Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawa Antysmogowa Uchwalona. W Końcu Polska Przestanie Truć ...


h404

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie których bardzo w krocze ciśnie. Za pytałem po to aby się zorientować o koszta ogrzewania gazem a temperatura w domu przy takim pytaniu to chyba zasadnicza kwestia.

Odpowiedziałem Ci, jednak było to zadane trochę szyderczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   ... Tyle samo zapewne są warte badania i certyfikaty ekologiczności większości "ekologicznych" źródeł energii...

 

Wczoraj miałem okazję porozmawiać niestety krótko przez tel.  z jednym z właścicieli firmy kotlarskiej(rodzinna),czy myślą o wprowadzeniu kotłów powiedzmy w 4 lub 5 klasie czystości spalin na rynek.

Owszem tak,trwają prace i można się spodziewać w przyszłym roku kotła na węgiel w 4 klasie,a w przyszłości w 5 ale czy na węgiel?

Tylko badania będą robić za granicą,nie dopytywałem gdzie(na wszystko przyjdzie czas).

Stwierdził jedynie,że tam wiedzą na czym stoją.(producent)

W Polsce powiedział,w temacie badań jesteśmy za murzynami(nie doprecyzował ile) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Tylko badania będą robić za granicą,nie dopytywałem gdzie(na wszystko przyjdzie czas).

Stwierdził jedynie,że tam wiedzą na czym stoją.(producent)

W Polsce powiedział,w temacie badań jesteśmy za murzynami(nie doprecyzował ile) ;)

 

Ja znowu słyszałem, że to małe firmy kotlarskie są daleko za .... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma rację, jak rozmawiałem z jednym "producentem" klepiącym ok 10szt/ msc ,  to aby certyfikować kocioł musiałby podnieść jego cenę prawie o 30% lub produkować 2x więcej kotłów w tej samej osadzie ludzkiej - obie rzeczy są dla niego niemożliwe, a zbyt na swoje kotły ma całkiem niezły.

 

PS

Ale coś jest w tych certyfikacjach po za granicami - wide nowe Ogniwo - certyfikat z Brna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu słyszałem, że to małe firmy kotlarskie są daleko za .... .

 

To nie jest tam jakiś mały klepacz kotłów na okoliczny(powiatowy) rynek,tylko dosyć poważny producent,który sprzedaje swoje wyroby również w Czechach i na Słowacji i który ma pieniądze na badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy szmalcu na papierach u nas nie zrobi, póki nie zmienią przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie było tam mowy o tym, kto szykuje zakaz palenia w piecach. Niby Marszałek woj. Małopolskiego ma zakazać używania niektórych paliw jeszcze w tym roku.

Bardzo ciekawe ze względów prawnych, bo te paliwa (rozumiem, że chodzi o węgiel brunatny, muł, flot i miały) są póki co w legalnej sprzedaży i obrocie, leżą zakupione na składach i u ludzi w piwnicach i w normalnej cywilizacji powinno obowiązywać chyba jakieś vacatio legis dla ogarnięcia się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.