Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielka Prośba O Pomoc W Wyborze Kotła


wichertrzcinica

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tu jest silna grupa "wspierająca" produkty defro. A jakie firma ma podejscie do klienta też nie problem znaleźć....

Generalnie dobrych kotłów nie trzeba nachalnie reklamować reklamować. Same się obronią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ostatnio nastała "moda" na wyroby ekologiczne. Jak nie jesteś eko to jesteś gorszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest parcie na 5 klasę z pewnych stron i stąd się pojawiły produkty defro

jak masz w nosie 5 klasę to są kotły od defro lepsze i tańsze  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie zdecydowany, laik jak ja , czytając forum głupieje :)

Na stronie czyste ogrzewanie SKAM i RBR w czołówce , dużo osób tu o nim pisze dobre rzeczy a polecane są całkiem inne ? 

Jak zdecydować? Można powiedzieć , że ostatnio juz nikt nie poleca tych kotłów.

Stron "Czyste ogrzewanie " ktoś tam pewnie nie uaktualnia już z pół roku a może i dłużej ,a z drugiej strony żeby mogli opisać coś muszą mieć do tego dostęp oraz sporo opinii użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gorsze?

Mowa o skam i rbr. Ciągle nie mogę tego zrozumieć, parę miesięcy temu jak zacząłem czytać forum to te dwa kotły na przemian były pokecane. Sam myślałem o nich jak kiedyś będę kupował. Teraz jak czytam to wszyscy wybierają defro itp. O co chodzi z tymi kotłami?

Parę miesięcy temu też wziąłbym np. Skama ale jak zobaczyłem w akcji Sas-a z tym szamotem to cały czas  siedzi mi w głowie a zwłaszcza ten sterownik Multi Fun z czujnikiem żaru. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu jest silna grupa "wspierająca" produkty defro. A jakie firma ma podejscie do klienta też nie problem znaleźć....

Generalnie dobrych kotłów nie trzeba nachalnie reklamować reklamować. Same się obronią

Piszesz głupstwa ,po prostu trzeba się rozwijać ,za kilka m-cy może Skam czy inny producent  wprowadzi nowy model kotła wtedy liderzy się zmienią  to normalne ,jest przecież konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co sas solid ma wyższa cenę niż konkurencja dlatego gorzej się sprzedaje.

Sam bym go kupił bez wahania gdyby nie cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ze swojej strony proponuję jeszcze rozważyć kocioł żeliwny.Nie mam co prawda praktyki jeśli chodzi o kotły z podajnikiem ale z obserwacji jakie poczyniłem wcale bym go nie wykluczył.Tym bardziej jeśli wchodzimy w większy pułap cenowy.

Sam osobiści zakupiłem Herculesa U 26 z myślą o przystosowaniu go do podajnika.

Uważam że jest tu spore pole manewru dla domowych majsterkowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta kasę mam już prawie 2 tony ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdyż w innych postach innym doradzasz Sasa , choć sam masz Defro.

Ja na twoim miejscu kupiłbym jednak tego Sasa. ;)

Może się okazać, ze te dwie tony które zaoszczędziłeś w tym momencie na zakupie z nawiązką zostaną puszczone przez komin podczas palenia przez 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe możliwe doradzam sasa gdyż bardziej mi się podoba i na pewno lepszy serwis, ja kupiłem defro bo nie miałem tyle kasy na piec. Nie jestem typem człowieka który chwali to co kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś tak potwierdził to, co piszesz, udokumentowanymi wynikami badań - byłoby super. Jeśli tylko tak piszesz - to są tylko puste słowa.

 

Opłać to badanie udokumentowane to będziesz je miał - mi do szczęścia potrzebne nie jest, a pieniądze wolę wydać na dzieciaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś czarną perłe??? i o co chodzi z tą akcyzą czy ja będę musiał ją zapłacić?

 

Nie kupiłem, wymieniłem się worek za worek.

 

Akcyzę płacą firmy, odbiorcy indywidualni nie.

