Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielka Prośba O Pomoc W Wyborze Kotła


wichertrzcinica

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się zdecydowałem. Dzięki temu, że poleciłeś mi ten sklep w końcu rozmawiałem z jakimś sensownym sprzedawcą. Nagle okazało się, że idzie do Sigmy dołożyć sterownik Smart II i palnik żeliwny ekoenergii.Takie połączenie wydaje mi się sensowne. To wszystko w cenie 7800 więc chyba się skuszę. Jeden mały minus to, że piec byłby dopiero na przyszły tydzień, ale jakoś może przepękamy u dziadków.

 

Jeszcze jedno pytanie - jest sens brać czujnik pokojowy albo pogodynkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mieć piec w 2 tyg. Przeciągło się na 4 tyg.Może dlatego że brałem z bocznym czopuchem sam nie wiem. Czujnik temp.wewnętrznej jak i zewnętrznej dostajesz standardzie wiec nie wiem o jaki czujnik ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie masz tabletem no chyba ze bierzesz jakiś inny sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No

 

Ja jeszcze mam piec nie podłączony więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć

post-31409-0-93980800-1447677964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kw bierzesz?

Z rusztem żeliwnym czy bez rusztu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z rusztem żeliwnym możesz palić w razie braku prądu normalnym opałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zabawne w tym wszystkim jest,że mój miejscowy sprzedawca, który cały czas mnie namawiał na Defro i jest lokalnym dystrybutorem właśnie dzwonił i twierdzi, że nie ma w ogóle takiej możliwości żeby w Sigmach coś zmieniać,ani sterownika ani tym bardziej palnika. I to ogólnie gorsze piece od innych z Defro. Chyba sobie odpuszczę i zamawiam od tego co pab110. Czyli Sigmę z palnikiem ekoenergii, żeliwnym rusztem i Smart II. Mam nadzieję, że będę zadowolony, i że się będę musiał czekać dłużej niż obiecali.

 

PS. Pab11o też od ciebie wymagali, żeby zapłacić wszystko z góry?

 

P.P.S zaznaczyć żeby palnik miał moc 15-25 a nie 25-30kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja mam 16 kw a palnik 16-25kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz aż tak duży piec? Na mnie wołali zaliczkę 1000tys a po 2 tyg resztę bo piec juz gotowy. Piec miał wyjechać prosto z defro do mnie. Dlatego musiałem wpłacić resztę gotówki. Po w płacie czekałem jeszcze 2 tyg i się ***. Ale w końcu przyjechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma jakieś w tyki w defro że takie piece załatwiać.Bo nikt inny nie był w stanie takiego piec załatwić,a do defro szkoda ci dzwonić bo tam to wogole wszystkiemu zaprzeczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ciepło właściwe jaki wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ktorzy na forum maja 400m2 i kupili 16kw wiec ci nie doradzę bo nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.Ja mam jakimś 165m2 i powinienem mieć 10 kw ale że ten nie posiada rusztu awaryjnego więc wziąłem 16kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej części kraju jesteś?

Zapytaj gościa o czujnik zerwanej zawleczki jak dopłata będzie 80zł to bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Podkarpacie rzeszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te palniki do wszystkiego nie na takiej zasadzie, jak coś do wszystkiego to jest do niczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie stwierdzam tylko pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawa się trochę skomplikowała. Juz miałem zamawiać, ale okazało się, że sprzedawca wprowadził mnie trochę w błąd i Sas to wersja 19kw za 9100 nie wiem czy to nie za drogo. Boje się tak mocno nadwyrężyć budżet bo nie wiem ile mi jeszcze reszta wyjdzie.

 

Na obecną chwilę waham się między ogniwo eko plus, defro Sigma i defro komfort eko pz (z tym nowym sterownikiem) wszystkie poniżej 8000. Rozważałem jeszcze ogniwo eko plus m jeśli bym dostał jakiś rabat poniżej 9000.

 

Sam juz nie wiem zaczyna mi się mózg ładować a jutro musze koniecznie coś zamówić. Ostatni dzień bo hydraulik wchodzi w środę.

 

To sporo zwłaszcza, że porządny kocioł 25 kW można kupić za 7200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ale nie wiem czy bardziej nie kusi mnie Defro Komfort Eko Pz. Ma palnik ekoenergii, żeliwny ślimak i ten nowy sterownik Smart II (zależy mi na jako takiej automatyce). Ciężki wybór:(

 

Cały myk z piecami Defro wygląda tak, że jako jedyne mam je na miejscu i serwis w razie czego też.

 

Palniki Ekoenergii zostały już w wielu przypadkach zastąpione nowszymi, lepszymi Batory, a od Smart II też są lepiej pracujące sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.