Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wykres z nocy :)

 

4520e69ee638fa409b0f0164141a6f7d.jpg

 

cała noc w podtrzymaniu? :) ciepła noc ;-)

 

Stevan - wiesz, może i w techu też jest takie coś :) prawdopodobnie trzeba by było dokupić moduł internetowy i zarejestrować się na jakiejś stronce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres z nocy :)

 

4520e69ee638fa409b0f0164141a6f7d.jpg

Marwol, wygląda na to, że u ciebie "podtrzymanie" oprócz podtrzymania żaru, podtrzymuje temp. wody w kotle - wydaje mi się to nieprawdopodobne. Jakie masz czasy podawania i postoju w podtrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyjątkowo wyszło,bo :

- noc "ciepła" +1

- obniżenie temp na noc 15%

- co spowodowało zamknięcie 4d do ok 8% (minimalna temp za zaworem na instalacje 29st) , czyli właściwie kocioł grzał tylko siebie

- temp w domu cały czas dół 23.5 , góra 21st

- spalanie 16kg

 

Ustawienia podtrzymania:

- podawanie 8s

- przerwa 4min,bo wygasa (na markowym pellecie było 8minut)

- wentylator 30%

- postuj rusztu 15min

- opóźnienie nadmuchu 10s

- opóźnienie podajnika 10s

 

Dom mały, dobrze ocieplony, o małym zapotrzebowaniu energetycznym. Instalacja skopana (brak ochrony powrotu, jeden obieg na grzejniki i OP)

 

 

 

Na wiosne pokombinuje z paleniem - wygaszaniem.

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewałowa nie przy zaworze 4D z tego co ty czytam tutejszych fachowców.
 
Ja nie rozumiem tego "fenomenu" podtrzymania. Czy to węgiel, że trzeba podtrzymywać żar? Te zapalarki nie są aż takie drogie.
Ja mam na noc ustawioną w domu temperaturę niższą o 1,5 stopnia niż na dzień. "Noc" mam ustawioną w weekend od 22:00 do 7:00. Przy obecnej pogodzie w ciągu tych 9 godzin właśnie o te 1,5 stopnia mi się dzisiaj wyziębił dom. Po co więc w tym czasie ma mi podtrzymywać temperaturę na kotle? Mam ustawioną temperaturę zadaną na 70 stopni i histerezę na 15 stopni. Przykładowo dzisiaj w nocy przez kilka godzin kocioł sam z siebie wyziębił się o te 15 stopni, więc o 4:00 nad ranem odpalił się dokładnie na 23 minuty i dogrzał się do 80 stopni. Spalił przez to 1,5 kg peletu. Dopiero o tej 7:00 rano odpalił się na dobre, żeby dogrzać dom...


Ponawiam pytanie:
 

W jaki sposób czyścicie kocioł odkurzaczem? Macie jakąś końcówkę ze szczotką? Do odkurzacza mam tylko końcówkę metalową i drapanie nią, to po pierwsze tylko robienie kresek w pyle zalegającym na ściankach pieca, a po drugie boję się, że w końcu uszkodzę blachę kotła. Dlatego obecnie ze ścian kotła pył/popiół/sadzę zdrapuję metalowym płaskim pogrzebaczem albo szczotką. W tym pierwszym przypadku nie da się wyczyścić rur, a w drugim przypadku niemiłosiernie się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mam zależne od tego, jaka jest temperatura na zewnątrz. Wiadome. Wczoraj mi spalił 34 kg. Pewnie więcej od ciebie, bo mam gorszy dom.

Może to podtrzymanie jest dobre, nie wiem, dlatego pytam. Ile tobie spalił na tym podtrzymaniu w ciągu minionej nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum mam pytanie proszę o pomoc,ustawiam temp.na 17 st. w domu nagrzewa się do 17 i dalej grzeje do 20 i więcej co nie tak robie może ktoś coś podpowie będę wdzięczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mam zależne od tego, jaka jest temperatura na zewnątrz. Wiadome. Wczoraj mi spalił 34 kg. Pewnie więcej od ciebie, bo mam gorszy dom.

Może to podtrzymanie jest dobre, nie wiem, dlatego pytam. Ile tobie spalił na tym podtrzymaniu w ciągu minionej nocy?

Podtrzymanie teraz lepiej się sprawdza wg mnie i komfort cieplny jest lepszy jak kocioł chodzi cały czas, ale jak zrobi się trochę cieplej na zewnątrz to przejdę na palenie/wygaszanie. Jak patrze na swoje tabelki to w październiku tego roku takim paleniem zeszło mi 255kg czyli średnio 8kg/dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik: Tech ST-450 zPID, regulator: Tech ST-298

 

edit: hm.. to pytanie może jednak było do Rydzyka? :P

 

edit2: mój błąd ;)

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.