Gość Trener40 Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6226 Opublikowano 29 Stycznia 2020 (edytowane) W dniu 24.01.2020 o 20:33, Karolpele napisał: Spalanie 18-20kg/24h. Jak teraz spalił 15 kg, to o jakich Ty @DamianJWR10kg piszesz? Edytowane 29 Stycznia 2020 przez Trener40 Literówka Cytuj
DamianJWR Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6227 Opublikowano 29 Stycznia 2020 Sorka masz rację z innym użytkownikiem mi się pomyliło :-) Cytuj
Karolpele Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6228 Opublikowano 29 Stycznia 2020 @DamianJWR nie mam ani termostatu pokojowego, ani pogodowego. Na grzejnikach tylko głowice termostatyczne. Kocioł pracuje na manualu, ręcznie zadana temperatura na grzejniki sterująca siłownikiem. Co do spalania, jest już dużo lepiej bo zeszło ok.3kg w dół, tym bardziej, że w sobotę go czyscilem, więc doszlo jeszcze rozpalenie kotła. Cytuj
DamianJWR Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6229 Opublikowano 29 Stycznia 2020 Zwiększ mu moc i pal w dwustanie to zobaczysz jeszcze większe oszczędności. Przez dwa miesiące bawiłem się ustawieniami i paliłem tak jak ty że mało kiedy dochodził do zadanej i sobie pyrkal na niskiej mocy. Żadne ekonomiczne korzyści z tego wręcz przeciwnie plus syf w kotle. Teraz mam ustawiony na min 13 kw i spalanie spadło. Cytuj
Karolpele Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6230 Opublikowano 29 Stycznia 2020 Ustawie mu dziś moc min 50% max 100%, histerezę załączenia na 15, popale kilka dni i zobaczymy czy będzie jeszcze wieksza poprawa. Dzięki za podpowiedzi Cytuj
IzaTom Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6231 Opublikowano 29 Stycznia 2020 (edytowane) No wlasnie, mam ten sam dylemat z moim tytanem 25kW, dać mu w palnik mocno 80-100% wydajności i wiadomo dojdzie szybko z temp. I bedzi sie częściej rozpalał czy ma modulowac od 30% do 100%? Zastanawiam sie czy jest sens zakładać bufor? Koszt pewnie z 4tys. P.S. panowie coś mi zaczęło od czasu do czasu stukać w instalacji i to dość mocne są stuki. Ktoś ma jakieś pomysły? Edytowane 29 Stycznia 2020 przez IzaTom Cytuj
Gość Trener40 Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6232 Opublikowano 29 Stycznia 2020 3 godziny temu, Karolpele napisał: Ustawie mu dziś moc min 50% max 100%, histerezę załączenia na 15, Obawiam się, że w pewnym momencie przekroczy zadaną kotła o 5+ i się wygasi. Ponownie włączy się jak spadnie temp o histerezę kotła. Jeżeli pompa od CO zrobi "stop" to chata będzie Ci się wychładzała. Wtedy histerezę kotła musisz zmniejszyć... Sprawdź /kontroluj. Cytuj
IzaTom Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6233 Opublikowano 29 Stycznia 2020 I mi również dzisiaj pękła rura podająca Pelet. Jutro zamawiam, a narazie osunąłem ta cześć Aluminium i zacisnąłem opaskami. Będzie Ok? Cytuj
Ozi80 Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6234 Opublikowano 29 Stycznia 2020 "Osunąłem"? Ja okleiłem szkotem. Cytuj
IzaTom Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6235 Opublikowano 29 Stycznia 2020 Owinalem :) te słowniki w tych telefonach:/ Cytuj
Karolpele Opublikowano 29 Stycznia 2020 #6236 Opublikowano 29 Stycznia 2020 @Trener40 kocioł mam ustawiony na 70 stopni - histereza to 55, niech spadnie do tych 50 przy rozpaleniu to i tak pompa c.o nie powinna się wyłączyć, bo ustawiłem ja na 45°C, ale zobaczymy. Oczywiscie będę obserowac Cytuj
IzaTom Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6237 Opublikowano 30 Stycznia 2020 8 godzin temu, Ozi80 napisał: "Osunąłem"? Ja okleiłem szkotem. A wymieniłeś juz ta rurę , czy cały czas masz stara oklejona? Cytuj
Ozi80 Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6238 Opublikowano 30 Stycznia 2020 Wymieniłem. Chyba nawet wrzucałem tu zdjęcia. Cytuj
Gość Trener40 Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6239 Opublikowano 30 Stycznia 2020 @Karolpele Właśnie chodziło mi o pompę. Napisałem wcześniej jak to będzie gdy pompa po wygaszeniu zrobi " stop" Jeżeli pompa będzie pracowała, to OK... wyciągnie ciepło, aż do spadku histerezy i ponownie się rozpali. Cytuj
Ozi80 Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6240 Opublikowano 30 Stycznia 2020 Powodzenia w takim ustawianiu tego. U mnie się nie da. Rozpalanie mam od 50, a start pomp od 45. Kocioł nie ma szans zdążyć się rozpalić nim jego temperatura spadnie poniżej 45. Musiałbym ustawić mniejszą histerezę rozpalania, a i tak nie wiem czy to by coś dało. Ale olewam to, nie mam podłogówki. Poza tym u mnie się tak dzieje tylko rano, gdy po nocy kocioł się odpala. Potem jeszcze przez jakiś czas balansuje jego temperatura w okolicach tego 45 (pompa się parę razy wyłączy i włączy), aż w domu się trochę ogrzeje. Wtedy mieszacz się przymknie i temperatura kotła wzrasta do okolic zadanej i tak się trzyma do końca dnia. Jakbym zwiększył moc, żeby rano szybciej się nagrzewał, to z kolei w ciągu dnia by co chwilę przekraczał histerezę wygaszania i od nowa by się rozpalał. Cytuj
