Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ja też jak włączyłem pompę od CWU i za zaworem 4 drogowym nie dawalo ciepła. Chyba że pompę od CO dać na 2 bieg w od CWU na 1. Bo tak jak się obie na 1 biegu to pompa od CWU zaciąga całe ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie moja wina, że dużo nie rozumiesz, ale może to zrozumiesz:) 

Kocioł jak zaczyna pracę, to temp zasobnika jest ok 48 st, a kotla 46 st. Odpala się palnik i grzeje. Podgrzewa instalacje w domu, a także zasobnik CWU. Gdy kocioł osiąga 71 st i się wygasza, to temp zasobnika jest ok 52 st. Pompy wszystkie pracują. Rozgrzany kocioł oddaje różniez  energię do zasobnika podgrzewając go do ok 56 st. W tym momencie mam ok 160L wody podgrzaniej do ok 56 st.  Oczywiście temp na zasilaniu też powoli spada, tak jak spada temp na zasobniku i na kotle. Czyli teraz idzie max na grzejniki 35, a przy ponownym rozpalaniu temp na zasilaniu ma ok 29st. Jak na grzejniki puszczalem max 38, to ponowne rozpalenie było 32.5. 

Inaczej już nie potrafię wytłumaczyć. Może ktoś inny zrobi to za mnie :) 

Nie wiem co u Ciebie by dało gdybyś wszystkie trzy włączył. Ja wiem co u mnie daje :) 

 

 

Edytowane przez Trener40
Dapisalem i informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz 160 litrów wody podgrzanej do 56 stopni. Ciepło jest wysysane cały czas z kotła do CO, kocioł więc wychładza się do 46 stopni zanim się odpali. Tak więc w tym momencie pompa CWU tłoczy zimniejszą wodę z kotła do bojlera, w którym jest cieplejsza woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener czy ja dobrze zrozumiałem że jak za każdym razem ci się odpala kocioł to ci dogrzewa CWU?

Edytowane przez matrix3078
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Trener40 napisał:

Z kotła i z zasobnika... 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że ciepła woda w bojlerze nagrzewa tą wodę w wężownicy do tego stopnia, że ta wracając na powrót do kotła ogrzewa ten kocioł? Sam pisałeś, że woda w bojlerze ma max 56 stopni, a w kotle ma minimum 46. Czyli różnica temperatur to max 10 stopni. Nie wiem z jaką prędkością przelatuje woda przez wężownicę przy pracującej pompie, ale serio zdąży się ona nagrzać dzięki temu, że wężownica jest wewnątrz wody o kilka stopni cieplejszej?

Uprzedzam: ja nie podważam tego co piszesz, tylko jestem ciekawy jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób używa pompy od CWU do ochrony powrotu. Tylko nie wiem po co u ciebie skoro masz pompę kotłowa więc to mija się  celem. Zastanawiam się tylko jak kto jest że skoro kocioł ma 71 stopni twój zbiornik też do takiej nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozi80 czytaj dokładnie co napisałem... Kocioł przy wygaszaniu ma 71 st. Zasobnik ma ok 52. Pracująca pompa CWU podgrzewa zasobnik do ok 56 st.  W tym momencie temperatury się zarównują ( na kotle i w zasobniku) i obie powoli spadają... 

@DamianJWR  co się mija z celem?

Palnik tak ustawiłem, że zaczyna pracę od 70% mocy i praktycznie cały czas pracuje na tej mocy, aż osiągnie 71st. 

Pewne parametry trzeba dostroić. Nic na pałę... Zacząłem tak grzać 29 listopada i przez kolejne dwa dni stabilizowałem cały układ..

@Ozi80Nie myśl, że jakbyś przełączył tak jak ja mam, to po godzinie wszystko będzie hulać... Na takie zmiany potrzeba czasu. Cierpliwość wskazana :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener40   skoro zasobnik wykorzystywany jest jako mini bufor ,to  nie lepiej grzać zasobnik CWU do  wyższej temp niż te 56 stopni ?  Też mam jeden "wolny " nie uzywany zasobnik CWU 120 l z węzownicą i zastanawiam się  czy go nie wpiać własnie jako mini bufora .Zastanawiam się tylko jak go podlaczyć w prosty sposób ,bo że muszę dodatkową pompę dać to wiem

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek72  nie jestem w stanie podgrzać więcej zasobnika, gdyż moc palnika mam tak ustawioną, aby nie robił się syf w kotle,a to dlaczego...

Wcześniej miałem moc  min na 50% i nie wiem dlaczego, ale ten "leń" nie podnosił mocy mimo, że musiał nadrobić 20 st na kotle. Pracował cały czas na min. Może gdyby szedł dłużej na 50% to CWU podniosłaby się o kolejne stopnie..., ale 

W kotle robiło się brązowo, więc podniosłem mu moc i teraz wymiennik wygląda zupełnie inaczej. 

