Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas slim 14 kw plus sterownik multiFun


pavesi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj  wyłączyłem te  pidy    Bo  na standard  huśtawka  temperatur    jak dałem na turbo to spalanie    poszło znacznie w górę  spaliłem przez pół dnia węgla co na standard   przez dwa dni  

Teraz bez PID  jest  Kolega  z forum dał mi takie nastawy :

Palenie:
Wentylator: 33
Czas pracy podajnika: 5
Postój: 90
Podtrzymanie:
Wentylator: 25
Nadmuch wstępny: 5
Nadmuch dodatkowy: 10
Cykl: 0
Czas pracy podajnika: 5
Postój: 20

Chyba tak   jest  najlepiej   poobserwuje   popiół    oraz kopczyk   teraz temperatura spadła  na dworze trochę  to   można  będzie coś wywnioskować 

Jeżeli będą niedopałki to wydłużać tylko postój podczas palenia (co 2 godziny o 10 sek.) aż niedopałków nie będzie.

Przy większych mrozach trzeba mocniej dmuchać, a co za tym idzie skracać przerwę, żeby kopczyk się nie zapadał.

Z zapisków z tamtego roku u kolegi z forum  45 był nadmuch i 78 przerwa, ale wówczas już zaczynały się pojawiać niedopalone kawałki węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłem opcje bez pid to teraz siłownik dziwnie pracuje mam w domu temperaturę a on jest na max otwarty może mam złe nastawy tego słownika 

Minimalna temp. Za zaworem 25 st. 

Cza s otwarcia zaworu 120s

Korekta reakcji 4 - im dam wyższą korekte to będzie reagował szybciej czy odwrotnie? 

Minimalny ruch napędu 8%  jak ustawie więcej to większy ruch siłownika będzie tak? 

W domu nastawione 23,6 mam  24 stopnie 

Cz. Pokojowy histereza 0.2

W domu ciepło zawór na max otwarty na kotle 47 stopni i ciągle pracuje temperatura stoi w miejscu. Ręcznie dokrece siłownik temperatura na kotle idzie w górę. 

Przypomnę że mam cz pokojowy bezorzewodowy na pid ach działa dobrze. 

Afriso siłownik

Jedynie co dobrze działa t to jak woda zaczyna się grzać w bojlerze to siłownik się domyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś by mi mógł sprawdzić ustawienia do pracy pompy w trybie modulacja? Dołożyłem dzisiaj do obiegu grzejnikowego czujnik pokojowy. Zmieniłem ustawienia ze sterowania z trybu ręcznego na Cz. Pok. + Cz. Zew.., dałem tryb pracy pompy jako modulacja. Ustawiłem czasy. Efekt? Pompa pracuje cały czas dalej. A wyłącza się jak czujnik pokojowy osiągnie zadana temperaturę. A pasowałaby mi praca w modulacji bo na grzejnikach termostaty mam i jak się pozamykają pompa pracuje w miejscu niepotrzebnie. Myślałem że czujnik pokojowy mi to umożliwi ale niestety nie. Nie wiem o co już chodzi.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CO pracuje cały czas do momentu osiągnięcia ustawionej temp. na sterowniku pokojowym. Po osiągnięciu wymaganej temperatury, przechodzi w jeden z trzech trybów, jakie ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało tak jak kolega wyżej napisał :) dzięki za wskazówkę


Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 08:24, pavesi napisał:

Panowie   mam pytanie 

W ustawieniach   minimalna temperatura   55 stopni    maksymalna  75  

Zachodzę rano do kotła  zadane  59 stopni   a na kotle 38  stopni  (...)

Od kilku dni  sas pracuje  na sterowniku   SAS_14_02_2017    pid standard  

Soft z 02.2017 ma zwalony pid standard, jak już używać tego to pod turbo lub ręczny. U mnie nie ma mieszacza i też kilka razy się tak zachował.

Ostatni soft, w którym działa pid standard to 06.2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie MultiFun na sofcie 14.02.2017 GRO SAS 2 w trybie pid standard działa bez zarzutów. Piec pracuje w około zadanej 58-62. Zadana 60. Popiół ok. Zasobnik na jakieś 11-12 dni przy temp. w dzień +/- 10 a w nocy +/- 3. W domu 24 stopnie.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kawczuk

Możesz napisać czy masz mieszacz do zaworu 3D/4D i jakie masz ustawienia w menu serwis ?

