Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielka Prośba O Pomoc W Wyborze Kotła


wichertrzcinica

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się domyślałem, że komórką, nie ważne. Fajnie, że jakiekolwiek są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam za opóźnienie, ale miałem w tym tygodniu masę roboty z pracą i powrotem do domu. Piec założyli mi w środę. Hydraulik pierwszy raz montował Sas i trochę przerósł go sterownik więc zostawił wszystko na automatyce. Piec działa od 16 w środę i nie całe dwa dni podgrzał dom z 4 do 21 stopni przy ustawieniu na 60 stopni. Niestety przy okazji spalił według moich wyliczeni ok 80kg na dobę. Całkiem dużo, ale może to dlatego, że miał trochę do ogrzania. Tak na prawdę dowiem się ile spala w ciągu weekendu bo dom już ciepły i musiałem skręcić na 50-55 stopni.

 

Muszę Was jednak prosić o pomoc w doborze odpowiednich ustawień bo mam wrażenie, że Czarna Perła nie spala mi się optymalnie.Strasznie dużo popiołu (co widać na filmiku). Codziennie rano mam zupełnie pełny popielnik.Piec bardzo często podaje opał i dmuchawa pracuje bardzo często powyżej 50%. Pip jest ustawiony na turbo. Korekty podawania paliwa i nadmuchu na 0%. Nie mam jeszcze założonego czujnika pokojowego i pogodynki bo nie wyrobił się fachowiec.

 

Dodaję, także zdjęcia i filmik. Jak byście chcieli inne to tez porobię przy tych mi się trochę spieszyło.

 

https://youtu.be/5bLhcjTS2x0

post-65339-0-55903700-1449311786_thumb.jpg

post-65339-0-65812700-1449311897_thumb.jpg

post-65339-0-80537600-1449311993_thumb.jpg

post-65339-0-44250600-1449312107_thumb.jpg

post-65339-0-19376700-1449312212_thumb.jpg

post-65339-0-37199700-1449312310_thumb.jpg

post-65339-0-20454600-1449312380_thumb.jpg

post-65339-0-91271200-1449312467_thumb.jpg

post-65339-0-25980900-1449312567_thumb.jpg

post-65339-0-37665700-1449312653_thumb.jpg

post-65339-0-94657800-1449312867_thumb.jpg

post-65339-0-87922500-1449312921_thumb.jpg

post-65339-0-69370600-1449312982_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Ty masz 2x za dużo wiatru, pali Ci jak palnik acetylenowy. DO tego wgarniasz popiół przy takim nadmuchu do pieca - przecież wszystko Ci zabrało w komin, takie czyszczenie robi się przy wyłączonym sterowniku, aby popiół swobodnie wleciał do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie masz tam tornado. Coś źle jest poustawiane.  Poza samym kotłem, sprawdź czy nie masz za dużego ciągu kominowego. Dzięki za fotki i filmik. Pogadaj z @Animus. 
To, że Ci spalił na początku dużo to nic nadzwyczajnego, miałeś ekstremalnie wychłodzony dom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz ten piec zautomatyzowany?? tzn z algorytmem PID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odezwie się @Animus to Ci podpowie co i jak albo po prostu napisz do niego na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Są jakieś dwa pid do wyboru standard albo turbo. Teraz jest na turbo. Nic nie dotykałem w ustawieniach i dlatego pytam o radę.

