Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Do Internetu (Sterownik Multifun)


jarrek

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, NET odcięty, od razu kocioł lepiej pracuje.

Czyżby zdalny serwer miał jakiś wpływ na algorytm?

Oczywiście taki żarcik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, na zaczytanie zużycia paliwa? Rano jeszcze jak platforma działała, to nie miałem danych zużycia paliwa, reszta była w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po załączeniu serwera chyba nie zaczytuje się historia, przynajmniej ostatnio tak było.

Zostaje odczyt manualny ze sfera o ile w międzyczasie nie był wyłączony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona ruszyła i wszystkie statystyki i zapisy były (wykres temperatur i zużycie paliwa) ,mam pytanie czy 40 kg na dobę przy mrozie -15 to nie za dużo ,dom 130 m nie ocieplony piec sas silm 17 kw wegiel z bartex silwer ,dodam jeszcze że dom 100 letni pomieszczenia wysokość 2,85 w domu 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo starsze domy mogą być w różnym stanie.

Masz jakieś porównanie z poprzednim kotłem?

 

BTW:

Zakładając że ten opał ma 27Mj to palisz z mocą ok 11kW co dla powierzchni 130m daje ok 85W/m2 strat przy obecnych temp zew/wew.

Dla temperatur obliczeniowych swojej strefy (nie wiem w jakiej strefie jesteś ale załóżmy III strefa z temp obliczeniową -20C/+22C) wyjdzie w okolicach 100W/m2 i z tego co wiem tak się przyjmuje dla trochę starszych domów.

Reasumując zużycie może nie być przesadzone ale to tylko cyferki i zależą od wielu rzeczy więc traktuj powyższe trochę z przymrużeniem oka, warto walczyć o każdy kg  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu problem jest ze stroną internetową E-multifun.pl  Jest to już wkurzające. Czy w Recalarcie pracują odpowiedzialni ludzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś rzeźbią ale nie wszystko jeszcze działa.

To może nie być problem Recalart tylko hosta na którym wisi domena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o domenie e-multifun.pl

NAZWA DOMENY: e-multifun.pl

typ abonenta: organizacja

serwery nazw: ns1.aftermarket.pl.

ns2.aftermarket.pl.

utworzona: 2014.12.19 17:20:35

ostatnia modyfikacja: 2018.03.02 16:25:00

koniec okresu rozliczeniowego: 2018.12.19 17:20:35

 

opcja: brak

 

dnssec: brak

 

ABONENT:

firma: RecalArt Electronic

ulica: Sobieskiego 29

miasto: 45-11 Opolw

lokalizacja: PL

telefon: +48.5545955

ostatnia modyfikacja: 2014.12.19

 

KONTAKT TECHNICZNY:

firma: SkyEurope Michał Mazur

ulica: Sienkiewicza 59

miasto: 90-009 Łódź

lokalizacja: PL

telefon: +48.422996225

ostatnia modyfikacja: 2016.04.11

 

 

REJESTRATOR:

Michau Enterprises Ltd.

Chytron, 3, Office 301, P.C. 1075 Nicosia, Cypr

tel.+357.22761649

fax:+357.22767543

e-mail:[email protected]

http://www.AfterMarket.pl/contact.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wykresów i statystyk paliwa.

U Was to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trwa jakaś migracja albo się im baza posypała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma, czasami strona się otwiera, czasami nie. U nich non stop problemy są z tą stroną. Nie odważyłbym się jechać gdzieś i wyłączyć na chwilę ogrzewanie, bo nie wiem, czy strona będzie działała jutro. Po prostu nie znasz dnia, ani godziny. Nawet robiąc update, nie mamy żadnej, ale to żadnej informacji. Firma Recalart jest dla mnie bez zaufania, Po za ładnym kolorowym  wyświetlaczem sterownika, nie są warci, aby sie zainteresować ich produktem.  Teraz jak bym miał wybierać sterownik, to nigdy Recalart. Nawet PID jest byle jaki. I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najgorsze jest to że kotły kupowaliśmy firny sas a nie recalart i była reklamowana strona multifun z dostępem zdalnym przez firme sas i nie ukrywam że w moim przypadku jak pewno w wiekszości to przekonało to kupienia tego produktu a teraz tylko widnieje na stronie sas informacja że zerwaliśmy umowę z firmom recalart i koniec tematu???jeśli ta strona przestanie istnieć to będziemy oszukani przez producenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem email z zapytaniem to nie dostałem żadnej odpowiedz ,w polsce żeby coś wywalczyć to trzeba podać do sądu wezwać tv to wtedy coś nieraz pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gadałem z gościem który się dogadał z SAS na wymianę sterownika na TEcha. Zrobił dopłaty jakieś  300 zł i teraz nie ma problemów. Spróbuj się z nimi dogadać. On wiem że chciał wypisać pismo do Inspekcji Handlowej i do firmy która certyfikuje SASA, . Chyba doszli do wniosku że może im to mocno zaszkodzić w związku z tym wymienili 1 do 1 i teraz ma chłop spokój .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał ktoś czy po wymianie sterownika na inny spalanie wzrosło/zmalało w porównaniu do Multifun?

Teoria jest taka że poza sterem nic się nie zmienia i powinno być podobnie ale w praktyce z uwagi na inny algorytm może być różnie.

Mówię o PID bo na dwustanie pewnie nie ma to znaczenia.

@kecajbi, możesz podpytać znajomego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy niestety pali na dwustanie, :( ale pytał się techa i potwierdził że robił SAS algorytmy więc powinno hulać. Co prawda kupował piec pół roku temu, może maja tylko do nowych pieców a tych starszych np. 2-5 lat tego nie ma. Moim zdaniem trzeba dzwonić do techa czy tak się da albo do SAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki działa Wam poprawnie w Multifanie "Wykres temperatur" i "Zużycie paliwa" . U mnie pusto i nie wiem czy to efekt że muszę dopłacić za pełny miesiąc czy też oni w ogóle to już totalnie olali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają wykresy, zużycie, a i platforma też nie zawsze działa. Konto Premium mam do czerwca. Na wszystkie maile wysłane do właściciel, biura i serwisu nie odpisują.

Nawet jest opinia na necie o treści:

RECALART ELECTRONIC
Sobieskiego 29, Opole
1,0
1 opinia
Sortuj według:
Najbardziej pomocne
photo.jpg
9 miesięcy temu
Uwaga oszust

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.