Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

no to troche sporo Ja jadę na pellecie. Ale na grzejnikach przy tej temp. mam 36

kocioł 09 12 18 21.21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica między  zasilaniem a powrotem. Masz zawór 3d albo 4d bo widzę różnicę między zasilaniem a wyjściem na grzejniki 4 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matsuo11 napisał:

no to troche sporo Ja jadę na pellecie. Ale na grzejnikach przy tej temp. mam 36

 

36°C ja puszczałem na grzejniki w październiku i spalanie miałem ok. 30 kg/doba. Teraz mam ponad 40°C na grzejniki i spalanie ponad 40kg/doba. Nie mam kominka który ogrzewa jedno pomieszczenie i przedpokój, nie mam prądu na lewo, nie mam gazu na lewo. Życia już mi wiele nie zostało, więc i ciepła sobie nie żałuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża różnica między  zasilaniem a powrotem. Masz zawór 3d albo 4d bo widzę różnicę między zasilaniem a wyjściem na grzejniki 4 stopnie

Nie mam 3d ani 4d zaworów sterowanie mam po płaszczowym wymienniku pompami a boiler jest przed wymiennikiem w grawitacji z kotłem jako bufor służy.

Mam dwa wymienniki jeden na parter a drugi na piętro, kocioł pracuje w obiegu otwartym a obiegi grzejników i podłogowe w układzie zamkniętym. Spaliny mam o 80 C na wykresie dodane bo na lato czujnik spalin musiałem na 70 C ustawić to dodałem rezystor 300om.To tak po u mnie wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycia to już sobie nie skracaj trzeba ciągnąć dopóki się da. A ciepełka sobie nie żałuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matsuo11 napisał:

No właśnie w naszym timelku brakuje już tylko tego sterowania 2 zaworem.

Mam jeszcze jedno pytanie ma ktoś z was koledzy zamontowany może czujnik otwarcia pokrywy zasypu. Dokładnie interesuje mnie co wyświetla się na sterowniku w momencie otwarcia pokrywy. Bo u mnie zatrzymuje się tylko wentylator i podajnik. Status dalej jest modulacja, Alarm 0.

Przyda się jeszcze możliwość programowania czasowego temp. mieszacza.Mam czujnik pokojowy i  jak zona otworzy okno piec podbija temp.Jak by bylo programowanie temp.miszacza ustawiam komfort na dzień  i Eco na noc  temp.na grzejniki i jest bajka.Wedlug mnie więcej korzyści niż z programowania temp.kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timster rzuć jakieś zdjęcia palnika.Czym palisz ekogroszkiem? Nie masz za mało powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety palę groszkiem o granulacji
Do 50mm fotek nie mam teraz ale palę na rynnowym tańszym kotle kempes.

Groszek w cenie 680/t

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz grzejników chodzi pompa na podłogę i cwu włączone na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YaroXylen napisał:

Jeszcze jedno pytanie marudy... czy można przedłużyć przewód w czujce temperatury zewnętrznej o ok.1-1,5metra?

W oryginale jest 5 metrów a to może być za mało.... :((

YARO

Ja przy zamawianiu stera zamówiłem dłuższe przewody do bojlera 4m  i do czujnika pogodowego 12m.Pan Tomasz przysłał dłuższe przewody .Zapłaciłem 829 sterownik+11zł za dłuższe przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matsuo11, zmniejsz moc na sterowniku i dobierz powietrze. Powinno wyprostować wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Timster napisał:

No niestety palę groszkiem o granulacji
Do 50mm fotek nie mam teraz ale palę na rynnowym tańszym kotle kempes.

Też mam ten piec i palę w interwale .Czyściej w piecu.spalanie od 11-11 średnio 13 kg na dobę plus dwa razy dziennie dokładam drzewo na ruszt.Dom 180m nie ocieplony,bojler 120 .Po miesiącu  moje zdanie jest takie  prosta kreska kosztem więcej paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

Ustaw max na 70 alarm na 80 ja tak mam i jest ok

Spróbować nie zaszkodzi ale coś czuję że to nie to... Parametry spalania zapisane i odtworzone z poprzedniej wersji softu jak i reszta ustawień.

Na razie wygląda to bardzo podobnie jak na moim poprzednim sterze (Multifun) przy małym zapotrzebowaniu, czyli częste przedmuchy bez podawania, podanie raz na jakiś czas i czuwanie. Dla retorty się to jakoś sprawdzało ale dla "rury" nie bardzo bo niestety mój palnik nie lubi przestojów i momentalnie robi się czarno.

