Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

O ile tekst o "rozciągnietym ślimaku wskutek zawilgotniałego pelletu"  padł naprawdę na "infolini " tej firmy ,to mają chyba straszne braki kadrowe z obsadzeniem tej infolini  i siedzą tam przypadkowi ludzie ,bo taka teoria nie mogła powstać w glowie kogoś ,kto przynajmniej z grubsza orientuje się o czym mówi  i z jakiego  materiału zrobiony jest taki ślimak.Szczerze to jakbym uslyszał taki tekst na "infolinii "  ,uznał bym go za żart

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może  w ramach szukania oszczędności  kolega testował coś,  co nie powinno się w tym kotle znaleźć i teraz szuka dla siebie alibi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ozi80 napisał:

Uszczypnijcie mnie. Ślimak jest z czego? Ze stali? Jak go mógł rozciągnąć wilgotny pelet?

Więc co radzisz i jaką diagnozę stawiasz Ozi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrekzo napisał:

A może  w ramach szukania oszczędności  kolega testował coś,  co nie powinno się w tym kotle znaleźć i teraz szuka dla siebie alibi? 

Nic z tych rzeczy tylko pelet

IMG_20190720_190247.jpg

IMG_20190720_190233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Mam ten sam pellet. Jest bardzo dobry 

Już widzę... Bystrzyca Kłodzka. Nie wiedziałem że tak daleko sięga. Producent jest niedaleko mnie

 

Edytowane przez mrekzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grzesiek2006 napisał:

Więc co radzisz i jaką diagnozę stawiasz Ozi? 

Ale co ja mam radzić, jak nie wiem o co ci biega.

Nie wierzę też, że jakiś serwisant Tekli ci coś powiedział o rozciągniętym ślimaku. Tam telefony odbierają fachowcy. Na 100% sam coś przekręciłeś.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 18:49, Grzesiek2006 napisał:

Witam. Mam problem z piecem Tekla bio compact 12 kW. Od czasu zasypania nowa partią peletu piec nie osiąga zadanej temperatury. Dobija max do 48 stopni i spada. I tak w kółko. Praktycznie nie wyłącza się i pracuje ciągle. Temperatura rośnie bardzo powoli, woda też się grzeje bardzo powoli. Wcześniej nie bylo takiego problemu. Czyszczony regularnie. Ustawienia takie jak na zdjęciu. Może ktoś coś podpowie?Sterownik estyma touch, brak sterownika pokojowego

 

 

 

@Ozi80 o to chodzi.

Spróbowałeś kolego @Grzesiek2006 innego pelletu, bo szukasz przyczyny, a nic z tym nie robisz. Jedynie co, to wydłużasz sobie ślimaka przez infolinię :) 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet którego kiedyś używałem wychodził w teście podawania jakieś 21kg, ten który jest na zdjęciach to naprawdę dobrej jakości pellet ale z nim mam wydajność 14kg i przy zmianie siłą rzeczy musiałem zwiększyć podawanie i to o dużo. Może twój wcześniejszy też był jakiś miks z płyt i teraz nie dobija do zadanej bo ma zdecydowanie za małe podawanie. Ozi już ci to kilka razy pisał a ty dalej o ślimaku jak żadne jego rozciągnięcie nie jest możliwe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Trener40 napisał:

@Ozi80 o to chodzi.

Spróbowałeś kolego @Grzesiek2006 innego pelletu, bo szukasz przyczyny, a nic z tym nie robisz. Jedynie co, to wydłużasz sobie ślimaka przez infolinię :) 

Oczywiście już był inny pelet sprawdzony i wynik bez zmian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam piecyk Tekla Draco Bio Compact 12kw FII. Powierzchnia ogrzewana 55m (5grzejnikow+drabinka ). Domek ocieplony, jest dość ciepły. Temperatura na grzejnikach zadana stale 40°C w pokojach mam ok.22 i bojler grzany 23-15 36°C 15-23 43°C. Kocioł pracuje w trybie manualnym na 60°C. Pellet Sylva, który moim zdaniem zostawia sporo popiolu(pełne wiadro /7dni ). Spalanie 18-20kg/24h. Moje pytanie czy pomoże ktoś dostroić piec żeby to spalanie oscylowało w granicach 13-15kg ? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam 

IMG_20200124_201906.jpg

IMG_20200124_201924.jpg

IMG_20200124_201944.jpg

IMG_20200124_201953.jpg

IMG_20200124_202017.jpg

IMG_20200124_202024.jpg

IMG_20200124_202030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trener40 napisał:

@Ozi80 o to chodzi.

No to na to już mu dawno odpisałem. mrekzo potwierdził: zwiększyć podawanie. Proste.

  

9 godzin temu, Grzesiek2006 napisał:

Zwiekrzylem podawanie owszem ale jest owiele wiekrzę spalanie. A może rozciągnięty ślimak może być tak? 

O ile dobrze się domyślam, to w twoim słowniku "wiekrzę" znaczy "większe"? A porównanie robiłeś przy tej samej temperaturze zewnętrznej i wewnętrznej? Tyle samo wody z bojlera zużyłeś w obu przypadkach? Temperatura kotła dochodzi ci już do zadanej?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w wzysto tak samo temperatura w domu bez zmian woda tak samo jedynie co to na zewnątrz było 2,3 stopnie cieplej. Tak dochodzi do zadanej przy podawaniu 6.0

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrekzo napisał:

Pellet którego kiedyś używałem wychodził w teście podawania jakieś 21kg, ten który jest na zdjęciach to naprawdę dobrej jakości pellet ale z nim mam wydajność 14kg  

 

Tutaj jest wyjaśnienie tej sprawy z którą walczy kolega @Grzesiek2006.

