływomierz. Jedyne co musisz wiedzieć to jaka moc ma palnik w twoim kotle. Powinien działać z każdym kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mam defro uni 25kw, którego oryginalny kontroler (k1prv2) był uszkodzony.

A napisz jeszcze proszę, co było uszkodzone w starym sterowniku. Ostatnio miałem przyjemność naprawiać podobny sterownik i jest to dość prosta operacja i niezbyt kosztowna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze kupiłeś. Ten zestaw powinien pasować plug and play. Wymontowujesz stary. Podłączasz nowy i powinno działać. Dlaczego chcesz downgradowac oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Mnie nie musi być wymieniony. Czy próbowałeś podłączyć wszystkie kable do nowego sterownika. Wybrać moc kotła i spróbować go uruchomić? A jeśli tak to co nie działało?

Update: przy tym sterze może jedynie nie działać ruszt awaryjny ale nie wiem czy Ci na paleniu w tym trybie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jiri napisał:

w tym problem nie mogę wybrać typu kotła (25kw uni). Angielski również nie jest możliwy.

Hej. Jeśli chcesz to możesz się do mnie odezwać na Priv. Możesz pisać po Angielsku. Przyślij mi proszę zdjęcia ekranów gdzie ustawiasz moc i typ palnika.  Niestety nie znalazłem instrukcji w innym języku, niż po polsku k1p-k1pr-v4.pdfale na stronie 14:  mamy zapis:
 

Cytat

IV.m) Wybór języka
Za pomocą tej funkcji użytkownik wybiera język w jakim obsługiwany będzie sterownik. Jeśli w menu
sterownika brakuje języka, który chcemy ustawić jako bieżący należy skorzystać z ikony Dodaj język
po wpisaniu 8-cyfrowego kodu język zostanie odblokowany. Wszystkie kody posiada dystrybutor kotła.

Cytat

IV.m) Language selection
With this function, the user can set the language witch will be used by controller. When prospective langauage is missing on the menu then  use the Dodaj język icon - after entering the 8digits code, the language will be unlocked. All codes are available from the boiler distributor.

Nie znam niestety kodów językowych. Może ktoś inny pomoże.

Edytowane przez awiator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany na PW. Jeśli ktoś mógłby jeszcze udostępnić kod, który trzeba wpisać aby dodać język angielski to temat można byłoby uznać za zakończony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.