Skocz do zawartości

jurkus7

Stały forumowicz
  • Postów

    267
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom wolnostojący 120m2 , ocieplony ,ściany styropian 15cm , strop styropian 20-30cm A.D. 2018
  • Instalacja
    75 m2 podłogówka + 100 m2 grzejniki Alu KFA Kraków, zawór 4d, grawitacja + pompki
  • Kocioł
    MPM 12-14KW A.D. 2018

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Rzeszów
  • Zainteresowania
    Nowoczesne technologie

Ostatnie wizyty

1 862 wyświetleń profilu

Osiągnięcia jurkus7

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

18

Reputacja

  1. YYyy, nie bardzo rozumiem gdzie masz pompe umiejscowioną? Jak pompa na powrocie i czujnik zaraz przy piecu na rurze powrotnej (bo tak powinien byc umiejscowiony czujnik) to cos masz nie tak z instalacja, albo ci obieg grawitacyjny krotki nie dziala prawidlowo albo jeszcze cos innego. Najlepiej rzuć jakies fotki instalacji i schemat do tego nawet. Wtedy cos wiecej mozna bedzie zrozumiec gdzie moze byc problem.
  2. Nie radziłbym kombinować Ci w ten sposób , wrzucając wentylator w to miejsce , zmniejszysz ciąg kominowy zamiast go zwiększać, powietrze zamiast pociagnąć miałby kocioł, wyciągasz mu wentylatorkiem i ciągu brak 😛
  3. Dla sprostowania, kwasówki, czyli Aisi316 nie powinien sie magnes czepiać, ale może tak być, zalezy to od składu chemicznego pierwiastków stopowych, często stal pochodzenia Made in China, moze przyciągac magnes , gdyż ilość pierwiastków stopowych odpowiedzialnych za jej nie magnetyczność zazwyczaj jest mniejsza niż powinna.
  4. Jak dla mnie to przydałoby się 3 grzalki po 2,5KW, czyli 3x2,5KW =7,5KW
  5. W sumie mnie też ten temat interesuje :). II do tego jeszcze jak zrobić żeby obskoczyc obieg kotlowy za pomocą obiegu CWU z np zaworem termostatycznym grzejnikowym z kapilara bo takowy posiadam :). MMa ktoś takie rozwiązanie?
  6. jurkus7

    Kocioł DS MPM

    @Gregoryy nie wiem dokładnie o jakie palenia na środkowych ci chodzi, ale ja mam klapkę na popielniku na miarkowniku i na środkowych otwarta ta klapeczkę na full, ktora zasłania ten mały otworek i nie dymi nic przy tych wiatrach co teraz akurat u nas wieja na podkarpaciu.
  7. jurkus7

    Kocioł DS MPM

    @Ryni Pytanko co do CWU jak mam wezownice wejscie gorne dokladnie na poziomie rury wyjsciowej z kotla to myslisz ze pojdzie grawitacyjnie?
  8. jurkus7

    Kocioł DS MPM

    Ciesze się @maronka ze mogłem w jakiś sposób się udzielić dla dobra forumowiczów :)
  9. jurkus7

    Kocioł DS MPM

    Tak dokładnie @maronka będzie wciągał dym pod ruszt. Miałem założoną już kiedyś blachę oryginalna i była odsunięta górą tak ze była szczelina ok 1cm. Gdy otwierałem nie raz zobaczyć jak się pali właśnie było widać jak dym zasysany jest ta szczelina pod ruszt coś pięknego mówię Ci, no i oczywiście przy takim paleniu zero dymy z komina :). Przymierzałem się zrobić typu "blachę" z szamotki ale chyba wykorzystam która mam i właśnie obetnę aby odsadzenie było polowe mniejsze niż w oryginale, czy będzie coś podobnego do Twojego projektu, z tym że planuję dosunąć do ścianki ale wyciąć szczelinę na ok 1cm szerokości żeby sobie dym swobodnie pomykał pod ruszt.
  10. jurkus7

    Kocioł DS MPM

    @Piecuch19 a propos twojej szczeliny testuje teraz palenie ze szczelina na płaskowniku z blachy ze starej kuchni kaflowej, z blachą się nic nie dzieje ale różnica w paleniu jest kolosalna ze szczelina w szamotce. W szamotce paliło się super z blachą nie jest już tak super. Nie wiem od czego to zależy, szczelinę zrobiłem taka samą, było gorzej - powiększyłem jest ciut lepiej lecz nie tak jak z szamotką. Wniosek szczelina musi być zrobiona w szamotce wtedy zdaje egzamin w moim przypadku tak jest przynajmniej.
  11. jurkus7

    Kocioł DS MPM

    @Piecuch19 tez o to mi chodzi o wymieszanie gazu i kształtowanie płomienia widać to gołym okiem we wzierniku jak się pali.
  12. jurkus7

    Kocioł DS MPM

    Powiem szczerze że miałem dołożyć ta szczelinę po przeczytaniu postów ale trochę nie dowierzałem do momentu, gdzie w którejś wypowiedzi wspomniałeś o tym iż powietrze wtórne podawane przez szczelinę jest podgrzewane wstępnie przez żar w ruszcie i to mnie bardziej przekonało do tego żeby wypróbować ten trick :). W oryginale powietrze wtórne podawane jest za palnik pochodzi więc z zewnątrz kotła. Po pierwsze właśnie jest zimne po drugie niepodgrzane :D czyli zimne. Efekt Twojej szczeliny nie do opisania, cud miód i orzeszki :), po prostu szacun :) Jeżeli chodzi o szamotki to mam 3cm także powinno być ok, zobaczę co będzie się działo jak zrobię szczelinę tak jak powinno być.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.