Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielka Prośba O Pomoc W Wyborze Kotła


wichertrzcinica

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o starszym ogniwo -eko plus?Wart uwagi? Da radę w nim spalać ekogroszek o różnych wartościach bez problemów i przeróbek?

Bez przeróbek nie. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję poczytać warunki gwarancyjne jakie ma Defro zanim popadnie się w zachwyt nad bliskością serwisu 

warunki jakie ta firma stawia sprawiają ze klient jest na przegranej pozycji w 99.9% przypadków reklamacji

a to udowodnią że wegiel nie taki a to że temperatura za niska albo  woda za twarda lub zbyt miękka. nie to żebym był przeciwny firmie. drażni mnie jedynie ich podejście to klienta i stawianie warunków gwarancyjnych dość trudnych do spełnienia poza labolatorium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z takimi stratami ,ja nie straszę, to tylko miał ,albo gałęziówka i najlepiej samemu robiona w lesie,albo nie pchaj się w te mury ,lub najpierw  ogacić ten klasztor.

Kocioł Iskra Eko 25Kw poczytaj sprawność b. dobra a spalasz najtańsze paliwko:

http://www.zgoda-wieprz.pl/126-kotly-grzewcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kocioł Iskra Eko 25Kw poczytaj sprawność b. dobra a spalasz najtańsze paliwko:

Producent pisze ze paliwo typu 31.2  wegiel czy to miał takze moze byc problem z uzyskaniem takiego dobrego paliwa no chyba ze faktycznie to pali gorsze gatunki paliw  ;)

Poczytaj jeszcze o słynnym kotle SKAM  i RBR   kotły chyba tansze od tych tu wymienionych i o palniku obrotowym ardeo ,mozna siegnac po sterownik typu SPP teraz jest juz wersja v2  albo ECOAL  czy BRULI   ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent pisze ze paliwo typu 31.2  wegiel czy to miał takze moze byc problem z uzyskaniem takiego dobrego paliwa no chyba ze faktycznie to pali gorsze gatunki paliw  ;)

Większość producentów pisze o takim paliwie  ;)

Ten przynajmniej łyka miał i groszek ,nie mylić z ekogroszkiem. :lol:  

Poczytaj jeszcze o słynnym kotle SKAM  i RBR   kotły chyba tansze od tych tu wymienionych i o palniku obrotowym ardeo ,mozna siegnac po sterownik typu SPP teraz jest juz wersja v2  albo ECOAL  czy BRULI    ;)   :D

 

 

Ceny tańsze i kotły gorsze.Jemu do miału to lepsza ta nowa rynna albo tłok z Iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez się zastanawiałem nad Defro komfort PZ, ale wybrałem defro sigma z palnikiem ekoenergia, ster defro smart II i ślimakiem  chyba żeliwnym bo wygląda naprawdę solidnie. Tylko trochę trzeba poczkać na taki piec. Cena 7300zł

Zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego na palniku pisze moc 15-25KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Większość producentów pisze o takim paliwie 

Pisza o takim paliwie bo na takim kocioł był napewno testowany  i uzyskał odpowiednia klase w badanich . Tylko tłok tez ma swoje wady duza dawka jednorazowa cos koło 120g  co moze powodowac  sadze na  wymienniku  przy odstawce , ale to tematy juz  dawno znane , kiedys zbudowałem  podajnik tłokowy który podawal tylko 70 g na jedna dawke  a tez przydymiał i przeszedłem na slimakowy   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez się zastanawiałem nad Defro komfort PZ, ale wybrałem defro sigma z palnikiem ekoenergia, ster defro smart II i ślimakiem chyba żeliwnym bo wygląda naprawdę solidnie. Tylko trochę trzeba poczkać na taki piec. Cena 7300zł

Zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego na palniku pisze moc 15-25KW

