Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas slim 14 kw plus sterownik multiFun


pavesi

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie właśnie jest tak że jeżeli pojawi się ikonka informująca że już jest temperatura wtedy się otwiera. Nie mam wysokiej temperatury bo np 51 na piecu i ciągle zapiernicza piec. 

Może trzeba zaktualizować sterownik tylko nie wiem jak

Panel wersja programu 15.06.16 ro Sas - 2

Zasilacz wersja programu 30.09

Sterowanie obiegiem c. O. Typ 1:2A 2:1A

Hydraulik mi tłumaczył że u mnie nie wie dlaczego jest odwrotnie tzn

Jak jest sam kaloryfer to nie ma temperatury w domu i na dogrzewac a jak pojawi się kwadracik to jest i nie powinien grzać dodał że na innych sterownikach jest odwrotnie. 

Może u mnie też tak powinno byc tylko coś źle podłączył. 

W sterowaniu obiegiem gdy zaznaczę cz. Pokojowy +cz. Zewnętrzny to pojawia się alarm działa tylko termostat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz. Zew. + Cz. Pokojowy to musisz mieć czujnik dodatkowy na zewnątrz budynku podłączony do pieca. Ja taki posiadam i wszystko działa pod pogodowka i działa to tak jak ma być.

A o jakim kwadraciku mówisz?


Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę spojrzeć w kwadracie pomarańczowym  po lewej stronie  gdy mam w domu   temperaturę powyżej zadanej na  na sterowniku  pojawia się kwadracik   piec dostaje sygnał  że jest temperatura   a gdy mam niższą znika  kwadracik jest kaloryfer tylko.

Hydraulik tłumaczył że powinno być odwrotnie  kwadracik jak nie ma  temperatury  może źle jest podłączone i on  dostaje sygnał że ma grzać kaloryfery i dlatego się otwiera siłownik  .?

Ja nie wiem dlaczego hydraulik wybrał opcje termostat i nie podłączył czujnika  zewnętrznego jeżeli jest to potrzebne  i ma być  wybrana opcja czy pokojowy plus cz. zewnętrzny to zadzwonię aby mi to poprawił  .

Proszę o  komentarze w tej sprawie  

Jak widać   strzałka w górę  czyli cały czas się otwiera  siłownik  w domu zadałem 23 stopnie a mam już 26

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem u siebie w zestawie czujnik pokojowy i czujnik zewnętrzny. Podłączałem to sam bo moi hydraulicy nie wiedzieli co to jest. Zresztą wykonywałem poprawki w instalacji zgodnie z innym tematem w forum. Jeśli masz podłączony ten czujnik pokojowy z zestawu to ja bym tutaj szukał przyczyny bo to nie jest termostat. Podłącz czujnik zewnętrzny jeśli masz w zestawie. Prosta sprawa. Nie trzeba Ci nikogo. Kabel dwu żyłowy. Od strony północnej żeby się znajdował. W instrukcji jest opisane gdzie go trzeba podłączyć do pieca. Zmień w ustawieniach na czujnik pokojowy plus czujnik wewnętrzny. I po sprawie. Masz pogodówke.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy mam taki czujnik gdzieś dałem wszystkie rzeczy Hydraulikowi.

Jest jakieś specjalne podłączenie tych czujników? 

Bo pokojowy mam do listwy zasilającej . Może ktoś mi zrobić zdjęcia jak to na wyglądać? 

Najlepiej to może jakiś adres do sklepu tego czujnika zewnętrznego.. Od razu bym kupił bo chyba nie mam nic 

 

Z tego co widziałem to mam czujnik temperatury podczepiony pod rurę czujnik pokazuje temperaturę  ciepła jaka jest za pompka ci idzie na kaloryfery na zdjęciu wyżej to po lewej stronie 37st akurat było podczas zdjęcia

Plus tech kupiony czujnik pokojowy podłączony przewodami do listwy zasilającej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokojowy jak w załączniku. Czujnik zewnętrzny bardzo podobnie wygląda do tego. Podłącza się go jak na schemacie. C6 czujnik zewnętrzny obok czujnik pokojowy w zależności od obiegu C5 lub C722bd37ee70fe162114c45230e7271faf.jpgedde5a30c0657ec136646111a66aa6d5.jpg

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki kupisz w Recalart.

IMG_20191013_173209.jpg

IMG_20191013_173134.jpg

IMG_20191013_173109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zdjęcia 

Byłem w międzyczasie  przy kotle okazuje się że mam czujnik  zewnętrzny  ale gdy otworzyłem listwę   jeden kabelek był odczepiony  zdjęcie pierwsze 

Podłączyłem kabelek  w sterowniku  gdy zmieniłem  ustawienie na cz. pokojowy plus cz zewnętrzny pojawił się alarm   patrz zdjęcie 2  - przeprszam za zdjęcie  lampy nie włączyłem  jak się powiększy to widać  tekst.

