Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas slim 14 kw plus sterownik multiFun


pavesi

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba Remokomplex, z tego co pisał @jarrekidzie go łatwo przerobić na 5kl.

@pavesi, na razie jeszcze dość ciepło żeby poobserwować, ale masz już jakieś wnioski czy sterownik dobrze trzyma temp wew w domu w tym trybie? A ta modulacja pomp też działa czy jednak pompa chodzi cały czas jak ustawisz modulację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sofcie super trzyma temperaturę. Pompa się wyłącza. 

A po co przerabiać na 5kl o co tutaj chodzi? 

Zgadza się narazie jest ciepło noce chłodne ale już widzę że nie wypale 5 ton węgla przez zimę jak rok temu

Zapomniałem napisać że mam włączony tryb auto też lato /zima 

Jak się robi ciepłej to mi tylko wodę grzeje chyba 17 Stopni ustawiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zrobi prawdziwa zima ustaw mu stałą pracę pompy, jakąś rozsądną minimalną temp za zaworem żeby temp w domu nie rosła i "będzie pan zadowolony" :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy możecie mi sprawdzić czy działa u Was ta modulacja pompy przy trybie sterowania ręcznym? Bo jak u Was działa to może u mnie jest coś nie tak w sterowniku po prostu.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pavesi napisał:

Na test wgrałem soft

SAS PID TEST_23_10_2017_RobikF

Jak jeszcze paliłem na Multifun miałem z tą wersją problem. Przy schodzeniu z mocą w dół, chyba poniżej 30% podawał paliwo jak natchniony i przysypywało mi palnik oraz zadymiało kocioł. Do tego wyświetlacz mi się resetował i wywalał jakieś błędy typu nieudane rozpalanie czy coś podobnego...

Ale może u Ciebie będzie lepiej.

U mnie najlepiej działała wersja 14.02.2017 i taka została ale Multifun nie obsługuje już procesu spalania tylko steruje instalacją (pompy, mieszacz, temperatury itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by zdjęcie palnika podczas dłuższej pracy. Spróbuj zrobić korektę -10% paliwa, bo mi sie wydaje że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawiłem  i teraz mam niedopalony trochę węgiel w popielniku  .

Nic narazie nie robię czekam na zimniejsze dni .

Zakupiłem  Odbiornik SHHS-B1   z wysyłką za 238,40   

Teraz muszę kupić jeszcze regulator   pokojowy bezprzewodowy sprzedawca  SHHS-B1 poleca Auraton 2025R   Co o tym sądzicie  ?

Gdy wchodzę na alledrogo   nie widzę takiego   są RTH  to jest to samo   ?  

Kupiłem  aby   nie latać  tak często do kotła a mieć  możliwość ustawień  czasami  na miejscu  bez kabli  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć RTH, bo to jest odbiornik bezprzewodowy. Ja mam 2030rth, nowszy model oraz bezprzewodowy czujnik temperatury na drugim obiegu jako termometr. Wcześniej był jako pogodówka, ale był za daleko i szły zerowe piki, więc dałem na pogodówkę przewodowy czujnik. jak Ci nie dopala to zrób korekte na minus z podawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otrzymałem  urządzenia  w listwie zasilającej wiedzę jest jedno wejście na  skrętkę podłączyłem  z Odbiornikiem SHHS-B1

Sparowane z  2030rth  Auraton  działa  mogę sobie temperatury  ustawiać  . 

Teraz mam pytanie  w sterowniku mam  opcję  ethernet  z tym zestawem raczej   nie mogę tego włączyć  i mam tylko jedno wejście jak wspomniałem na skrętkę  . Można mieć ethernet aktywny   i sobie z każdej części  Polski  podglądać   opcje  kotła   przy aktywnej   opcji  SHHS-B1  ..  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbornik SHHS-B1  nie działa po internecie, on jest podłączony RJ ze sterownikiem. Natomiast Eternet ustawiasz pod swoja sieć domowa i tylko W domu możesz się tylko połączyć op IP ze sterownikiem kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie   mam pytanie 

W ustawieniach   minimalna temperatura   55 stopni    maksymalna  75  

Zachodzę rano do kotła  zadane  59 stopni   a na kotle 38  stopni  

Temperatura  w domu zachowana    nastawione 23,6     jest 24    

Czemu   spadła  tak nisko  temperatura  na kotle ?   Jest w sterowniku parametr   aby  piec  wybudzał  się  i zapobiegał takim spadkom temperatury  ? 

Od kilku dni  sas pracuje  na sterowniku   SAS_14_02_2017    pid standard  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się również zdarzyła taka sytuacja na PID Standard. Może nie aż tak drastycznie ale z zadanych 60 spadła do 50, gdzie normalnie kocioł pracuje w okolicach zadanej 59-61 stopni. Wygladało to tak jakby się sterownik zawiesił, bo po tej sytuacji kasowała się historia i statystyka. Miałem chyba dwa takie przypadki. A tak poza tym kociol pracuje równo i stabilnie. W każdym bądź razie nic z ustawieniami nie robiłem. Samo wróciło do normy w obu przypadkach.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teorie dlaczego mogła temperatura ta spaść tak nisko. 

Piec był wygaszony zapewne dłuższy czas bo była gorąca woda w bojlerze oraz miałem w domu powyżej zadanej temperatury. 

Być może palenisko wygasło i mogło to trochę potrwać zanim z resztek żaru powstał płomień a temperatura w tym czasie na kotle spadała. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze paliłem na Multifun dwa razy próbowałem PID Standard i dwa razy miałem bujanie temperaturą kotła od ok 40C do grubo ponad 70C przy zadanej 60C.

W mojej subiektywnej ocenie problemem jest sam algorytm PID Standard który bardzo wolno się zbiera i tak samo wolno schodz z mocą w dół. Możliwe że przy określonej instalacji oraz zapotrzebowaniu na ciepło mogło by to jakoś działać ale u mnie się nie sprawdziło.

Mam pogodówkę która kręci zaworem mieszającym i reakcja PID Standard była zbyt wolna na przekręcenie zaworu co skutkowało konkretnym przeciąganiem temperatury w górę lub w dół.

Dlatego używałem jednak PID Turbo bo wolę w miarę równą temperaturę na kotle. Jednak ani jeden ani drugi PID mi się nie podobał. 

Nie wiem czy u Ciebie powód zjazdu temperatury był spowodowany przekręceniem zaworu i wolną reakcją PID-u albo tym co sam napisałeś albo jeszcze czymś innym. Ja opisałem tylko to co zaobserwowałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.