Typ ogrzewania:

Sterowanie obiegiem:

Pompa->blokady:

Priorytet obiegu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w załączeniu. Piecem jedynie delikatnie buja podczas nagrzewania się CWU wieczorem. I to nie zawsze. Gdyż się wszyscy kąpiemy. e3a226f3b2c34f0cfd396504c3dd1a1d.jpgec6a9798ae15ab76e8d14e23cffee639.jpg4852701183a74e5e72268602695c65fb.jpga03a1845d9291d8c40ecc15e0f16db5e.jpg0e779c58bfc32270c4cc8ba954ac0b5e.jpg

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,  u mnie jest znacznie prostsza instalacja z jednym obiegiem, bez mieszacza i pompy kotłowej. Jest tylko czujnik temp. zew.

Jedyna różnica, która teraz mi przychodzi do głowy, to że u mnie w sterowaniu ustawione jest termostat+ czujnik zew.  A termostat chyba nie jest podpięty. Wg instrukcji przy przekroczeniu zadanej następuje obniżenie temp. kotła i to chyba u mnie następowało. Spróbuję zmniejszyć obniżenie po osiągnięciu zadanej, ale to już jutro.

Taka moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pale 3 sezon. Pierwszy nie zwracałem uwagi na palenie bo wykanczalismy dom. Drugi próbowałem na starym wykonaniu instalacji. Teraz zacząłem 3 sezon. Po przeróbkach zgodnie ze wskazówkami z forum spalanie uległo obniżeniu. Piec pracuje dużo lepiej. Mam w domu dużo lepszy komfort cieplny. Więc tutaj wiem z doświadczenia, że odpowiednio wykonana instalacja jest podstawą do prawidłowego funkcjonowania pieca, która idzie w parze z odpowiednim spalaniem. U mnie znacznie spadło. Widać to już teraz.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nie wstaje przy PID standard, bo w menu serwis sterowanie miałem ustawione na Termostat+czujnik temp. zew., a nie mam podpiętego termostatu.
W PID Turbo niepodpięty termostat nie wpływa negatywnie na pracę kotła.
Przy sterowaniu ręcznym tak samo jak w PID Turbo.

Chyba zatem zostaje podłączyć czujnik pokojowy, wtedy przełączyć na sterowanie: czujnik wew.+czujnik zew. i wtedy sprawdzę. Tylko trzeba się przewiercić z kotłowni do jakiegoś pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej było opisane kup termistor ntc 2.2k i do tego jakieś pudełeczko niewielkie i będzie działać. Ja mam jeden oryginalny. Drugi dorobiłem z kablem za jakies 20 zł i oba działają jak należy. Tylko miałem możliwość jeszcze puszczenia kabla przez niewykonczoną jedna łazienkę bez żadnych remontów. No chyba że sterowanie bezprzewodowe. Też to wyżej kolega opisywał i chyba też działa tylko koszt większy.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżę temat. Jak wygląda praca waszych kotłów przy panujących temperaturach? Ja cały czas probuje coś zejsc że spalaniem ale chyba już nic mniej nie zejdę. U mnie przy temperaturach średnich to co teraz panuje w nocy minus w dzień delikatnie na plusie spalanie 20kg +/- 1kg. W domu 24 stopnie.

 

Przeszedłem na PID Turbo. Pogodowa sama ustawia temp CO na 70. W piecu dużo czysciej niż przy 60. Ustawienia przyrost mocy 15%, spadek mocy 100%, ograniczenie dolne 15%, ograniczenie gorne 70%, korekta paliwa -10%, korekta nadmuchu 0. Czujnik żaru wyłączyłem bo wprowadzał duże zamieszanie na retorcie. Uszczelnialem retorte. Przyslonilem osłonę na wentylatorze zostawiajac tak 1,5 cm prześwitu bo wcześniej miałem cała odkryta. Temperatura spalin 80-120.

 

Wygląda to tak jak na zdjeciach. Piecem jedynie dość znacznie buja podczas nagrzewania się CWU pomimo przymknietego zaworu kulowego prawie do zera przy pojlerze na zasilaniu ciepłej wody w celu ograniczenia przeplywu. Cały czas jednak jeszcze wprowadzam delikatne korekty w celu najlepszego dopalania się węgla. Niestety zdjęć z popiołu nie mam bo rano czyściłam piec i wyrzucilem.

 

 

 

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

18a78c8a2d53640e944fd2e5d8981dd4.jpg2df3877731f5c201a64f6a062c429c79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stanęło na tym, że wrzuciłem soft wcześniejszy 15.06.2016 i na PID Standard przy temp. na zewnątrz mniejszej niż 5-7°C rysuje proste kreski, jedynie szarpnie jak CWU się właczy. Reszta jest ok, tylko co dwa dni trzeba wysypać tę mini brytwankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego @jarrek, czy byłbyś w stanie udostępnić mi jakoś to oprogramowanie z 2016r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@kawczuk sorry, że dopiero teraz, ale jak jeszcze potrzebujesz to:

https://drive.google.com/folderview?id=0B18wxHnA7Zr5eC1Jd3hGRktWY2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.