To spróbuj zmienić na standard. Jeżeli nadal będziesz miał tak ostry płomień to rób korektę wentylatora w dół. Ja powiem Ci sytuacje u mnie, też działam z PIDEM. Na początku korekty wentylatora i podawania nie dotykałem i były na 0, lecz z takimi ustawieniami przesypywał mi węgiel do popielnika (nie nadążał palić - zbyt kaloryczny węgiel). Zjechałem z korektą podawania -30%. Obserwowałem i już cały węgiel był dopalany, lecz było dużo spieków no to korekta wentylatora -10% i teraz wszystko chodzi wzorowo. Musisz obserwować wysokość kopczyka i spieki. Wtedy dokładnie dostosujesz korekty tych dwóch nastaw. Sugeruj się też temperaturą spalin, nie powinna przy maksymalnym podgrzewaniu pieca (wentylator 100%) przekraczać 90-95 stopni. Płomień ma być spory ale delikatny. Przy normalnej pracy kotła kiedy już osiągnie zadaną temperature i sobie pracuje, temperatura spalin powinna byc w granicy 65-75 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kocioł pierwszy egzamin zdał, zagrzał dom z 4 do 21 stopni w dwa dni na dość kiepskim żużlującym opale. Jak dla mnie wynik bardzo dobry. Nie oznacza to, że dom jest już wygrzany, trzeba poczekać z dwa tygodnie i wtedy ocenić spalanie, dopracować ustawienia. Ja bym nic nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to chyba jakiś tunel do teleportacji:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi(wiem, że to zasypowy). Ktoś wcześniej wspomniał, że  u @wichertrzcinica pali się jak z palnika to pokazałem jako ciekawostka ten filmik, że tutaj dopiero jest moc ;). Nie ważne,  czekamy na kolejne relacje kolegi @wichertrzcinica z Sas Solida.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam za opóźnienie, ale miałem w tym tygodniu masę roboty z pracą i powrotem do domu. Piec założyli mi w środę. Hydraulik pierwszy raz montował Sas i trochę przerósł go sterownik więc zostawił wszystko na automatyce. Piec działa od 16 w środę i nie całe dwa dni podgrzał dom z 4 do 21 stopni przy ustawieniu na 60 stopni. Niestety przy okazji spalił według moich wyliczeni ok 80kg na dobę. Całkiem dużo, ale może to dlatego, że miał trochę do ogrzania. Tak na prawdę dowiem się ile spala w ciągu weekendu bo dom już ciepły i musiałem skręcić na 50-55 stopni.

 

Muszę Was jednak prosić o pomoc w doborze odpowiednich ustawień bo mam wrażenie, że Czarna Perła nie spala mi się optymalnie.Strasznie dużo popiołu (co widać na filmiku). Codziennie rano mam zupełnie pełny popielnik.Piec bardzo często podaje opał i dmuchawa pracuje bardzo często powyżej 50%. Pip jest ustawiony na turbo. Korekty podawania paliwa i nadmuchu na 0%. Nie mam jeszcze założonego czujnika pokojowego i pogodynki bo nie wyrobił się fachowiec.

 

Dodaję, także zdjęcia i filmik. Jak byście chcieli inne to tez porobię przy tych mi się trochę spieszyło.

 

https://youtu.be/5bLhcjTS2x0

Kocioł podobny do tamtego, czujnik żaru ma tu taką kulkę na końcu .  :)

Zawór 3-drogowy co ty tam podłączyłeś ? to lipa jakać chyba że masz drugą pompkę na tym  pomieszaniu powrotu .

Czy hydraulik zamontował czujnik powrotu?

Dom zimny więc kocioł pracuje na dużej mocy trzeba poczekać kilka dni aż mury złapią temperaturę. 

Węgiel nie za ciekawy na mrozy przy mniejszej mocy może będzie mniej żużlował .

 

 

 

Sąsiad teraz robi mieszankę ekogrochu z owsem 60/40% ilość popiołu zmalała ,a nastaw żadnych nie zmieniał  . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma starszego SAS-a 17 kw, kupionego 8 lat temu - bardzo zadowolony jest z niego. Jedyne co w nim zmienił to kondensatory w dmuchawie i nadspawywał ślimaka bo się wyciera. Pali ekogroszkiem chyba JARET-em - zero sadzy, zero spieków. Będziesz zadowolony z pieca  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł podobny do tamtego, czujnik żaru ma tu taką kulkę na końcu .  :)

Zawór 3-drogowy co ty tam podłączyłeś ? to lipa jakać chyba że masz drugą pompkę na tym  pomieszaniu powrotu .

