Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Regulator wyłącza Wam pompkę od grzejników? 

 

EDIT: Tak dopytuje, bo sam mam Techa i na podstawie tego forum próbuje dojść coś z tym :) aktualnie jestem na etapie testowania ustawień manualnych i to raczej z całkiem pozytywnym efektem (zeszło mi spalanie o ok. 10kg), chociaż praca ciągła nadal jest nie efektywna ;/ Więc jakby ktoś byłby tak miły i odpowiedział nawet na tak durne pytanie to byłbym wdzięczny :)

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, Recalart powiedział 250zl a sas 160-170 zależne od kosztów przesyłki. Zamówione z sasa. Kolejne pytanko jakie temperatury macie ustawione w serwisie a dokładnie minimalna za zaworem i maksymalna ? Jakie były by odpowiednie przy siłowniku na zaworze 4d i regulatorze pokojowym z modułem shhs-b1? :P

 

Ps. mróz atakuje ponownie i apetyt na pellet wzmożony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma pytano dot ustawień ograniczeni mocy. w moim sterowniku lecalart jest taka funkcja jak wejdę w PID ograniczenie mocy dolne i górne, ktoś mi może podpowiedzieć jak powinny być ustawione te wartości procentowe. ? moim problemem jest nie osiąganie przez kocioł zadanej temperatury i myślę ze mogą mieć na to wymienione ustawienia. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy to nie będzie oznaczało, że piec będzie miał ograniczoną górną moc o właśnie 95% czyli nie będzie mógł pracować na pełnych obrotach. może żeby działał prawidłowo i nie miał problemów  osiąganiem zadanej temperatury to nie powinien mieć ograniczenia mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich użytkowników. Jestem przed zakupem kotła na pellety. Zastanawiam się nad kotłem 17kW SAS BIO SLIM. Jakie jest realne spalanie kotła na pellety. W dokumentacji kotła podane jest spalanie 1,7 - 4,1 kg na godzinę...czyli   40 do 100 kg na dobę...czy to jest prawda?

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/kotly/bio-slim/sas_bio_slim_14_48kw_dtr.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kg na dobę pewnie jest możliwe, jak będziesz chciał wygrzać budynek bez okien :) To ile ci spali zależy przede wszystkim od stanu i jakości izolacji budynki i jego kubatury. Jak masz współczesny budynek wykonany zgodnie z projektem i moc kotła jest dobrana prawidłowo to te 40kg na dobę na pewno będziesz osiągał, ale nie przez cały czas palenia. Liczy się średnie spalanie na sezon.

Skoro dopiero wybierasz kocioł to czerp pełnymi garściami z tego forum i dobrze zastanów się jak powinna być wykonana instalacja wokół kotła. W dziale Instalacje CO i CWU masz pełny zakres informacji. Nie zdawaj się tylko na hydraulika, najpierw sam zrozum jak to powinno wyglądać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje.W nowym budynku będzie na[pewno wyższe spalanie ale w końcu sytuacja powinna ulec poprawie. Kwestia instalacji tez odgrywa dużą rolę. Łącznie 150 m^2. 1/2 grzejniki i 1/2 podłogówki. sterowane niezależnie na zaworach 3D. Zbiornik CWU do 150l. Wiem że Multifun to moze obsłużyć ale firma SAS ma jeszcze sterownik TECH z kolorowym wyświetlaczem. podobno jakaś nowość..musiałbym sie dowiedzieć o tym sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu PID std histereza jest 8 do góry i 2 w dól (najlepsze rozwiązanie jakie zostało z 1 programu napisanego w 2014 i to pozostało) po wyłączeniu PID masz widoczną histerezę i możliwość od 1 do 20C ale działa to tak dla np. 8 jest już 4 w górę 4 w dół.

Tamto rozwiązanie jest o wiele lepsze dla palnika. Nie spada znacznie temp. poniżej zadanej i szybcie się podnosi lepiej pracuje podtrzymanie a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa.

Fajnie, że jesteście zadowoleni ale nikt z Was nie klika w zieloną strzałkę, żeby ocenić czy przydatny był mój post :(

Moglibyście mi to objaśnić jak to działa? 8 do góry i 2 w dół ? czyli, że jak jest tamp. zadana 60C, to kocioł grzeje do 68C, wchodzi w podtrzymanie i temperatura schodzi do 58C i na nowo odpala się praca ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie dziękuję za odpowiedź :) zobaczę to u siebie :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja ,mam takie pytanie podłączyłem czujkę pokojową i czujkę zewnętrzną ustawiam temperaturę ogrzewania co 1 ico 2 na 17 stopni ale piec grzeje powyżej 17 stopni do 20 i więcej.Dlaczego piec nie trzyma się temperatury zadanej tylko kotłuje ile wlezie tak samo jak bez czujek może ktoś coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a jeszcze takie pytanie - regulator pokojowy wyłącza Wam pompkę od grzejników? Kocioł pracuje bez wygaszania? Jaka Wam się utrzymuje temperatura na kotle w trakcie "podtrzymania" ?

Rydzyk - może to też będzie odpowiedź na Twoje pytanie, jak ktoś tu odpowie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawilm wylaczanie pompki od grzejnikow to podlogowka wciaz pracuje i w salonie coraz cieplej, a w sypiualni grzejniki zimne czyli powstaje duza roznica temp pomiedzy dwoma pomieszczeniami. Dla mnie do dziwne rozwiaznie wiec zrezygnowalem.

 

Obecnie mam ustawione, ze regulator pokojowy steruje piecem, ale bez opcji wygaszania.Nie mam pojecia jakby kociol pracowal gdyby byla zaznaczona opcja "z wygaszeniem" a regulator wskazalby dogrzanie pomieszczenia (ciekawe jak czesto dochodziloby do wygaszania i rozpalania oraz czy bylobhy to ekonomiczne dla ilosci zuzytego pelletu).

 

Sterownik tech zpid450 mimo braku wielu opcji sterowania wciaz pozostaje zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jadę na manualnych ustawieniach, bez wygaszania z wyłączaniem pompki c.o. (st 450 zPID) W trakcie podtrzymania temp. na kotle trzyma się w granicach 70C przy zadanej 63C., temp spalin 75-80C.

Temp w domu jest w miarę jednakowa, jednakże uważam że regulacja miejscowa (np. termostatem przy grzejniku) jest bardziej praktyczne niż centralne...  ale jak dla mnie póki co to jest to mniej ekonomiczne ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiitam.

Wstawiam stawienia kotła SAS BioSmart 10kW ze sterownikiem multifun. Jak na razie te ustawienia są najlepsze jakie miałem. Wiem jak trudno jest coś znaleźć do tego kociołka więc może komuś pomogą. Wszelkie komentarze i poprawki mile widziane :)

 

post-65353-0-22709900-1486716083_thumb.jpg

post-65353-0-28437500-1486716084_thumb.jpg

post-65353-0-22229400-1486716085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafi całą noc przy obecnych mrozach mieć taką moc i nie gaśnie. Miałem problemy z podtrzymaniem więc zmieniłem postój na 4 minuty.

post-65353-0-64103600-1486730611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.