Hmm to idzie zamówić taki piec, ale ze zmienionymi wnętrznościami? Ile musisz czekać? I jeśli mogę spytać to gdzie dostałeś taka cene. U mnie chcą 7800 za standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

defro sigma z palnikiem ekoenergia

Palniki ekoenergia sa roznej mocy wielkosci  warto na to zwrócic uwage zeby nie był za duzy w stosunku do mocy kotła  a czasami tak bywa  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sk-kotly.pl/  tu kupiłem taki piec. Czekałem około miesiąca. W tej cenie była wysyłka. W innym temacie zamieszczałem zdjęcia tego  kotła. Sterownik w nim jest defro smart II v 3.5 z panelem dotykowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisza o takim paliwie bo na takim kocioł był napewno testowany  i uzyskał odpowiednia klase w badanich . Tylko tłok tez ma swoje wady duza dawka jednorazowa cos koło 120g  co moze powodowac  sadze na  wymienniku  przy odstawce , ale to tematy juz  dawno znane , kiedys zbudowałem  podajnik tłokowy który podawal tylko 70 g na jedna dawke  a tez przydymiał i przeszedłem na slimakowy   :P

Palnik tłokowy jest na większe domki,żeby nie dymił "leczy" go się szamotem  ,poczytaj tu:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20308-optymalne-ustawienie-kot%C5%82a-defro-akm-22kw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to idzie zamówić taki piec, ale ze zmienionymi wnętrznościami? Ile musisz czekać? I jeśli mogę spytać to gdzie dostałeś taka cene. U mnie chcą 7800 za standard.

Taki zmienipny to już nie w 5 klasie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmie bez rusztu awaryjnego to będzie w klasie 5 tak mi się wydaje ale musi jeszcze dopytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to w sigmie ekoenergia jest chyba standardem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekoenergią  to jest składak.

 

 

 

W Sigmie w oryginale jest palnik fajkowy  12,16 kW mają chyba własny palnik a w 24,36,48 kW jest fajka pancerpola.

W klasie 5 jest tylko na mocy 16 i 24 kW z fajką. :) 
 
 
 
W Sigmie Uni jest wszędzie rynna 16,24,36,48 kW.

W klasie 5 jest tylko na mocy 16 i 24 kW z rynną.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik tłokowy jest na większe domki

Oczywiscie ja nie mam nic przeciwko tłokowi  tłok   ma tez swoje zalety,  ale tak jak piszesz musi byc odbiór i odpowiednio dobrany moca .Wiekszosc problemow z tłokami wynika z przewymiarowania kotła .Kiedys pokusiłem sie jak bawiłem sie tłokiem o wykonanie z płytek szamotowych całego palnika tzn całosc konstrukcji była z blachy a boki i dolna płyta napowietrzajaca z szamotu .Niestety spieki sie przyklejały do szamotu szczegolnie do dolnej płytki ,potem przerobiłem  z blachy wymienne boki i dół ale deflektor był u gory z szamotu odrazu wbudowany w konstrukcje wymienny ,oczywiscie była to konstrukcja taka testowa do zabawy 

post-57460-0-44306400-1447665287_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutki palniczek wyrzeźbiłeś. :)  Ten palnik cały z szamotu to ostatecznie łyknie węgiel brunatny a jeszcze lepiej węgiel drzewny taki do grilla albo biomasę w rożnej postaci ,próbowałeś ?Czym mniejszy tłok tym mniej można szamotu zastosować ,w niektórych przypadkach tylko deflektor ,zależy jeszcze dużo od paliwa od jego rogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzieki doszedłem do wnosku ze jednak metalowy jest  lepszy w obsłudze i czyszczeniu w razie czego mozna otworami poregulowac a w szamocie ciezko sie  wierci a i na metalu tworzy sie garb na wlocie na płytke czyli typowe bolaczki ,jest to taka bardziej rynna z tłokiem naped z silnika wycieraczki a ruch obrotowy na posuwisto zwrotny zamieniony za pomoca lewarka samochodowego ale to temat o kupnie kotła wiec nie bede tu zasmiecał 

post-57460-0-23843300-1447669786_thumb.jpg

post-57460-0-12553300-1447669991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wichertrzcinica no to jaki piec wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.