Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Slim 17Kw Muli Flam Na Pellet


Dzi4d3k

Rekomendowane odpowiedzi

wtedy grzeje, pierwsza skala po lewej to temp spalin, druga CO, na podtrzymaniu temperatura rosnie a spaliny spadaja az trzeba dogrzac dom. tutaj opisalem

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25158-sas-bio-gro-eco-pellet-17kw-moje-ustawienia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa... rozumiem :) regulator Ci wyłącza pompkę i stąd te wahania temperatury. U mnie pompka chodzi cały czas, a zawór 4D z pomocą regulatora pokojowego reguluje temperaturę wody wychodzącej na grzejniki. Nie mam takich wahań.

 

EDIT: "Podtrzymanie funkcja rozpalania - wylaczone" - a to nie jest kontrola, aby żar nie wygasł w podtrzymaniu ? u siebie nie mam takiej funkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a... myślałem, ze może to jak w podtrzymaniu żar wygaśnie to on wtedy rozpala kocioł na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos moze mi wytlumaczyc jedna kwestie? Do tej pory tylko ogrzewalem dom, ale zaraz sie wprowadzam wiec dzis wlaczylem dla sprawdzenia ogrzewanie wody CW.

Zadalem CO 60st oraz CW 55st. Regulator pokojowy na 22st (sterowanie kotlem, bez wygaszenia). Wszystko bylo ok, ale prawdopodobnie jak CW doszlo do zadanej czyli 55st to kociol sie wygasil (!!!) W momencie wygaszania na regulatorze bylo niecale 21 stopni, a nawet jakby co to ustawilem go bez opcji wygaszania.

Mialem ustawione "pompy rownolegle". Dlaczego priorytetem dla dla kotla stala sie prawdopodobnie wartosc zdanej temp CW (czyli 55) i dlaczego przede wszystkim kociol wszedl w faze wygaszenia?

 

Rezultat? CW 55stopni osiagniete. W domu chlodno, a piec stoi wygaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda, że w menu instalatora opcję CWU masz ustawioną z wygaszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie w menu instalatora >> CWU mialem ustawione z wygaszaniem. Przestawilem na "bez wygaszania" i mam nadzieje, ze teraz bedzie juz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :)

Ostatnio odkopałem sobie DTR kotła SAS Slim :) jest tam takie coś jak tabela - parametry techniczno-eksploatacyjne :)

Pozwolę sobie dołączyć obrazek :P

97cac95c080c0.jpg

Zgodnie z tą tabelą dla kotła SAS Slim 17kW średnie spalanie pelletu przy mocy 50% wynosi 2,1kg/h czyli = 50,4kg/dobę :)

Także jeżeli teraz spalacie mniej no to jest super :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnie tygodnie pracuje na wyłączonym pidzie. Wrzucilem ustawienia manualne, ktore przewijaly sie przez forum (mam nadzieje adekwatne do kotla 14kw i potrzeb domu). Przy obecnej temperaturze na zewnatrz nie wyglada to zle.

Cały zasobnik 7x15kg daje 105kg. Czasowo przeklada sie to na wynik w granicach 5 pełnych dób czyli jakies  +-20kg pelletu na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :)
Ostatnio odkopałem sobie DTR kotła SAS Slim :) jest tam takie coś jak tabela - parametry techniczno-eksploatacyjne :)
Pozwolę sobie dołączyć obrazek :P
97cac95c080c0.jpg
Zgodnie z tą tabelą dla kotła SAS Slim 17kW średnie spalanie pelletu przy mocy 50% wynosi 2,1kg/h czyli = 50,4kg/dobę :)
Także jeżeli teraz spalacie mniej no to jest super :P

 

Mi przez 10h, tj. od 10-20 przy zadanej temp 55stopni spala 2 worki czyli 30kg. Dzisiaj aktualizuje softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zakładając pracę w trybie PID. Ze 100% mocą kocioł będzie pracował np. przy -20st na zewnątrz, to 50% by było powiedzmy przy... 0st ?

