Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od wczoraj to spalił 0kg ;) był tak ciepły dzień i noc, że dom nie zdążył się wychłodzić i nie odpalał się kocioł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie do sterownika pieca?

A jak wczesnial chodzil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zamiast wygasić to

- zbił zadaną na 50st

- pompe od grzejników (mimo siłownika 4d) wyłączył

- zawór 4d piec zamknął

- pompa od OP chodzi

 

Tak ma być?

 

 

Na regulatorze pokojowym zadana 21.8, osiągnięta 22.2

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zbił zadaną na 50st

 

Zerknij na wykres, czy w tym właśnie momencie nie było tak, że zadana temp wody dla CO1 i CO2 nie była taka sama? W moim sofcie z listopada był taki bug który powodował obniżanie temp. zadanej właśnie w takiej sytuacji.

 

- pompe od grzejników (mimo siłownika 4d) wyłączył

- zawór 4d piec zamknął

- pompa od OP chodzi

 

czyli grzejniki to np. CO1 a podłoga to CO2? Czy dla CO1 i CO2 masz oddzielne czujniki temp. wewnętrznej? Wygląda jakby dla obiegu z grzejnikami zadana temp. wewnątrz pomieszczeń została osiągnięta, a dla pomieszczeń z podłogówką jeszcze nie. P-W-ECO różni się od zwykłego P-W tym, że właśnie wygasza się i jednocześnie wyłącza pompy, czeka aż temp. wewnątrz pomieszczeń spadnie, potem odpala kocioł, dogrzewa pomieszczenia i wygasza się.

To że sterownik zbił zadaną temp. kotła na 50*C może być spowodowane również tym, że dla obiegu na którym masz siłownik zaw. 4D została osiągnięta zadana temp. pomieszczeń i w takim przypadku obieg ten został wyłączony czyli wyłącza pompy i skręca zawór 4d na 0 (zamyka). Temp. zadana kotła = temp. minimalna kotła + temp. dodatkowa, z tym, że temp. dodatkowa jest uwzględniana w momencie uaktywnienia (włączenia w sterowniku) siłownika zaworu przynajmniej dla jednego obiegu. Skoro obieg CO z siłownikiem został wyłączony z powodu osiągnięcia zadanej temp. pomieszczeń to, teoretycznie temp. zadana kotła = temp. minimalna kotła i stąd te twoje 50*C. Jeśli te moje przypuszczenia to prawda, to jest to niewłaściwe działanie oprogramowania i warto by to zgłosić. Być może jest to już naprawione, spróbuję to sprawdzić u siebie, mam nieoficjalny soft z lutego w którym jest sporo zmian względem softu z marca '16.

Na regulatorze pokojowym zadana 21.8, osiągnięta 22.2

 

Wg instrukcji kocioł powinien się wygasić jakbyś miał osiągnięta 22.3. P-W-ECO wygasza kocioł jeśli temp. pomieszczenia = temp. zadana + 0,5 *C, a rozpala kiedy temp. pomieszczenia = temp. zadana - 0,5 *C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kombinuje właśnie.

 

Co1 - grzejniki

Co2 - op

 

Każdy obieg ma regulator pokojowy plus termometr zewnętrzny.

 

Sprawdzam różne ustawienia dla co2 - sterowanie obiegiem.

 

Może i ja wreszcie wgram nowy soft :)

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wg instrukcji kocioł powinien się wygasić jakbyś miał osiągnięta 22.3. P-W-ECO wygasza kocioł jeśli temp. pomieszczenia = temp. zadana + 0,5 *C, a rozpala kiedy temp. pomieszczenia = temp. zadana - 0,5 *C

U mnie wygasza jak chce :)

 

Czasem po osiągnięciu, czasem plus 0.2st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum i mam zapytanie do tych którzy mają kotły na pellet.

Czy jeszcze raz kupili byście taki kocioł ?

Przeczytałem od 1 do 43 strony i przeraża mnie to ustawianie tego kotła na ten pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to lepszy wybór niż eko-groszek. Jednak gdy pojawi się gaz, to zmienię na gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 

Marwol, Dzi4d3k 

 

Jeżeli piszecie, że jest to dobre rozwiązanie to przybliżone zużycie pelletu dla mojego domu w tym roku z Waszej praktyki:

Dom wybudowany z Ytonga 24 cm klasa 600, docieplenie 15cm grafitowy termoorganika, okna 3 szybowe oknoplast, skosy poddasze lane i ocieplone wełna 22cm twarda rockwool pełne deskowanie dachówka, 

- parter ogrzewanie podłogowe deska warstwowa możliwość grzejników, 

- poddasze grzejniki ( łazienki podłogówka) i jeszcze  piwnica grzejniki.