Karolpele Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6241 Opublikowano 30 Stycznia 2020 (edytowane) @Trener40 będę obserwował cały weekend jak będę w domu jak to pracuje, ale zawsze gdy się ponownie rozpalal to temperatura nie spadła więcej niż 5stopni więc powinno być OK. @Ozi80Tak jak pisałem wyżej, przy moim małym obiegu temperatura nie spada poniżej +/-5 stopni przy rozpaleniu więc jest jeszcze trochę zapasu. Kocioł też nie wygasza się za często, przeważnie stoi jak nikogo nie ma w domu i nie używana jest cwu, po południu wyhamowuje go zmiana z temperatury wody z eko na komfortowa więc tych odpaleń nie jest aż tak wiele. Mam nadzieję, że znalazłem kompromis między małym spalaniem, a częstotliwością rozpalen. Nie mam niestety videneta, żeby zobaczyć dokładne statystyki, ale w weekend będę obserwował i dam znać jak to wygląda Edytowane 30 Stycznia 2020 przez Karolpele 1 Cytuj
Okman Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6242 Opublikowano 30 Stycznia 2020 Następny błąd w Slimie.Jeżeli podajnik podaje pellet co 20 sek. (interwał podawania)i wyświetla mi się że zużycie pelletu w tym momencie wynosi 1kg./h,to jeżeli zmienię interwał na najwyższą w Slimię wartość,czyli 40 sek.,to palnik powinien mi automatycznie zmienić wartość zużycia na godzinę,na mniejszą.Chyba to logicznie.Tak więc z ciekawości zmieniam wartość interwału na 40 sek,a w palniku nadal zużycie takie samo,czyli 1kg./h.Nie wydaje Wam się że tak nie powinno być?Czy jakaś ewentualna aktualizacja sterownika to zmienia? I druga sprawa która nurtuje mnie od samego początku tylko nie pisałem o tym bo to rzecz raczej drugorzędna,jednak denerwująca.Czy ktoś wie dlaczego ten ślimak który pracuje w palniku i spycha pellet do komory spalania tak skrobie i rzęzi?Nie mogę tego pojąć,czy nie można było zaprojektować i wykonać tego palnika tak,żeby praca tego ślimaka była mniej słyszalna?Chyba macie tak samo u siebie bo niekiedy wpadają tutaj na forum filmiki z pracy palnika i tak samo jak u mnie słychać jak ten ślimak głośno pracuje.Chodzi oczywiście i palnik Fireblast. Cytuj
Ozi80 Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6243 Opublikowano 30 Stycznia 2020 A zwiększając interwał, czas podawania dalej jest taki sam? Cytuj
Pumping Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6244 Opublikowano 30 Stycznia 2020 U mnie myślę że chodzi cicho, w porównaniu z ekogroszkiem na retordzie ,wiem bo u ojca jest groszek i jak podaje to niesie po rurach po całej chałupie. Mi serwisant od odpalania Tekli powiedział żeby raz na 3 miechy odkręcić te 6 śrub w palniku i wyczyścić to co tam jest. Tak zrobiłem i od tej pory znowu mam błąd jasności ognia, i oczywiście puki nie skasuje to kociołek stoi. Kombinowałem z podawaniem zmniejszyłem z 1,9 na 1,6 to samo, dmuchawę zwiększałem do 65 przy 80% mocy, nie pomogło. Dopiero czas czyszczenia z 3h na 2h ale też czasem jeszcze złapie ten błąd. Jak spojrzę w palnik to widać płomień i nie wiem czy ten ruszt czyszczący to foto zasłania czy co. Przed czyszczeniem wszytko fajnie chodziło. Cytuj
mrekzo Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6245 Opublikowano 30 Stycznia 2020 Może źle przykręciłeś i zasłoniłeś otwór z czujnikiem foto.... Cytuj
mrekzo Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6246 Opublikowano 30 Stycznia 2020 Co to wogóle za palnik? Cytuj
Pumping Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6247 Opublikowano 30 Stycznia 2020 (edytowane) Fireblast standardowy, foto jak był rozkręcony, a na dole foto tej mufy którą się przykręca. A i patrzyłem i raczej ten ruszt nie zasłania tgo czujnika, skręciłem tak samo jak było przed czyszczeniem, nic nie przestawiałem Edytowane 30 Stycznia 2020 przez Pumping Cytuj
Gość Trener40 Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6248 Opublikowano 30 Stycznia 2020 (edytowane) @Okman generalnie, to ja mam gdzieś to co mi pokazuje sterownik, bo jakbym na to patrzył i przeliczył, to powinienem spalić ok 16kg /dobę... Wrzucam worki i wychodzi mi niecałe 13kg. Ad2. Jak skrobie i rzęzi, to być może motereduktor kończy swój żywot. Kiedyś kupiłem nowy Motoreduktor i po dwoch miesiącach go reklamowałem. Nowe nie zawsze jest dobre Edytowane 30 Stycznia 2020 przez Trener40 Dopisek Cytuj
Pumping Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6249 Opublikowano 30 Stycznia 2020 Raczej nie mogłem tego zasłonić bo rusztu nie dotykałem Cytuj
matrix3078 Opublikowano 30 Stycznia 2020 #6250 Opublikowano 30 Stycznia 2020 Ruszt to jest ta rura z nacięciami w środku, jak ja źle przykręcisz do palnika (ma być więcej nacięć na dole) to będzie ci łapał błąd. Ja się kiedyś pomyliłem i mi wywalało błąd brak ognia/opału. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.