Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze sposobu ogrzewania


plasticfun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 
 
Dzięki za wasze rady i sugestie.

Nie spodziewałem się takiego zainteresowania tym tematem,ale to super że każdy coś od ciebie dorzucił i można wyciągnąć już jakieś wnioski.

1.Kocioł na ekogroszek odpada,ponieważ to kiszenie opału podtrzymując temperaturę.itp.

2.Pompa powietrze-woda niestety też.( nie mogę się do tego przekonać ) 

Z góry zaznaczam że nie chcę nikogo urazić.

Czytając całą  waszą dyskusję  to jeśli chodzi o wybór to większość poleca tylko kocioł na pellet.

To znaczy że mój pomysł z dolniakiem i buforem jest do bani,chyba że jeszcze ktoś coś dorzuci....do pieca;-) 


Mam jeszcze pytanie jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o jakieś części zamienne do tych włoskich i duńskich kotłów jeżeli coś pierdyknie i będzie po gwarancji?
(myślę że będzie bolało)

Czy nasi producenci kotłów na pellet nie oferują nic dobrego?
(oprócz ceny)
 

Jakie jest lub macie zużycie prądu w kotłach na pellet np. do rozruchu i rozpalania,nadmuchu? 
(W tradycyjnym DS tylko zwykły miarkownik ciągu i ewentualnie pompka obiegowa)

Czy podłączenie takiego kotła przez instalatora i wyposażenie kotłowni jest bardziej skomplikowane i kosztowne? 
(niż instalacja kotła DS+bufor)

To wszystko trzeba przekalkulować co jest bardziej opłacalne (wygoda czy trochę brudu)


Przyznaję że na temat pelleciaków mam znikome pojęcie,tylko tyle co naoglądałem się filmików.

Na filmikach to wszystko jest na cacy :-) 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat pelleciaków wszystko już chyba zostało powiedziane w tym temacie. Z częściami do duńskich albo włoskich kotłów nie ma problemów, rzadko coś się psuje. Grunt to znaleźć dobrego instalatora, a nie Janusza spod budki z piwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Benton661 napisał:

Grunt to znaleźć dobrego instalatora, a nie Janusza spod budki z piwem

 Masz kogoś godnego polecenia? Jestem z trójmiasta.Obecnie nie potrzeba bo trzeba wykonać masę innych zadań na budowie, ale namiary by się przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w Sopocie http://enecom.pl/index.php/kontakt

To jest @Kroitzman. Instalator i główny dystrybutor duńskich kotłów na Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny dystrybutor i instalator duńskich kotłów jest z Sopotu, także ewentualne części masz w zasięgu ręki. Lagunę też zamontuje. To użytkownik tego forum @Kroitzman. Popytaj na priv o szczegóły

P. S.

Eliks był szybszy :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, plasticfun napisał:

Czy nasi producenci kotłów na pellet nie oferują nic dobrego?

Czesto sa to konstrukcje starszej daty gdzie wpakowano palnik pelletowy. Kociol pelletowy z poziomymi polkami i bez samoczyszczenia to polprodukt. Pellet nie jest tani. Dlatego trzeba go palic i dystrubuowac jak najbardziej efektywnie. Dlatego kociol pelletowy powinien miec wymiennik pionowy, samoczyszczenie plomieniowek, palnik samoczyszczacy( szufladowy lub obrotowy), komore paleniskowa wylozona szamotem, fotokomorke, dobre sterowanie ( pogodowe, pomieszczeniowe i mieszane) i sonde lambda. Powinien dobrze modulowac moca. Dlatego ja wybralem Biawara. U mnie pracuje z malym buforem 300L. Takie Defro czy Kostrzewe odpuscilem sobie w przedbiegach. Moj kociol ma zapalerke 400W ( sa kotly ktore maja 1000W). Pobor mocy  od 20 do 40W. W czuwaniu 13. Na obieg grzewczy zastosowac pompe adaptacyjna. W mojej instalacji Grundfos ciagnie 7-8W.

https://pellux.pl/pl/produkty/kotly-c-o-na-pelety/pellux-compact-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliks i Benton661  dzieki za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Visitor1230 napisał:

Czesto sa to konstrukcje starszej daty gdzie wpakowano palnik pelletowy. Kociol pelletowy z poziomymi polkami i bez samoczyszczenia to polprodukt. Pellet nie jest tani. Dlatego trzeba go palic i dystrubuowac jak najbardziej efektywnie. Dlatego kociol pelletowy powinien miec wymiennik pionowy, samoczyszczenie plomieniowek, palnik samoczyszczacy( szufladowy lub obrotowy), komore paleniskowa wylozona szamotem, fotokomorke, dobre sterowanie ( pogodowe, pomieszczeniowe i mieszane) i sonde lambda.

