Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć

Mam K1Pv4 PZ, zainstalowałem soft 3.4.0, poprzednio miałem 3.1.9.

Jedna rzecz jest inna niż w poprzedniej wersji i jest dla mnie nieco kłopotliwa.

Chodzi o pompę dodatkową 2 - jest to pompa odpowiedzialna (jako druga) za obieg CO.

W starym oprogramowaniu miałem ją ustawioną cały czas jako pompa CO - w trybie "pompy równoległe" pracowała, po przełączeniu na "tryb letni" automatycznie się wyłączała, łącznie z główna pompą CO (działa tylko pompa na bojler)

W nowym oprogramowaniu, też jest ustawiona jako pompa CO - po przejściu z pomp równoległych na tryb letni ciągle pracuje, trzeba ją wyłączyć odrębnie i odwrotnie przy zmianie z trybu letniego do pomp równoległych nie włącza się automatycznie.

Jest to kłopotliwe w takim czasie jak teraz gdzie często zmienia się tryby letni na pompy równoległe i vice versa.

Wie ktoś jak przywrócić działanie tak jak w starym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaka jest różnica miedzy K1PV3 a K1PV4? Warto kupić nowszy sterownik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto mam k1pv2 upgrade do v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy mógłby mi ktoś podać obroty fabryczne min i max dla małej turbinki dla mocy 15kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie prośba o info,

gdzie i jak zamawialiście małą turbinkę do wentylatora? W tej sprawie uderzać do Defro czy Techa? A i jaka cena turbinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do serwisu defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wodzuwolomin napisał:

Panowie prośba o info,

gdzie i jak zamawialiście małą turbinkę do wentylatora? W tej sprawie uderzać do Defro czy Techa? A i jaka cena turbinki?

Ja rozmawiałem z Defro. Koszt to 100 zł + przesyłka

Tylko pytanie czy warto i jakoś to poprawia pracę palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy warto? Ja mam dużą turbinkę i muszę ciągle zmieniać korekty wentylatora. Ciągle wiatr jest za duży. Wydmuchuje mi żar z palnika. Zauważyłem że na małej mocy wentylator musi sporo się rozbujać żeby turbinka się ruszyła i dała jakiś odczyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to tu pisałem ale.powtórzę raz jeszcze. Na małej mocy lepiej się prowadzi K1pv2 niż K1pv3 z dużą turbinką. K1pv3 działa natomiast lepiej na wyższej mocy.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanin zmienisz dużą turbinę na małą turbinkę to: zaktualizuj oprogramowanie do wersji 3.6.0 lub 3.6.3 (wybierz moc kotła przy uruchomieniu sterownika na właściwą z indeksem M = mała turbinka) i ważne zmień tacę i koronę retorty na nową zmodyfikowaną z dodatkowymi otworami napowietrzającymi umieszczonymi po obwodzie tacy i koronę palnika z przysłoną od strony rury podawczej ślimaka. W linku filmik z Defro (pod koniec filmu pokazana jest zmodyfikowana taca i korona palnika - 6.06 minuta filmu)

 

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kotle 15kW z 2019 roku mam tacę z otworami ale koronę bez tej przesłony. Zamawiam turbinie i koronę, zobaczymy co i jak będzie.

Mam nadzieję że uda się lepiej i niżej prowadzić kociołek na mocy 1% bo jednak mam go trochę za duży na obecne zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa sprawa z tą koronką i płytą palnika. A orientujesz się się jaki koszt nowej koronki i płyty do palnika 20 kw? Jeśli chodzi o oprogramowanie to pracuje na sterowniku k1pv2 z oprogramowaniem k1pv3. Były jakieś nowe aktualizacje tego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony analizator brager  i na dużej turbince wskazania na 1% są na poziomie 18-19% tlenu w spalinach. Moim zdaniem za bardzo przetlenione nawet jak na retorte. Na małej turbince też jakoś źle się pali jakby dmuchawa była przydławiona za bardzo. Mam koronę z przysłoną ale tacę bez dodatkowych otworów wie może tu jest problem. A i taca nie dociska mi tej korony coś nie pasuje chyba. Będę musiał zamówić i to i to bo nowa korona nie chciała pasować i musiałem zeszlifowac co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z Defro:

nowa korona -140 zł, talerz -155 zł, wysyłka 33 zł

Do palnika 15 kw

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ten większy zestaw? Ja mam kocioł 20 kw czyli powinno być to samo. Pytanie tylko czy zmieniać do tego zestawu też turbinkę na małą?

Edytowane przez marcin
Sformatowałem wypowiedź, gdyż była w cytacie. Proszę nie cytować poprzedniego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem niby do 15-20 kw może być duża, ale mi jak pochodzi kocioł na 1% mocy przez pare godzin to tak się zapopieli palenisko i dmucha jak głupi ten wentylator bo niby przepływu nie ma, i dziurę wypala w złożu  :| 

z resztą mam małą i duża turbinkę.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam ten sam problem. Na małej mocy zapycha się palnik. Napisz mi jaka była ostatnia aktualizacja oprogramowania do K1PV3? Ja mam wersję 2.4.7. Defro dawało coś nowszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.