Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie, siłownik już działa automatycznie, piec wszedł w tryb podtrzymania, na grzejniki ustawiłem 45°C(na termometrze obok czujnika jest 45°C) a grzejniki mają max 25°C. Powoli staje się to irytujące :D
Sprawdź jeszcze raz test siłownika.czy nie masz pomylonych kierunków.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko jest ustawione wg instrukcji obsługi, rurka przy czujniku (zasilanie) jest gorąca i temperatura na termometrze pokazuje tam 45°C jakie zadałem na sterowniku, ale grzejniki jak i rurka powrotu przy piecu są chłodne. Jedny czujnik jaki mam założony to czujnik c.o. założony na zasilaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze jak otworze siłownik na maksa to automatycznie wszystkie grzejniki stają się gorące, a gdy przymknie się automatycznie to ciepłe jest tylko kawałek zasilania. Wrażenie jakby pompa nie dawała rady przepchnąć przymknietego zaworu 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta pompa CO jest zamontowana na powrocie z zaworu 4d do powrotu kotla, to tak będzie... Zawór 4d przymkniety poniżej połowy jego zakresu nie pozwoli pompie wtłoczyć gorącej wody... Będzie ją mielił w obiegu kotlowym... Kocioł szybko będzie osiągał temp... 

Żebyś miał teraz ciepło w chacie, to ustaw taką temp na zasilanie, aby gorąca woda szła na zasilanie, czyli zawór ustawił się na ( przynajmniej) 5.5 swojej skali.Oczywiste jest to, że nadal będziesz miał za gorąco... 

C. D. N 

 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli on ma 45 stopni na termometrze, który jest na rurce idącej do CO i tego termometru nie oddziela żaden zawór od pierwszego grzejnika, to jakim cudem na tym pierwszym grzejniku ma o 20 stopni mniej, niż na tym termometrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci kolego powiem żeby ten hydraulik wykonawca tej całej instalacji zdemontował ten zawór 4D i wsadził sobie w d..ę a założył ci zawór 3D. plus sprzęgło hydrauliczne i pompę kotłową.

 

A tak na marginesie we wcześniejszych postach pisałem że mam problem z zatrzymującym się wentylatorem w czasie modulacji, muszę powiedzieć że po zmianie na nowy SOFT problem ustał( chyba) a dodatkowo przy przejściu z PAUZY w modulację na chwilę włącza się grzałka a potem przechodzi w rozżarzanie i dopiero modulację. Zauważyłem to dzisiaj przypadkowo przy dosypywaniu pelletu do zbiornika a potem drugi raz na VIDE ROOM-ie. ( na starym SOFCIE tego nie było i pojawiały mi się alarmy BRAK OGNIA OPAŁU).

Tylko że ta całe podtrzymanie (PAUZA) nie wpływa niestety na mniejsze spalanie wręcz mam wrażenie że kocioł pali więcej niż gdyby mi się wygaszał i ponownie rozpalał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałeś tak, że czujnik nie był aktywny, więc pompa więcej energii tłoczyła w instalacje, ale zawór musiałbyć otwarty na ponad połowę jego zakrasu, więc pompa tłoczyła w instalacje.. Aktywowałeś czujnik i zawór przymknął się poniżej połowy zakresu zaworu 4d w momencie gdy ustawiłeś, że ma iść 45 st na instalacje... Czujnik to jeszcze wyłapał i przymknął zawór. 

Nie jestem fachmanem w dziedzinie CO ( niech się lepsi wypowiedzą), ale ja bym pompę CO dał na zasilanie powyżej 4D, ( i ona będzie wyciągała energię na instalacje) a pompę kotłową zamontował na powrocie celem ochrony powrotu. 

 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, pompa na zasilaniu PRZED zaworem? Ja tam na instalacji, to w ogóle się nie znam, ale to chyba pierwszy taki przypadek, jaki widzę na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocioł ogrzewa raptem 55m2 (5grzejnikow ), firma zaproponowała mi, że zrobi wszystko na 1 pompie (c.o+cwu) działa to na zasadzie tego że wodę mam tyle ile na kotle, a c.o steruje ten siłownik. Serwisant tekli również powiedział, że to się sprawdzi więc się zgodziłem. Póki co mam tylko gorąca wodę kranie i albo za zimne / gorące grzejniki. Maskara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać polską wsteczną myśl hydrauliczną i pseudo oszczędności instalatora.

To nie ma prawa działać i na dodatek masz całkiem niezłe spalanie.

Dla ciebie jako inwestora najważniejszy powinien być kocioł oraz ciepło w domu, więc przerób to po ludzku i będzie OK.

Na tych cienkich rurach to trzeba będzie pewnie dać dodatkową pompę na powrocie, tą co masz dać na grzejniki lub bojler i potrzeba jeszcze trzeciej pompy na CO lub CW.

Obie wersje masz poniżej, inaczej to nie będzie działać.

zaw 4-D jeden obieg 1 wersja.jpg

zaw 4-D jeden obieg (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam przed zaworem 4d jest trójnik i tam idzie zasilanie na  

 

Dzięki za pomoc, jeszcze dziś zadzwonię do instalatora i niech przerabia bo inwestycja pochłonęła ponad 13k, a nic nie działa. Maskra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo miałem ten pierwszy schemat, ale potem dołożyłem pompę na powrocie i mam ten drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie, to niektórym te piece będą nie spalały, a produkowały pelet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrekzo napisał:

Od dzisiaj ja również będę spalał 10kg na dobę..... ;-) IMG_20191231_124150.thumb.jpg.535859a66f880a4597477fb3130c9d13.jpg

Ciekawi mnie różnica w spalaniu :) opisz po miesiącu jak to wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to było ironiczne z tym spalaniem.  Narazie spalam 25kg na dobę, cudów nie oczekuję,  ale napewno lepiej wykorzystają ciepło że spalin. Zadzwoniłem do Tekli 110zł z wysyłką. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.