Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam regulatora pokojowego zmontowałem czujkę pokojową i zewnętrzną a sterownik rekalarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kolego 17 kg na 24godz

 

I nie palisz niczym innym, niż peletem, masz 10 cm ocieplenia ścian, w domu temperatura 23,5 stopnia, 120-litrowy bojler na siedmiu ludzi, a oprócz ogrzewanego 180m2 masz drugie tyle nieogrzewanego poddasza i piwnicy?

 

 

Podtrzymanie teraz lepiej się sprawdza wg mnie i komfort cieplny jest lepszy jak kocioł chodzi cały czas, ale jak zrobi się trochę cieplej na zewnątrz to przejdę na palenie/wygaszanie. Jak patrze na swoje tabelki to w październiku tego roku takim paleniem zeszło mi 255kg czyli średnio 8kg/dobę.

Niewiele mi to mówi. Podtrzymanie ci działa tylko w nocy i w ciągu tej nocy spalisz 8 kg?

 

 

pompa przewalowa przy zaworze 4d przy zimnym powrocie jest zalecana

 

Kolega Sambor zaleca nie przewałową, tylko pompę na samym powrocie.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem tego podtrzymania, jak mniemam, nie jest utrzymanie temp. zadanej na kotle, ale podtrzymanie żaru czyli utrzymanie palnika w gotowości do natychmiastowego rozpalania i pewnie przyoszczędzenie grzałki. W moim kotle i w warunkach w których ja palę takie podtrzymanie trwa najczęściej 10, 20 min, ale czasami 40 i 80 min, a może trwać i pół dnia.

Jak rozmawiałem z technikiem Recalartu (producent sterownika) to powiedział, że takie podtrzymanie w niektórych kotłach SASa potrafi doprowadzić do osiągnięcia temp. krytycznej - nie wiem jak to jest możliwe, w moim kotle na pewno tego nie uświadczę.

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, w Sasie jest możliwość pracy palnika w mocy modulowanej celem utrzymania temperatury zadanej. Palnik może pracować z mocą od 10% do 100% i można to dowolnie modyfikować. Zalecane jest jednak podniesienie mocy minimalnej do 25-30% i jak te 25-30% mocy palnika to za dużo to wtedy palnik przechodzi w podtrzymanie, no chyba, że zdecydujemy żeby się wygaszał.

 

Jak wygląda praca palnika SAS przy podnoszeniu temp. wewnątrz budynku z 8 do 13*C, osiągnięcie tej temp. i przechodzenie palnika w tryb podtrzymania to masz na załączonym obrazku. IMO działa to bardzo fajnie i całe to "podtrzymanie" nie jest głupim pomysłem... tylko ta sadza.

Hej

To u mnie z tym podtrzymaniem doprowadza do temp. krytycznej.  w momencie kiedy  nie idzie na wode i ogrzewanie, a nieraz  potrafi taki stan być przez pół dnia albo i dłużej, to na podtrzymaniu po mału ale po 1 stopien idzie do góry i w końcu dochodzi do 85 i stop... ostatni o mi tak nie robi, bo wydlużyłem czas na podtrzymaniu do 7 min.

Edytowane przez fito1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam kocioł. Jak miałeś ustawione podtrzymanie kiedy temp. podnosiła się do krytycznej? Jakie masz teraz?

 

Ja mam ustawione:

 

podawanie 8s

postój 6 min

wentylator 32%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sterujesz krzywa charakterystyka pogodowa/?

nie ustawiałem nic wcharakterystyka pogodowa bo za bardzo nie wiem o co chodzi jeszcze tam nie mieszkam  zaczynam pomału rozkminiać piec i palenie bo za jakiś miesiąc planujemy się wprowadzać, a możesz coś podpowiedzieć jak to ustawić będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mzesz to zrobic przez internet jezeli masz e-multifun jezeli nie to na sterowniku pieca

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niewiele mi to mówi. Podtrzymanie ci działa tylko w nocy i w ciągu tej nocy spalisz 8 kg?

 

W październiku tego sezonu paliłem z wygaszaniem kotła. Jak w domu temperatura spadła poniżej zadanej o ustawioną histerezę to kocioł odpalał się i dogrzewał dom. Odpalał mi się wtedy  1lub2x w ciągu doby w zależności od potrzeb cieplnych domu. Średnie spalanie tego miesiąca w ciągu doby wyszło mi 8kg. Wtedy nie bawiłem się w podtrzymania, kocioł chodził na PID i na innych ustawieniach, które średnio się sprawdzały już przy niższych temperaturach zewnętrznych. Wrócę do tego jak temperatury na zewnątrz będą wyższe. 

W tej chwili na podtrzymaniu (żaru) chodzi z godzinkę do dwóch, kocioł chodzi cały czas i zasila grzejniki wodą o temp. 35* co w starcza, aby utrzymać ciepło w domu.

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mzesz to zrobic przez internet jezeli masz e-multifun jezeli nie to na sterowniku pieca

to znowu ja byłem dziś i dopaliłem piec ale nie wiem o co chodzi za bardzo z tą charakterystyką pogodową przestawiałem różne opcje ale cały czas to samo grzeje non stop proszę o jakąś podpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam taki problem ustawiam sterowanie czujką pok.i czujką zew. gdy piec chodzi na palenie podtrzymanie zadaje sobie temp. 50 i tak chodzi w kółko nie ważne jaka temp. pomieszczenia jest ustawiona,przestawię na palenie wygaszanie piec dochodzi do zadanej temp. w pomieszczeniu się wygasza i się odpala gdy temp. spadnie.Dlaczego w paleniu podtrzymaniu piec nie sugeruję się tem. zadaną w pomieszczeniu morze ktoś coś podpowie będę wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam siłownika, a w jaki sposób ta korekta działa wartości ujemne czy dodatnie ustawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli do tego jest potrzebny siłownik, już rozumiem o co w tym chodzi dzięki za podpowiedź sory za takie głupie pytania ale dopiero uczę się całej tej mechanizacji peletowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuuugiej przerwie. Mój piec dostał w grudniu nową elektronikę od recalarta. Coś mi się przepaliło i piec "myślał" że klapa podajnika jest ciągle otwarta. Sprawa wydawała się błacha ale do wymiany poszedł cały moduł zasilania. To tak informacyjnie.

 

Ze spalania w zimie jestem w miarę zadowolony. Przy największych mrozach spalał około 30 kg. W tej chwili skorygowałem ustawienia Robika bo zrobiło się cieplej i spala mi od 3-4 dni jakieś 15,5 kg na dobę.

 

Piec czyściłem narazie raz przez te 4-5 miesięcy (popiół wyniosłem 4 razy). Po czyszczeniu trochę szybciej dochodzi w trybie palenia do zadanej temp. Spaliny ciągle mam w przedziale 60-90 stopni.

 

Jakie macie czujniki temp. pokojowej? Są jakieś bezprzewodówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morwal mam jeszcze pytanko do ciebie mam twoje ustawienia wbite dla rozpalania dla rodzaj paliwa inne i nie odpala mi się na innych musze przełączać na pellet odpali się piec i przełączam na inne, co by zmienić żeby się odpalał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas zasypu min. 45s

wentylator 35 - 40%

czas pracy grzałki 2 min

 

i musi odpalić, chyba że jest jakiś mokry pellet lub czasami jak kocioł wygasi się z powodu braku paliwa, to trzeba najpierw uruchomić podajnik w trybie ręcznym by "podprowadzić" pellet pod palnik, aby te 45s zasypu było rzeczywiście 45s zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.