Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła - prośba o pomoc


ashoot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc w doborze kotła ponieważ im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie. 

Po krotce - nowobudowany dom, technologia szkieletowa, powierzchnia 100m2.

Glowne źródło ciepła to będzie pompa powietrze-powietrze jednak na terenach w których się buduję bardzo często są problemy z dostawą prądu stad konieczność zastosowania źródła ciepła które będzie bez obsługowo działać na akumulatorze przez kilka dni. 

Moc max do 12 kw, zależy mi na dość sporym podajniku żeby dało się zasypać ok 100kg paliwa. Wymiary najlepiej dość kompaktowe, kotłownia ma 7m2.

Budzet max do ok 12 tys. 

Myślałem nad Lidia mini z dodatkowym podajnikiem, ht one, Kostrzewa twin bio luxury (w mojej okolicy jest aż 5 serwisantów) 

Ewentualnie coś innego może? 

Instalacja będzie grzejnikowa + podłogowa w kuchni, łazience i korytarzu. 

Proszę o poradę i z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ashoot napisał:

stad konieczność zastosowania źródła ciepła które będzie bez obsługowo działać na akumulatorze przez kilka dni. 

Na aku nie da się pociągnąć kilka dni. Musiałbyś mieć mały agregat inwertorowy. 

A nie wchodziłoby w rachubę cos takiego? To dobry produkt z zaawansowanym algorytmem. Nic w nim nie będziesz musiał grzebać. Działa na zasadzie włącz - wyłącz.

Edilkamin IDROPOINT - EDILKAMIN - z płaszczem wodnym - piece na pellet - Piece Wolnostojące - SKLEP INTERNETOWY - kominki, piece, wkłady, grille (e-kominki24h.pl)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ashoot napisał:

Glowne źródło ciepła to będzie pompa powietrze-powietrze

A tak z ciekawości jakiego producenta wybrałeś? Bo mam coś podobnego u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się teraz pięknie klimatyzację nazywa.

 

@ashoot jaki budżet masz przeznaczony na kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kompakt i duży zasobnik to może Kotlospaw Slimko. Nic innego w tej cenie nie przychodzi mi do głowy. 

A budżet napisałeś wcześniej, niedoczytalem, przepraszam. HT One nie kupisz w tej kwocie, poza tym zasobnik mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eliks napisał:

HT One nie kupisz w tej kwocie, poza tym zasobnik mały.

Kupię wersję Basic + dostawkę na pellet. Kwestia czy lepszy będzie HT One Basic czy np Lidia mini albo właśnie Slimko z palnikiem kipi...  Który z tych trzech będzie najlepszym wyborem??

A Może jeszcze coś innego wziąć pod uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersje Basic bym się nie pchał, jak już coś to w pełnego One'a. O Lidii mało wiem a Kotlospaw ma bardzo dobre opinie, również jeśli chodzi o wsparcie serwisowe. Wybór jak zwykle należy do inwestora ?

Edit: przypomniała mi się ciekawostka, do Slimko net kosztuje koło 500zl a do Lidii 950zl chociaż korzystają z tego samego Econetu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony Ferroli Biopellet z nadstawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony Ferroli Biopellet z nadstawką.
Panie, gdzie to kupić...

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ashoot napisał:

Ok chyba wybór padnie na Slimko od Kotłospaw w wersji 12kw. Ktoś podpowie gdzie aktualnie można najtaniej ten kociołek wyrwać wysyłkowo?? ?

 

Bardzo się cieszymy, że nasz produkt jest w kręgu zainteresowania Państwa wyborem. Zachęcam do kontaktu z biurem - dzisiaj nie tyle jest ważny zakup, co montaż i opieka serwisowa. Nasza firma charakteryzuje się szeroką siatką dystrybucji oraz serwisu fabrycznego. 

Zapraszam do kontaktu, wskażę najbliższą dystrybucję i serwis fabryczny.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.