Kotła nie czyściłem już 5 tygodni i jeszcze by 1-2 tygodnie wytrzymał albo i dłużej ale być może jutro już będę musiał czyścić :D . Dam mu jeszcze szansę do jutra żeby się ustabilizował.

Potem spróbuje jeszcze raz wgrać nowy soft na wypadek gdyby się coś źle wgrało ale jeśli to nie pomoże to niestety wracam do poprzedniej wersji softu która bardzo dobrze i czysto prowadziła kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.  kocioł mam 25 kw wiem że przewymiarowany. Miałem ustawione 19 kw w tej chwili mam ustawione 30 kw i jest lepiej mniejsze spalanie na  19 kw był jak ekg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten piec i palę w interwale .Czyściej w piecu.spalanie od 11-11 średnio 13 kg na dobę plus dwa razy dziennie dokładam drzewo na ruszt.Dom 180m nie ocieplony,bojler 120 .Po miesiącu  moje zdanie jest takie  prosta kreska kosztem więcej paliwa .
Piec ok ale interwał to dużo przedstawiania czasów podawania i przerw bo to ma wpływ na oszczędne palenie. Ja wolałbym by sterownik był bystry i to uwzględnił w PID, autotuningu taki 6-sty zmysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować nie zaszkodzi ale coś czuję że to nie to... Parametry spalania zapisane i odtworzone z poprzedniej wersji softu jak i reszta ustawień.
Na razie wygląda to bardzo podobnie jak na moim poprzednim sterze (Multifun) przy małym zapotrzebowaniu, czyli częste przedmuchy bez podawania, podanie raz na jakiś czas i czuwanie. Dla retorty się to jakoś sprawdzało ale dla "rury" nie bardzo bo niestety mój palnik nie lubi przestojów i momentalnie robi się czarno.
Kotła nie czyściłem już 5 tygodni i jeszcze by 1-2 tygodnie wytrzymał albo i dłużej ale być może jutro już będę musiał czyścić :D . Dam mu jeszcze szansę do jutra żeby się ustabilizował.
Potem spróbuje jeszcze raz wgrać nowy soft na wypadek gdyby się coś źle wgrało ale jeśli to nie pomoże to niestety wracam do poprzedniej wersji softu która bardzo dobrze i czysto prowadziła kocioł.
Daj fotkę ekranu czuwania


Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście z czuwania mam ustawione na 300

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady dzisiaj bo to "na budowie" parę km stąd ale tam nic nie zmieniałem - jak zresztą i w poprzedniej wersji. Jest Default.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam doszła opcja wyjścia z czuwania mam ją ustawiona na 300 to tylko mam zmienione i dynamika 1 reszty nie zmieniałem i chodzi jak nalezy

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dmucha Ci przez 300s zanim przejdzie do pracy w modulacji? Mam trochę inny palnik i w 300s pewnie wypaliłoby to tam jeszcze jest...

Muszę to przemśleć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szelest napisał:

Ja przy zamawianiu stera zamówiłem dłuższe przewody do bojlera 4m  i do czujnika pogodowego 12m.Pan Tomasz przysłał dłuższe przewody .Zapłaciłem 829 sterownik+11zł za dłuższe przewody.

Dzięki za informację. Rano będę dzwonił do p.Tomka z prośbą o ten dłuższy przewód i natychmiastową (o ile to możliwe) wysyłkę sterownika i czujników.

Pozdrawiam.YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pal123 napisał:

Też mam ten piec i palę w interwale .Czyściej w piecu.spalanie od 11-11 średnio 13 kg na dobę plus dwa razy dziennie dokładam drzewo na ruszt.Dom 180m nie ocieplony,bojler 120 .Po miesiącu  moje zdanie jest takie  prosta kreska kosztem więcej paliwa .

Nie szkoda ci kasy za ten ster paląc nim w interwale? To chyba jedyny sterownik na rynku który mniej spala w automacie niż interwałowo, chyba jedyny który ma tak dobrze napisany algorytm pid.

Czyściej masz bo paląc drewnem wypalasz sadze. Dobierając odpowiednie ustawienia w automacie nie ma opcji aby ten sterownik powodował zarastanie kotła sadzą a prosta kreska wcale nie musi oznaczać większego spalania i vice versa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.