Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zawór 4d mam esbe on się automatycznie otwiera. Oczywiście jest zamkniety. Z tego co pamiętam to powyszej 40 stopni zaczyna puszczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4d esbe automatyczny w trakcie osiąganie temperatury zamknięty. Puszcza coś powyższej 40 stopni z tego co pamiętam. Pompy zalaczaja sie powyższej 40 stopni. W ostatnim czasie mam wyłączony obieg co1 na grzejniki i chodzi tylko podłoga i sytuacja z temperaturą jest taka jak opisywałem. Z bólem osiąga 50 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja Panowie mam podobny problem z osiągnięciem zadanej temp. 55 st. i niema możliwości aby piec przeszedł w tryb nadzoru i chodził w podtrzymaniu.

Hydraulik kazał wyłączyć ochron ę powrotu wiec siłownik 4D cały czas otwarty.

Widzę ze sterowniki TECH jest trudny w ustawieniu. ta ochrona powrotu mnie interesuje jak ma być ustawiona, i czy sterownik pokojowy ma sterować całym kotłem czy pompą CO???

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka musi być temperatura zadana na kotle, aby mieć taki powrót? 75C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych na tym forum jestem z północy polski a dokładnie suwałki. Posiadam piec sas bio slim 14 kw na pellet z sterownikiem multifun recalart i co za tym idzie duże spalanie około 50 kg na dobę ale nie grzeję cały czas bo dom jest jeszcze nie zamieszkany jak jestem na budowie to odpalam peic przez cały dzień palę i na wieczór wygaszam . Korzystam z ustawień morwala bo wcześniej to była masakra ale jakoś trafiłem na te forum i śledzę od jakiegoś czasu dyskusję i próbuję różnych ustawień.Piec nagrzewa się szybko po odpaleniu wchodzi w podtrzymanie 10 15 min i znów wchodzi w pracę i kotłuje do zadanej temp. mam wrażenie że mam za niski powrót i szybko traci temp.I tu mam główne moje pytanie do znawców tematu czy może być przyczyną dużych strat ciepła niska temp, w kotłowni gdzie znajduje się piec i większość instalacji  temp. w kotłowni to od 5 do 8 stopni przy mrozach,powrut mam w granicach 40 47 st ale ostatnio przykręciłem zawór 4d na 1 i podskoczył powyrzej 50 piec mam ustawiony na 55 ale to nie wpłynęło na dłuższy czas w podtrzymaniu.Proszę o jakąś podpowieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej rydzyk

 

W Suwałkach często jestem :)

 

Temperature zadaną ustaw na 60st. Zawór 4d na 2-3 i niech się pali, wygrzewa. Nie wygaszaj.

 

A w podtrzymaniu krótko , bo duży odbiór ciepła i zimna woda zalewa. Niech piec pracuje - tak oszczędniej będzie.

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o 55C, a to jest do uzyskania przy 65C na kotle.

 

Ja u siebie mam 60C na kotle i uzyskuje 41-45C na powrót

Więc u siebie chyba bym musiał ustawić 75C co wydaje mi się ekonomicznie nieuzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki morwal, a myślisz że temp.w kotłowni ma znaczenie bo w domu na piętrze szybko mi się nagrzewa i ładnie temp. się trzyma ale kotłownia jest otwarta a drzwi do piwnicy z podwórka są ze 3 m od pieca.W kotłowni jest chłodno a dziś zajechałem po 3 dniach nieobecności i nie palenia woda na piecu miała 9 stopni,jak są większe mrozy na drzwiach stoi lud od środka i mam wrażenie że tu są największe moje straty.Co o tym sądzisz morwal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanko zauwarzyłem że w podtrzymaniu nie mam płomienia tylko rozżarzony pelet leży na podajniku jak kończy się podtrzymanie dmuchnie dmuchawa i jest płomień czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc wentylatora mam na 32 i jest dobrze nic nie zdmuchuje.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko znowu,może ktoś powie jak poprawnie podłączyć czujkę pokojową,podłączyłem czujkę ale nie wiem co dalej żeby to działało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko znowu,może ktoś powie jak poprawnie podłączyć czujkę pokojową,podłączyłem czujkę ale nie wiem co dalej żeby to działało 

Serwis-> CO1 lub CO2 --> Sterowanie obiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie próbowałem zamontować auraton 2025 rth + bezprzewodowy odbiornik rth do sterownika Recalart multifun i poległem... Wziąłem od znajomego w/w zestaw, którego nie używał ale nie widzi odbiornika shhs-b1 w sterowniku . Wyświetla "zamontuj shhs-b1". Domyślam się że odbiornik który mam "Auraton RTH" nie współpracuje z recalartem :( ? Szukałem tego dedykowanego modelu do sterownika multifun ale nigdzie nie mogę znaleźć. 

Czy jesteście w stanie podpowiedzieć gdzie to kupić i ile może kosztować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis-> CO1 lub CO2 --> Sterowanie obiegiem

Dzięki jutro spróbuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.