Gdy ustawiłem termostat + cz zewnętrzny pojawiła mi się temperatura  dodatkowa z dworu  i   siłownik zaczął  normalnie działać

tzn  zamknął się  nie wiem czy to jakiś przypadek  tylko  i czasowe działanie poobserwuje  ten stan .

Przewód ze zdjęcia  nr.1    brązowy i niebieski   jest od techa  st-292v3   regulator pokojowy  - czyli mam podłączony  pod C2  pokojowy regulator  czemu więc nie działa mi  opcja cz. pokojowy  ? 

Może ja coś nie rozumiem  

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to wina MultiFuna. Może nie obsługuje tego techa jako czujnika pokojowego. Spróbuj. Może będzie działało tak prawidlowo

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavesijak Ci się uda dodzwonić do Recalart to będą wiedzieć o jaki czujnik chodzi. W zwykłym sklepie możesz trafić albo nie, bo chodzi o konkretny element pomiarowy w czujniku który może być inny dla innych sterowników na rynku. Jak kupisz przypadkowo to zamiast 24C będzie pokazywał jakąś niedorzeczną wartość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem  tak -  termostat +  cz. zewnętrzny   na tym ustawieniu mam  siłownik cały czas się zamykający   ( strzałka w dół )  bez znaczenia  czy mam zimno w domu czy gorąco  więc ustawienie nie jest prawidłowe  .

Wydaje mi się że  regulator pokojowy czy czujnik pokojowy  tech  nie współpracuje  prawidłowo z multifun    

Jak ktoś poda  jakiś inny chętnie kupię  i przetestuje 

Ja już tam dzwoniłem   parę dni temu nikt nie odbiera  może ktoś ma taki sterownik i  jakiś regulator chętnie kupię na  testy  

Swoją drogą pamiętam rok temu jak hydraulik   jakiś  miał  sterownik pokojowy  i mówił że jest zły   kupił drugi  coś cmoktał  pewnie też zauważył że jest zły    ale  chyba sobie odpuścił   temat  myślał że jakoś to będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odłącz przewody na listwie od tego regulatora pokojowego i spróbuj na zmianę zworką zbocznikować i rozłączyć wejście na czujnik. Zobaczysz czy działa na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dokładnie czy gdzieś nie masz takiego. Może gdzieś leży nawet o tym nie wiesz. Ja dostałem te czujniki wraz z piecem w zestawie. Chyba nie dawali tego raz tak a raz nie. Aczkolwiek wszystko możliwe. Ja mam pokojowy taki jak na zdjęciu i działa dobrze. Zewnętrzny bardzo podobny z wygladu.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż czy jest reakcja, jak nic nie bedzie podłączone na tych wejściach i jak następnie zewrzesz je zworką/drucikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Zobaczysz czy piec sie przełącza. pamietaj tez, że jak masz pogodówkę podłączoną to ustaw sobie krzywa pogodowa np. nr 5 lub 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ustawiłem cz. Pokojowy + cz zewnętrzny po odłączeniu przewodów pojawił się domek z temperaturą po chwili znikł i włączył się alarm podłączyłem zworke domek znowu się pojawił i po chwili znikł pojawił się alarm. 

Przełączylem na termostat plus cz. Zewnętrzny. Siłownik się domknal dioda zgasla teraz troszkę się otworzył dioda zgasla czyli działa. 

Reasumując czujnik jest do wymiany tak? 

 

Możesz mi podpowiedzieć o co chodzi z tą krzywą pogodowa? 

Ta zworke wyjąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W czujniku, który masz w pokoju masz 3 styki, przynajmniej tak powinno być. Możesz podłączyć 2 przewody na dwa sposoby. Czyli albo jak jest temperatura powyżej zadanej to styki są zwarte lub drugie podłączenie że styki są rozwarte.

2. Krzywa pogodowa im wyższa tym wyższa temperatura będzie na kotle. Im zimniej na zewnątrz tym wyższa temperatura zadana. Jak krzywa będzie np. 1 to kocioł będzie pracował w niewielkim zakresie zmieniając swoją temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawić pompę CO tak, że jak osiagnie temp zadaną w pomieszczeniu, to wyłączy ją. Masz tam 3 ustawienia: jak pamiętam to bez blokady, z blokadą - czyli ja wyłączy pod dogrzaniu, oraz w cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.