Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Ozi80 napisał:

To też wyżej pisałem. Jak wygasi się nie z powodu przekroczenia temperatury zadanej o histerezę wygaszania, tylko z innego powodu:

1. Przekroczenia czasu maksymalnej pracy palnika.

2. Spadku wartości foto poniżej ustawionego progu.

... to rozpalanie rozpocznie się od razu po wygaszeniu. Nie czeka na spadek temperatury kotła poniżej histerezy rozpalania.

Ad.2. Tutaj nawet nie rozpoczyna wygaszania, tylko od razu ponawia rozpalanie.

Nie wiem, który z tych dwóch przypadków ma miejsce u ciebie, ale w obu przypadkach rozwiazaniem jest zwiększenie podawania.

Cóż tak dusicie te swoje kotły na zbyt niskiej mocy?

mam go dwa lata i ciągle się go uczę. Może za dużo kombinuję. Dzięki za podpowiedz. Zwiększyłem dawkę i będę obserwował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wilczefscy napisał:

To trochę dużo, ja mam 100 m2 i podawanie przy obecnych temperaturach to 2.0 (w draco bio compact) co 19 sekund. Powietrze minimum mam 20% i daje rade. jak jest duży mróz (ostatni w lutym 2019) to zwiększam na 2.3 a serwisant też doradził mi by ciut obniżyć krzywe grzewcze (pod warunkiem posiadania czujnika pokojowego)

Podawaniem 2.0 nawet przy obecnych temperaturach katujesz ten kocioł .....ja rozumiem , że oszczędności , ale bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrekzo już precyzuje

Ja np. Mam zawór 4d i siłownik, czyli tak jak w instrukcji, co z tego skoro sterownik jest źle napisany i co ma większy priorytet niż ochroną powrotu która w estymie slim nie działa?

Dlatego pytam się co będzie lepsze? Pompa kotlowa? Bufor odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gang napisał:

 

Niby hydraulika ma dobrego, ale co szkodzi zapytać :)

Poproś hydraulika niech narysuje schemat jak chce to budować i załóż temat w odpowiednim dziale. Chłopaki szybko to zweryfikują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko podłogówka plus CWU. Instalacje mam ze sprzęgłem hydraulicznym, pompą kotłową i zawór 3D temperaturowy. Działa jak należy. 

Edytowane przez mrekzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam sprzęgło hydrauliczne, pompa kotłowa i zawór 3d wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kriss12 napisał:

Podawaniem 2.0 nawet przy obecnych temperaturach katujesz ten kocioł .....ja rozumiem , że oszczędności , ale bez przesady

zwiększyłem na 2.2 i już grzeje się do 70 mimo zadanej 60. i faktycznie wyłączył się i studzi. Oczywiście przyznaję rację z tym "bez przesady". Po prostu chcę to wyczuć a co dostawa pelletu to ćwiczę inne ustawienia.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrekzoZawór zwrotny pod 3D w złym miejscu. 

Dlaczego ładowanie CWU nie jest przed sprzęgłem a naczynie przeponowe przy kotle?

 

Edytowane przez gmaj22
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory zwrotne potrzebujesz w miejscach zaznaczonych czerwonymi strzałkami. Jeden na powrocie podłogówki a drugi na powrocie PP, ponieważ nie ma go za czerwoną pompą (CWU? CO?)

image.png.9a11789b61f0ce6cdd02955f8c496ecf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odpaliłem Vide neta i nareszcie widzę ile idzie na podłogę stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CO idzie ci aż 58,5 stopnia?U mnie idzie 38 i w domu jest 22 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodali też temperaturę powrotu w zakladce kocioł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Okman napisał:

Na CO idzie ci aż 58,5 stopnia?U mnie idzie 38 i w domu jest 22 stopnie.

Ja nie mam zaworu 4D, u mnie co na kotle to na CO, ochrona powrotu na zaworze termostatycznym 3D, na grzejnikach głowice termostatyczne które utrzymują odpowiednią temperaturę. Prosto i ekonomicznie bez cudowania.

moja instalacja CO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku,ale kocioł ciągle ci przekracza  zadaną i się wygasza tak?Jak dużo masz tych wygaszeń na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok. Nawet u mnie w Vide Net pojawiła się temperatura CO i powrotu. A mam Slima. Teraz jeszcze tylko jakby te dwie temperatury dodali do wykresu, to byłoby super. A jakby dołożyli jeszcze temperaturę palnika, to bym ułożył wierszyk pochwalny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściwie wdrażają powoli to, co pisałem na tym forum już 3 lata temu. I to bez aktualizacji sterownika dało się jednak wyciągnąć te dane do Vide Netu. Tak, jak pisałem wyżej, teraz powinny się one pojawić na wykresie, wtedy to będzie miało pełny sens.

Screenshot_20200121-064251_Chrome.jpg

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.