U Was jest chyba inne sterownie niż u mnie i może da się coś z tym zrobić... 

Wynika z tego tak, że gdybym miał jeszcze większy zasobnik CWU to podgrzałby się do niższej temp niż jest teraz, a to z powodu takiego, że kocioł oddając na instalacje 35 st szybko dojdzie do 71st i się wygasi... 

Teraz jak widać  CWU dogrzane jest do 51 st podczas wygaszania,dlatego, że kocioł pracuje krócej, niż by paracowal przy minusowych temp... Ostatnie trzy fotki--godzina po wygaszeniu. 

 

20191220_152648.jpg

20191220_152652.jpg

20191220_152657.jpg

20191220_162330.jpg

20191220_162334.jpg

20191220_162339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz temperaturę powrotu ? Bo widzę że mocno schodzisz w dół z temperaturą kotła. Na ile masz histerezę ? I jak wygląda sprawa powrotu jak ktoś się akurat poszedł kąpać w czasie kiedy kocioł ma tak niska temperature np przed ponownym rozpaleniem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał:

@mrekzo brawo :)

Tylko kolega @Ozi80 nie rozumie jak to możliwe :) 

A bo ja debil jestem  :)

Reszta oczywiście nie pyta, bo wszystko rozumie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianJWR tu masz filmik jak to wygląda podczas normalnej pracy... Ogólnie podczas samego rozrzażania temp już rośnie, a po kilku min ma prawie 50 st. ( w wolnej chwili nagram jak to wygląda) i wrzucę...

Co do temp powrotu w momencie gdy na kotle jest już 46 st, a ktoś pójdzie do wanny... Nie wiem...mieszkam sam, więc nie da się być w dwóch miejscach jednocześnie, ale poproszę sąsiadkę aby przyszła się do mnie wykąpać i sprawdzę ( oczywiście nie sąsiadkę). 

Oczywiscie jest to do sprawdzenia i z czystej ciekawości sprawdzę... Wystarczy, że kocioł będzie zbliżał się do 46 st i pójdę wlewac wodę do wanny ( oczywiście tyle wody ile bym chciał, a nie kombinował, bo naprawdę nie o to mi chodzi) staram się pokazywać rzeczywistość i tak ma być... Bez kombinowania... 

P. S. Nie mogę dodać filmiku.... Może w nast post mi na to pozwoli... 

Wrzucę na YouTube. 

Plik jest mniejszy od dozwolonego, a nie wchodzi... Wrzucę za chwilę link. 

 

 

Edytowane przez Trener40
Dopisek + link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytam żeby podważyć to jak ustawiłeś sobie czy negować  tylko pytam z czystej ciekawości. U mnie natomiast jak ktoś idzie się kąpać to temperatura mocno leci w dół i w kotle też momentalnie spada. Mam zbiornik 150 l i czujnik od niego bardzo nisko wiec w chwilę temperatura spada momentalnie . A jak włączy się pompa od CWU to malo co idzie na instalację i szybko dogrzewa wodę więc jeśli miałbym 70 stopni na kotle to też miałbym tyle w CWU jeśli pompa chodziła by cały czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cezar76 napisał:

Ale nagraj filmik z sąsiadką, jak testuje kąpiel i spadek temp powrotu... Bądź kolega... 

Ja muszę namówić sąsiadkę, a Ty masz żonę pod ręką, więc szybciej nagrasz filmik... Czekamy... Bądź kolega. ;) 

@DamianJWR histereza 8 st to mało... Dlatego masz częstsze rozpalania.... Może u Ciebie tak musi być, bo to dużo zależy od wielkości chaty i pojemności instalacji... 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezar76 napisał:

Ale nagraj filmik z sąsiadką, jak testuje kąpiel i spadek temp powrotu... Bądź kolega... 

Ten wpis ma potencjał na największą liczbę lajków na tym forum. Trener może jak dojdzie do 46, to spełnisz prośbę kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jurek72 napisał:

 Też mam jeden "wolny " nie uzywany zasobnik CWU 120 l z węzownicą i zastanawiam się  czy go nie wpiać własnie jako mini bufora .

Tymi słowami dałeś mi do kolejnych przemyśleń... Dołożyć kolejny zasobnik ( koszty nieduże) i podłączyć do tego co mam... Reszta to tylko dostrojenie układu. Hmm.... Chyba to przemyśle.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Trener40 napisał:

Ja muszę namówić sąsiadkę, a Ty masz żonę pod ręką, więc szybciej nagrasz filmik... Czekamy... Bądź kolega. ;) 

U mnie niestety temperatury bojlera i kotła się nie zrównują, więc testów nie prowadzę, hehe.

 

27 minut temu, Trener40 napisał:

Dołożyć kolejny zasobnik ( koszty nieduże) i podłączyć do tego co mam...

To zwiększa szanse na uległość sąsiadki, bo poziom wody w wannie będzie większy. I test spadku temp powrotu będzie porządny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.