Czy hydraulik zamontował czujnik powrotu?

Dom zimny więc kocioł pracuje na dużej mocy trzeba poczekać kilka dni aż mury złapią temperaturę. 

Węgiel nie za ciekawy na mrozy przy mniejszej mocy może będzie mniej żużlował .

 

 

 

Sąsiad teraz robi mieszankę ekogrochu z owsem 60/40% ilość popiołu zmalała ,a nastaw żadnych nie zmieniał  . :D

Zamontował zawór trójdrożny. Mówił, że jak grzeję tylko Co i nic wiecej to innego nie potrzeba. W całej instalacji jest tylko jedna pompka. Co do czujnika to sprawdzę, bo coś mu przestałem ufać.

 

Pytanie mam jeszcze odnośnie palenia mimo zjechania z mocą dmuchawy nadal mocno wieje i kopczyk z węglem nie jest jakiś duży. Co jeszcze mogę pozmieniać. Aha i jeszcze jedno pytanie - chciałem podłączyć kocioł do internetu ale nigdzie nie umiem znaleźć wtyczki. Ślepy jestem czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontował zawór trójdrożny. Mówił, że jak grzeję tylko Co i nic wiecej to innego nie potrzeba. W całej instalacji jest tylko jedna pompka. Co do czujnika to sprawdzę, bo coś mu przestałem ufać.

 

Pytanie mam jeszcze odnośnie palenia mimo zjechania z mocą dmuchawy nadal mocno wieje i kopczyk z węglem nie jest jakiś duży. Co jeszcze mogę pozmieniać. Aha i jeszcze jedno pytanie - chciałem podłączyć kocioł do internetu ale nigdzie nie umiem znaleźć wtyczki. Ślepy jestem czy co?

Zrób zdjęcia z tylu tych rurek muszę to ogarnąć jak to działa ,jak na razie nie podoba mi się ta instalacja .Ten zawór tylko obniża temperaturę zasilania .

Nie gmeraj na razie w nastawach ,

nie zwalaj popiołu z brzegów retorty tylko potłucz lekko  grudy szlaki haczykiem,

z boku kotła jest puszka metalowa odkręć śrubkę i zobacz tam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nie powinieneś mieć w instalacji zaworu różnicowego? Zaraz nad piecem i pompę inaczej? U mnie piec przez pierwsze 2 dni spalił 100 kg następne 100 kg po 3 dniach

Teraz na zasypia 100 kg ciągne juz 6 dzień wiec jest super tyle ze są ciepłe dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji kotła powinieneś mieć przykłady instalacji pieca w kotłowni dla układu otwartego jak i zamkniętego. Te co ja dostałem od defro uważam że są poprawne.

Trochę ci zazdroszczę tego pieca no ale przecież nie można mieć wszystkiego. U mnie przy czarnej perła nadal powstają spieki wielkości pięści i sumie nie wiem co bym musiał zmienić żeby je zmniejszyć chyba tylko zmiana opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma starszego SAS-a 17 kw, kupionego 8 lat temu - bardzo zadowolony jest z niego. Jedyne co w nim zmienił to kondensatory w dmuchawie i nadspawywał ślimaka bo się wyciera. Pali ekogroszkiem chyba JARET-em - zero sadzy, zero spieków. Będziesz zadowolony z pieca  :D

cześć  Bodziasty, co cię tu przygnało, pewnie super działająca wyszukiwarka :D na esterownik takiej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Johny.

Ogniwa siadają to i za piecem trzeba się oglądać  :D 

E no forum czytam już dość długo a o mały włos i kupiłbym SAS-a 4 lata temu.

 

 

super działająca wyszukiwarka :D na esterownik takiej nie ma

 

No baaaaa - bez porównania.

 

 

Pokazałem zdjęcia nowego SAS-a koledze - ale mlaskał z zachwytu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.