Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czy doradził by ktos w sprawie alarmu w razie wysokiej temperatury na kotle chodzi mi o to żeby zamontować np w kuchni jakiś alarm gdy na kotle w razie W poszłaby tem na 90 np , w tym roku jeszcze nie będę mieszkał w nowym domu ale na przyszły by sie juz przydało , do kuchni od kotła jest jakieś w linii prostej 6 m , przy kotle mam przetwornice+aku 55 ah pompa     wiec prądu nie braknie ale alarm by się przydał 

Edytowane przez Podkarpacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chciałem cos w kuchni by stało i dawało znać o temperaturze wysokiej  na kotle takie cos by sie nadawało ? http://allegro.pl/termometr-do-c-o-kotla-pieca-alarmy-dlugi-kabel-i7162056516.html?reco_id=589660ef-0d8d-11e8-ba70-6c3be5bb71c0&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z prądem nie ma problemu podpiął bym go razem z pompka pod przetwornice a co do zaworu schładzającego to do tego kotła Defro KDR3 podobno jest opcja założyć taki ale to w ostateczności ( układ otwarty +ZB )

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chciałem cos w kuchni by stało i dawało znać o temperaturze wysokiej na kotle takie cos by sie nadawało ? http://allegro.pl/termometr-do-c-o-kotla-pieca-alarmy-dlugi-kabel-i7162056516.html?reco_id=589660ef-0d8d-11e8-ba70-6c3be5bb71c0&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

Oczywiście możesz dać

To będzie Full wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zamówiłem własnie  i jak dojdzie to będę zakładał razem z pompka która leży już od tygodnia a na razie układ pracuje na pompce od kolegi pożyczonej w ostateczności kupiłem Grundfosa Alpha1 L 25-40 a przetwornica jaka kupiłem + aku zelowy 55 ah to 

SINUSPRO-800E (12V/230V/800W) pomału składam to już do końca ale na razie wykończenia domu idą pełna para bo fachmani sa wiec sie goni aa własnie podzieliłem obydwie strony  po równo teraz sa grzejniki po prawej i po lewej i efekt jest taki ze teraz obydwa grzejniki ostatnie w lini sa w jednym czasie cieple jednakowo

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, bo właśnie tym zabiegiem obnizyłeś straty cisnienia. :)

W gorącej wodzie kąpany jesteś, a kol. @henryk pisał, żeby temat przemyśleć. Zamówiłbys drugi czujnik, do drugiego kanału i wykorzystałbys go np. do monitorowania temperatury zbiornika wyrównawczego (dodatkowy alarm - jeśli temp. w granicach 0 C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMM dobra mysl tak sie zrobi chociaż ci od ocieplenia stropu tak go docieplili ze masakra nawet znalesc go nie mozna taki ubrany ( ps dzwoniłem do sklepu z tym alarmem i zamówiłem 2 czujnik + 15 m kabelka )

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor to nie wszystko- do tego potrzebne naczynie wyrównawcze o odpowiedniej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Naczynie wyrównawcze podłączone tylko i wyłącznie do wyjścia z kotła przed jakim kolwiek zaworem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem majstra czy tak może zostać jak montował zawór 4G, powiedział, że tak. Ostatnio robiłem przeróbki zgodnie ze schematem zaakceptowanym na forum i nikt nie napisał żeby je przenieść na zasilanie. Instalacja z NW na powrocie zaraz przy piecu chodziła w sumie ponad 10 lat. Ostatnio montowałem pompę na powrocie i przy okazji trochę zmieniłem bieg rurek do NW, mam ok. 20cm poziomo i później idzie pionowo ok. 160-170cm do naczynia rurką o średnicy 22cm.

IMG_20201022_203222.jpg

IMG_20201022_203512.jpg

Edytowane przez szneider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj... ty masz naczynie przeponowego, to wszystko jest ok.

Naczynie wyrównawcze nie wiem czemu skojarzyłem odrazu z instalacją otwarta i naczyniem wzbiorczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darekgra napisał:

Naczynie wyrównawcze podłączone tylko i wyłącznie do wyjścia z kotła przed jakim kolwiek zaworem itp.

Naczynie otwarte składa się z rury wznośnej która idzie z powrotu kotła i rury bezpieczeństwa idącej z zasilania kotła. Przy kotłowniach małej mocy rura bezpieczeństwa może stanowić rurę wznośną. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.