 

Tak a propos z Perły uzyskałem 15,88 MJ/kg, popiół 6,8%, było sporo spieków żużlowych co może stanowić problem przy niektórych palnikach.

 

Poza tym jest w porządku i w super cenie.

 

Podobnie spalał się Barter z LM tyle, że miał na worku deklarowane 23 MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedaleko mnie ja na Mazurach ,a kociołek kupował sąsiad w Brodnicy,jak dzwonisz do przedstawiciela to mówisz że chcesz z montażem  wtedy masz na 8%  Vat-u.

Tak to prawda ogniwo w necie np tu kosztuje mniej.

http://xn--kociocenowy-x5b.pl/kociol-z-zasobnikiem-ogniwo/2826-kociol-ogniwo-eko-plus-m-26kw-z-podajnikiem.html

 

Na 380 m2 sprzedaż na VAT 8% nie wchodzi w grę, tylko do 300 m2 wolno taki naliczać i to z jeszcze paroma warunkami, które należy spełnić.

 

Jak się bietka postara to w znacznie lepszej cenie kupi kocioł 25 kW w 5 klasie niż ten spod linka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podtrzymuję nadal moje pytanie.Jak to jest możliwe że w kotle z poziomymi półkami,gdzie spaliny nie mają kontaktu bezpośredniego z powrotem wody z układu c.o. jest bezpośredni związek ze zbyt niską temperaturą wody powracającej z tego układu?

 

Spaliny mają bezpośredni kontakt z wymiennikiem na poziomie powrotu wody z układu CO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny mają bezpośredni kontakt z wymiennikiem na poziomie powrotu wody z układu CO !!!

No to, abyś pokazał, że jesteś kompetentny i fachowy, dodaj: jaka jest w tym miejscu temperatura powierzchni wymiennika ciepła od strony spalin???

Dla ułatwienia podam, że z całą pewnością nie jest równa temperaturze wody w wymienniku, bo wtedy nie byłoby wymiany ciepła. Prawda?

 

Choć potocznie mówi się o negatywnym wpływie korozyjnym temperatury wody - to tak naprawdę mamy do czynienia z negatywnym wpływem korozyjnym temperatury spalin (to idzie w parze). Kwaśne wykropliny biorą się ze spalin - nie z wody.

Ale... co ja tam wiem w porównaniu z takim ekspertem jak ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bietka

 

Kup taki kocioł, który wymaga jak najmniej wiedzy od użytkownika. Ceny z dupy się nie biorą, jak coś ma spalać efektywnie, sam dobierać parametry żeby ekonomicznie spalać musi to kosztować. Nie czujesz się w tym temacie dobrze i nie chcesz znowu biegać po forum z problemami z ustawieniami itd. to kup maksymalnie zautomatyzowany kocioł. Póki co takim jest chyba Sas Solid z czujnikiem żaru i tym multifunem. Nie ma cudów, na coś lepszego trzeba wydać 8000-10000 złotych i tu nawet nie chodzi o 5 klasę.  Nastawić się tylko na spalanie jednej granulacji węgla. Wyższa cena kotła to też lepsze materiały, myślę, że spokojnie na ~15 lat. W perspektywie czasu te wydanie 2000pln więcej,  zrekompensują dobry wybór i zadowolenie z kotła. 

W każdym razie ja tak bym zrobił. Sam jeszcze palę w zasypowcu bo mam darmowe drewno(w mrozy węgiel orzech II), ale kiedyś ono się skończy i od razu kupuję podajnikowy. Na pewno będę szukać coś w pokroju Sas Solid i nie interesuje mnie czy to ma 5 klasę czy 6 klasę czy 10tą. Ważne co kocioł potrafi, jak mocno jest zautomatyzowany, jakość materiałów(dodatki ze stali nierdzewnej), elektroniki, silnika itd. Po to się kupuje taki kocioł żeby prawie do niego nie zaglądać, poza dosypywaniem węgla i okresowym czyszczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.