- do grzania piwnica 100m2

- parter 100m2 wys 2,95m

- poddasze  100 m2 wys 2,65m

Kotłownia w budynku gospodarczym oczywiście przy kotle będzie  zawór 4d, do 200 litrowy cwu, czy na tej podstawie możecie policzyć ile  "orientacyjnie" można spalić pelletu w sezonie 2016/2017

Jaki polecacie mi kocioł na ten dom ? 

z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/start

Tym spróbuj. Nie podaje ile pelletu, ale podaje inne źródła ciepła, a z tego już prosta droga przeliczyć na pellet.

Oczywiście to nie jest program OZC i pokaże Tobie wynik "mniej-więcej". 

 

EDIT: Jeśli chodzi o dobór kotła to chyba na forum są inne tematy z tym związane :) Ja nie jestem instalatorem i nie znam się na tym.

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to jak nie wskazesz w na tej stronie, że palisz peletem, to ci wyliczy też orientacyjne spalanie peletu.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Również jestem nowy na forum. Mieszkam w nowosądeckim. Od 3 lat używam kotła SAS NWT 17kw. Po tym sezonie grzewczym chcę zmodernizować swoją kotłownie na bardziej eko. Mam do ogrzania dom wybudowany w 2014 roku:

-170m2 po podłogach

-bojler cwu 140L

-ściany porotherm 25 + 15cm styropianu grafitowego

-skosy żelbetowe też 15cm styropianu grafitowego λ=0,033

-podłoga nad nieogrzewaną piwnicą 10cm styropianu

-w bryle domu nieogrzewany i nieodizolowany od reszty domu garaż 25m2, utrzymuje się w nim ok 16st +/- 2 w zależności od temp zewnętrznej

 

Instalacja to 100% podłogówki + 2 grzejniki drabinkowe w łazienkach. Jestem prawie zdecydowany na montaż pieca SAS BIO EFEKT 14kw.

Czy któryś z doświadczonych użytkowników pieców na pellet mógłby się wypowiedzić, jakie dobrać do tego sterowniki, zawory, siłowniki i inne, żeby to wszystko razem dobrze działało. Chcę sobie wszystko poukładać zanim rozkopię kotłownię :)

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez tedi86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam piec na pellet dom 40 lat stary po małych dociepleniach czyli bez glowy i oby taniej i nie narzekam spalanie ok 6,5 tony na sezon temp w domu max 22,8 i wierz mi ze paląc gazem zaplacilbym raz tyla co za pellet prz takim a nie innym ociepleniu domu . Reasumując pellet daje komfort i brak syfu w piwnicy czego nie da się uniknąć paląc węglem normalnym czy na podajnik czyli eko groszkiem .Powierzchnia do ogrzania ok 180 m

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez irkulhanys68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną informację, ale z niecierpliwością czekam na poradę nt. samej instalacji, którą mam do przerobienia.

 

Pozrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie kotły sas na pellet?

Muszę coś wybrać i nie wiem jaki czy SLIM a może inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich właśnie jestem po pierwszym tygodniu palenia kociołek spalił mi w 5 dni 7 woreczków wydaje mi się że sporo bo mamy w miarę ciepłe dni.Temperaturę mam ustawioną na 20 st. a grzeje mi do 22 23 st. siłownik zamontowany na zaworze 4 d czy tak powinno być ? Może ktoś coś podpowie z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jest jeszcze ktoś tu potrzebuje porady załaczyła mi się jakaś zabespieczenie stb blokada wentylatora  i podajnika nie chce mi się piec odpalić ,sterownik normalnie pokazuje odpalanie i pracę ale piec nie pracuje bardzo proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak to usunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć popatrz w skrzynkę przy piecu jest tam maly przycisk z malym wystającym dzynglem wcisnij go później odczekaj chwilę i powinno pomóc . Przegrzał ci sie kocioł ?

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jest jeszcze ktoś tu potrzebuje porady załaczyła mi się jakaś zabespieczenie stb blokada wentylatora i podajnika nie chce mi się piec odpalić ,sterownik normalnie pokazuje odpalanie i pracę ale piec nie pracuje bardzo proszę o pomoc bo nie mam pojęcia jak to usunąć

W skrzynce jest mały wystający przycisk opisany stb wcisnij. Po chwili powinno odblokować piec. Przegrzał ci sie piec?

 

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.