Visitor1230  Dzięki za konkretne wyjaśnienie o co w tym chodzi w kotle na pellet i na co patrzeć przy zakupie .

A patrząc na cenę tego kociołka Pellux z linka to cenowo sporo droższy od Ferolli którego mi wcześniej polecałeś.Chyba dlatego że ma automatyczne czyszczenie czego nie mogę znaleźć w Ferolli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrolli to przypuszczalnie dobry kociol. Najtanszy model czyszczenie wymiennika ma na wajhe.  Jest model za 10 Ktory ma juz automatyczne. Bardzo prosty sterownik. Wyraznie zaznaczales kwestie kosztow. A co do Biawara to tylko zaprezentowalem co mam w kotlowni. Kazdy kociol ma zalety i wady. Gdy rok temu rozgladalem sie za kotlem. Nie zdawalem sobie sprawy ze jest cos takiego na rynku jak RTB czy Edilkamin. I dzisiaj kupilbym chyba tego pierwszego. Po wielu latach palenia w dolniaku, potem w ekogroszkowcu mam juz dosc syfu smrodu, wozenia, pilowania, tachanie drewna i szuflowania wegla. Dla mnie wazne przy kotle pelletowym jest tez pelny dostep i mozliwosc zmiany parametrow przez neta. Z Biawara i sterowania Plum jestem zadowolony. Ale jest jakis niedosyt. Ze mozna bylo wstawic do kotlowni cos jeszcze lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Wyraznie zaznaczales kwestie kosztow

Tak to prawda.Niestety cięcia są z powodu budowy. Później  tzn.jak się pierwszy kocioł rozpadnie to będzie  można pomyśleć o czymś lepszym :-)

A i dzięki za szczegółowe dane zużycia energii przy pracy takiego kotła.

Masz u mnie pifko  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, plasticfun napisał:

eliks i Benton661  dzieki za namiary.

Też macie u mnie pifko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blisko, żeby zobaczyć Duńczyka w akcji. Myślę że po prezentacji uzbierasz kasę i kupisz coś raz a dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po pewnym czasie będziesz pukał się w głowę, że planowałeś do swojego domu DS-a z buforem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności to jestem stolarzem :-) i 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jc jak masz brać wloski i ten dunski bierz dunczyka - im sie tylko spaghetti udało, bo inne urządzenia techniczne to zawsze coś  niedorobionego co sie szybko psuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Benton661 napisał:

Masz blisko, żeby zobaczyć Duńczyka w akcji. Myślę że po prezentacji uzbierasz kasę i kupisz coś raz a dobrze

Na pewno to zrobię do Sopotu mam tylko 20 km,lecz dopiero w przyszłym roku, bo w kraju mnie ni ma.Będę na święta lecz krótko i czasu zabraknie bo mam inne  plany budowlane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to pojechałeś, kolego @mikkei:-). Moim zdaniem są 2 rzeczy, które im się naprawdę udały: 

Monika Belucci i Edilkamin Laguna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, plasticfun napisał:

Tak dla jasności to jestem stolarzem :-) i 

Restaurowalem kiedys antyki.

3 minuty temu, mikkei napisał:

jc jak masz brać wloski i ten dunski bierz dunczyka - im sie tylko spaghetti udało

Chyba nie wiesz o czym piszesz. Cisnieniowy system kontroli paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mikkei napisał:

jc jak masz brać wloski i ten dunski bierz dunczyka - im sie tylko spaghetti udało, bo inne urządzenia techniczne to zawsze coś  niedorobionego co sie szybko psuje

Pizza też dobra :-) Fiat do d..y . Na żywo popaczymy ,zobaczymy i podejmiemy decyzję. Ale dzięki mikkei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  Cicciolinę pamięta ktoś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Ty myśl o kotle, a nie o cyckach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał takie cycki teraz przy sobie to bym kotła nie potrzebował  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.