Wychodzi na to, że pellet jest słabiej sprasowany co wpływa na test wagowy,ale w takim wypadku powinno być go więcej objętościowo we worku. 

Może niech kolega zważy na dobrej wadze  ze trzy worki wybierając je losowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi może nawet o siłę sprawowania ale o to z czego jest. Trociny sosnowe są lekkie i nawet mocno sprasowany nie będzie ważył aż tyle co pellet z domieszką płyt. Producenci,  którzy robią dobry pellet podają wagę 1m3 i wynosi ona między 600-700 kg. Wcześniej miałem właśnie taki w workach 20kg. Ten dobry mam w workach 15kg ale wielkość worków była prawie taka sama. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwa pytania.

Czy ktoś z was posiada wiedzę czy dołożenie płyt szamotowych do palnika jak na zdjęciu może wpłynąć na sprawność naszych kotłów czy raczej nie zawracać sobie tym głowy? 

I na ile procent macie ustawioną dmuchawę na swojej max mocy. 

Miłego weekendu.

Screenshot_2019-12-19-13-37-08-581_com.google.android.youtube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik z nakładką lepiej pracuje, ale nakładkę trzeba uszczelnić. Jeżeli od góry jest duza szczelina, to wystarczy wcisnąć w szczelinę sznur do kominów. Skosy po obu stronach uszczelnić sylikonem do 1200 st. Jeżeli od góry również bedzie mała szczelina, to sylikonem przeciągnąć... Po tym zabiegu ustawić powietrze ( trochę w dół)

P. S. 

Chyba chodziło o płyty do wymiennika, a nie do palnika... 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Karolpele napisał:

Witam, mam piecyk Tekla Draco Bio Compact 12kw FII. Powierzchnia ogrzewana 55m (5grzejnikow+drabinka ). Domek ocieplony, jest dość ciepły. Temperatura na grzejnikach zadana stale 40°C w pokojach mam ok.22 i bojler grzany 23-15 36°C 15-23 43°C. Kocioł pracuje w trybie manualnym na 60°C. Pellet Sylva, który moim zdaniem zostawia sporo popiolu(pełne wiadro /7dni ). Spalanie 18-20kg/24h. Moje pytanie czy pomoże ktoś dostroić piec żeby to spalanie oscylowało w granicach 13-15kg ? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam 

Kolego...Ty potrzebujesz kotła ok 5-6KW. Teraz sam kocioł na siebie pracuje. 

Popiół, a raczej syf z pelletu, to raczej wina pracy palnika na małej jego mocy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy zdarza Wam się odpalanie po czyszczeniu bez użycia zapalarki?Mam co jakiś czas takie rozpalanie (grzałka pada?).Akurat dzisiaj przypilnowałem, i po czyszczeniu oczywiście sypie dawkę startową,ale nie czeka na rozpalenie tej dawki przez grzałkę,mimo że próg foto wynosi 0, tylko od razu sypie te bodajże 10 dawek i na sterowniku wyskakuje "ROZŻARZANIE". Na wyświetlaczu nie widać żeby pracowała grzałka.Zrobiłem zdjęcia.Na zdjęciu z tą grubszą pionową kreską pracuje grzałka,natomiast na pozostałych nie ma tej kreski,co znaczy że grzała nie pracowała.Sterownik Slim

20200125_094441.jpg

20200125_094523.jpg

20200125_094544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okman to bym od razu zgłaszał do serwisu. Ale jakim cudem na trzecim zdjęciu bez rozpalania temperatura kotła rośnie?

Grzesiek2006. Masz VideNet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener40 ale nawet jeśli by to nie było po czyszczeniu, to coś takiego nie powinno się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ozi80 napisał:

Okman to bym od razu zgłaszał do serwisu. Ale jakim cudem na trzecim zdjęciu bez rozpalania temperatura kotła rośnie?

 

Temperatura rośnie bo po czyszczeniu - jak to przy rozpalaniu -  leci najpierw spora dawka startowa (10 sek.) a zaraz po niej ( bez  rozpalania startowej przez grzałkę )leci 10 dawek przy fazie "ROZŻARZANIA".Jest to spora ilość pelletu,większy ogień i temperatura rośnie.Na pierwszym zdjęciu jest podobnie,tylko nie tak gwałtownie.

Czyszczenie mam ustawione co 8 godzin.Przestawiłem teraz na co 6 godzin.Na pewno jest to po czyszczeniu.Jeżeli grzałka nie pracuje to rozpala się się od żaru który pozostał?Jak myślicie?

Rzeczywiście to 3 zdjęcie różni się od 1.Na pierwszym jest etap wygaszania (temp. spada),natomiast na 3 zdjęciu spadku temp. nie ma a i tak następuje wygaszenie palnika i rozpalanie...

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy fotki to było co osiem godzin, czy ta ostatnia jest już po 6-ciu? 

Skoro jasność płomienia jest "0", to od razu powinien załączyć zapalarkę. Trudno to ocenić na odległość co się dzieje na palniku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.