Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie kolegi o sadzę w komorze spalania. Mam podobny problem i jestem prawie pewien, że ta sadza pochodzi z tlącego się pelletu w podtrzymaniu. Czy ktoś z was mając ustawione palenie-podtrzymanie nie ma warstwy sadzy na ściankach kotła?

Panowie nikt z Was nie ma takiego problemu czy poprostu nie zwracacie na to uwagi. Mnie osobiście to irytuje. Pięć w trybie palenie podtrzymanie po kilku godzinach palenia pojawia się sądza. Zresztą to doskonale widać po kominie i piecu jak chodzi w podtrzymaniu to wali czarnym dymem jak nie wiem. Juz przerabialem wszystko klapka na dole, RCK itp. Jak kopcil tak kopci w podtrzymaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie jak wybierajac pellet kierowałem sie również wygoda i czystością ale teraz ilość tej sadzy która wydostaje się przy czyszczeniu powoduje że moja kotłownia przypomina ta ekogroszkowa dodatkowo pamięta sądza w piecu = również w kominie co jest niebezpieczne gdy się go regularnie nie czyści.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może powklejacie filmiki jak to u was wygląda z sadzą, z syfem w palniku itp.

Bo mam wrażenie, że co dla jednego jest dużo, dla kogoś innego jest mało.

W skarpetach do kotłowni można chodzić? Jak wsypujecie pelet do zasobnika albo czyścicie piec to nie mówcie, że nic wam się nie pyli i możecie pranie suszyć obok kotła. W to nie uwierzę.

Przecież wygrzebując pył ze ścian kotła i później z dna kotła na jakąś tackę, to pyli się niemiłosiernie. Ja później jak smarkam do chusteczki to mam czarne gile ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może powklejacie filmiki jak to u was wygląda z sadzą, z syfem w palniku itp.

Bo mam wrażenie, że co dla jednego jest dużo, dla kogoś innego jest mało.

W skarpetach do kotłowni można chodzić? Jak wsypujecie pelet do zasobnika albo czyścicie piec to nie mówcie, że nic wam się nie pyli i możecie pranie suszyć obok kotła. W to nie uwierzę.

Przecież wygrzebując pył ze ścian kotła i później z dna kotła na jakąś tackę, to pyli się niemiłosiernie. Ja później jak smarkam do chusteczki to mam czarne gile ;)

U mnie kurzy się w momencie kiedy przesypuję popiół z tacy do jakiegoś wiadra, poza tym trochę sadzy spadnie mi na posadzkę jak czyszczę drzwiczki. Całą resztę wygarniam odkurzaczem i jest git. Odkurzacz robi sporo roboty.

 

Sporo użytkowników tego forum suszy pranie w kotłowni i jest to możliwe.

 

Wracając do tematu sadzy. Z tego co się orientuję w twojej Tekli nie ma trybu podtrzymania, jest palenie-wygaszanie. Orientujesz się może ile w twoim palniku wytrzymuje grzałka? Ile masz średnio rozpaleń w ciągu doby?

 

Jeśli w moim Sasie grzałka wytrzymałaby 2 sezony i jej koszt nie przekroczyłby 200 zł to zrezygnuję z podtrzymania na rzecz palenie-wygaszanie.

 

EDIT:

Dzwoniłem do SASa, w palniku Multiflame jest grzałka ceramiczna (dobrze to czy źle?), jej koszt to 170 zł z wysyłką. Wymiana podobno banalna - 4 śrubki do odkręcenia. Praktycznie nie mają zgłoszeń co do uszkodzeń grzałki. Konsultant powiedział, że zna osobiście przypadki, gdzie ktoś używa ich palnika przez 4 lata z trybem palenie-wygaszanie i grzałka działa nadal. Więc czy tryb podtrzymania ma sens? ... trzeba się zastanowić.

Edytowane przez rymol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem palenie-podtrzymanie ma sens przy mrozach kiedy tez nie ma zysków ze słońca. Wtedy w domu jest fajny komfort cieplny przy stałej temperaturze. Przy okresie przejściowym bardziej będzie się sprawdzać palenie-wygaszanie. Szczególnie w dni słoneczne kiedy to przez cały dzień kocioł może się nie odpalać, a co za tym idzie, nie będzie spalać paliwa :)

Ja sobie teraz zrobiłem kombo palenie-podtrzymanie/wygaszanie ;) jak w domu zrobi się cieplej o 0,5* od zadanej na regulatorze to kocioł się wygasza. W innym wypadku pracuje w trybie palenie-podtrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W skarpetach do kotłowni można chodzić? Jak wsypujecie pelet do zasobnika albo czyścicie piec to nie mówcie, że nic wam się nie pyli i możecie pranie suszyć obok kotła. W to nie uwierzę.

Przecież wygrzebując pył ze ścian kotła i później z dna kotła na jakąś tackę, to pyli się niemiłosiernie. Ja później jak smarkam do chusteczki to mam czarne gile ;)

Dobra inaczej.

 

Czyszcze piec co drugą sobote i zakładam ciuchy robocze. Potem odkurzam kotłownie, myje podłogę i na dwa tygodnie mam spokój.

 

A jak wsypuje pellet spokojnie to nic się nie kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzwoniłem do SASa, w palniku Multiflame jest grzałka ceramiczna (dobrze to czy źle?), jej koszt to 170 zł z wysyłką. Wymiana podobno banalna - 4 śrubki do odkręcenia. Praktycznie nie mają zgłoszeń co do uszkodzeń grzałki.

U sąsiada padła po 2 miesiącach. U mnie chyba też nie działa :) po 4miesiącach chyba zdechła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy - 11tys rozpaleń na liczniku przez 5 lat i działa jak trzeba.

Żywotność to ok 20 tys zapaleń - tą są prawdziwe kotły/ palniki, a nie zabawki.

170 zł x2 to daje 340zł / rok x 5 to już 1700.

A u mnie grzałka to koszt ok 800zł.

 

Marwol a w lecie to co będzie ? też gazeta 2x dzienne?

 

Kocioł czyszczony odkurzaczem co 150 kg spalanego paliwa i sadzy brak , tylko popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ustawiłeś?

Hehe :) przestawiłem regulator o 0,5* do góry i cały czas zgłasza niedogrzanie :) kocioł pracuje, grzejniki grzeją tak aby była odpowiednia temperatura. Jak słońce przypadkiem dogrzeje te 0,5* to regulator zgłasza dogrzanie i wygasza kocioł :) taka lekka kombinacja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok napisałeś: - Ja sobie teraz zrobiłem kombo palenie-podtrzymanie/wygaszanie ;) jak w domu zrobi się cieplej o 0,5* od zadanej na regulatorze to kocioł się wygasza. W innym wypadku pracuje w trybie palenie-podtrzymanie. - mnie interesuje jak robisz kombo ;) ręcznie czy można zaprogramować automatyczne przełączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.