 

Palisz na PID ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zakładając pracę w trybie PID. Ze 100% mocą kocioł będzie pracował np. przy -20st na zewnątrz, to 50% by było powiedzmy przy... 0st ?

 

Palisz na PID ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z serwisem TECH i aktualizacja ze strony sasa jest już ostateczną aktualizacją na nasze sterowniki (St-450zPID). Więcej już wsparcia nie będzie.

Także... zostaliśmy zostawieni sami sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja zrobiona. Dużej różnicy nie zauważyłem w ustawieniach. Musiałem tylko zmienić ustawienia rozpalania w menu serwisowym gdyż grzałka mi siadła,teraz mają jakiejś nowszej generacji wiec i ustawienia troszkę trzeba było zmienić.

Moje pytanie jaka?

Granulacja:

1. Drobna

2. Gruba

Jaka wartość powinna tu być ustawiona?

I tak cały czas jadę na PID. Wentylator -18 podawanie 0 czasem zmniejsza. Ogólnie to dla mnie ten wiatrak i tak za szybko szaleje gdy dom jest niedogrzany. Jak dogrzeje to już jest ok.

 

Zaznaczę ze mam ustawiona Granulacja: Gruba. I czym to się różni? Ze pellet 6 lub 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że drobna to jak się pali owsem wtedy wentylacja niby jest mniejsza, ale faktycznie w ustawieniach standardowych PID wentylacja jest za duża. Może ta granulacja"drobna" rozwiąże problem ? Nigdy tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro lub w weekend jak będę w domu cały dzień z ta granulacja. Następne pytanie;)

W menu serwisowym na końcu są "ustawiena pellet". Jest tam zakładka "Praca". Jakie wszystkie ustawienia masz tam? Zmieniales coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie pracuje bez PID. Ostatnie testy jakie robiłem na PID to... zmieniałem mu prace i wentylację, ale nie wiem czy nie dałoby się uzyskać podobnych efektów zmieniając temp. spalin na 130st ;)

Pracę zmieniłem tak: praca min 2sek , praca max 4sek, przerwa min 35 sek, przerwa max 100sek. NIby nie tak najgorzej, ale długo CWU się na tych ustawieniach dogrzewało ;)

EDIT: wentylacja 20-26 bieg, obroty 840-1240

 

więc wróciłem do manuala

 

Na manualnym mam teraz tak:

Praca: podawanie 2sek co 8sek

Podtrzymanie: podawanie 4sek co 3min

Wentylator w podtrzymaniu: praca 15sek co 2min49sek

Wentylator na 24biegu.

Zadana C.O. 65st, histereza C.O. 10st

Jak chcesz tego spróbować to moc wentylatora trzeba ustawić do własnego kotła/komina: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20550-sas-slim-17kw-muli-flam-na-pellet/page-6?do=findComment&comment=332168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam posiadam piec na pellet Sas bio spark 12kw tech zpid st 580  chciałem skonsultować ustawienia jaką macie max temp spalin oraz moc kotla dom 130 m podlogowka oraz grzejniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojaaa... odgrzebałeś temat ;P hehehe

W tym roku zmieniłem pellet na lokalnego producenta z atestami i.... powiem, że dobrze się spala na zwykłym, z ustawieniami fabrycznymi, trybie PID :) nawet chyba lepiej jak na manualu ;P w menu instalatora tylko wentylację dałem na -10.

Temperatura spalin waha się od 80 do 130st (130 jak dogrzewa CWU)

W ustawieniach serwisowych temperatura spalin domyślnie na 220st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma regulacji z jaką mocą ma chodzić, więc pewnie chodzi na 100% :)

- min praca - 2 sek
- max praca - 4 sek
- min przerwa - 10 sek
- max przerwa - 60 sek
- min went roboczy - 20 bieg / 750 obrotów
- max went roboczy - 50 bieg / 2250 obrotów

...i to są ustawienia fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.