Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec z podajnikiem, bojler i podłogówka


Marcinnnn

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze korzystając z okazji, czy moglibyście polecić mi jakąś w miare rozsądną pompę, która służyłaby jako kotłowa?

Trudno, zainwestuję teraz trochę, ale przynajmniej będzie mniej problemów, mam nadzieję.

Teraz jeśli dołożę dodatkową pompkę na kocioł, to bojler może wrócić chyba na swoje miejsce, czyli 7-8 metrów od pieca? Czy lepiej zostawić go w kotlowni a tylko ciepłą wodę doprowadzić do puktu rozdzielenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę temat.

Chodzi mi o moje dwa ostatnie posty.

Jaką pompę moglibyście polecić jako ochrona kotła? 

Kwestia sterownika do pompy kotłowej. Czy zastosować coś takiego? Mam podobny do tego z załącznika. 

No i kwestia zbiornika CWU. Docelowo bojler miał znajdować się w pomieszczeniu blisko łazienki, ale niestety oddalony od pieca o ok 8-9m. Czy zostawiać go w tym miejscu czy przenieść do kotłowni? Tak czy inaczej czeka mnie przeciąganie rur, czy z zasilaniem z pieca czy z CWU...

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i za porady :) Zastosuję jednak rozwiązanie z 3 pompami, w tym jednej kotłowej.

Pozdrawiam

Screenshot_20181203-181412.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Chciałbym się pochwalić pierwszym rozpaleniem w nowej istalacji :)

Dziękuję serdecznie kolego Odpowietrznik za schematy i podpowiedzi :)

Instalacja zalana,odpowietrzona i odpalona dzisiaj, przy temperaturze -4stopni na zewnątrz (w środku nie było zbytnio różnicy).

Póki co kocioł, wg. schematu Odpowietrznika, pracuje stabilnie i powoli wygrzewa podłogi. 

Nie spodziewam się szybko cudów ze względu na niskie temperatury (temperatura podlogi na początku była ok. 0 stopni) i krótki czas od uruchomienia, ale ogólnie jestem zadowolony z efektów.

Czeka mnie jeszcze dokładna zabawa metodą prób i błędów z rotametrami, doborem biegu pompy na rozdzielaczu (pierwszy bieg, najdłuższa pętla 110-120 metrów, przeplyw ~ 1,5 l/min) i ustawieniami sterownika dla oszczędności.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, odświeżę temat ponieważ sugerowałem się schematem instalacji kolegi Odpowietrznika, lecz nie wiem czy gdzieś nie popełniłem błędu bo wydaje mi się że dochodzi do tzw "walki pomp".  Dodatkowo dołożylem zawór temperaturowy 55'C do ochrony powrotu (Afriso ).

Docelowo maja być dwa obiegi podłogowe(piętro, poddasze) plus CWU. Na chwilę obecną układ pracuje tylko z podłogówką na piętrze, piec w piwnicy. 

10 pętli podlogowki, najdłuższa 80m, łącznie około 500m, zawór mieszający o kvs1.6, przepływy max 1l/min na rotametrach, rura od pompy do rozdzielacza PP32

Proszę zweryfikijcie gdzie zrobiłem błąd.

 

Pompy krótkiego obiegu i CWU 25/60 180

 

Pompy na podłogowe WILO PARA SC

20211216_144908.thumb.jpg.eb16d9231bc2db2f847ed829d2db7764.jpg20211216_144844.thumb.jpg.17e462a522e01464e729674cb6bf65be.jpg20211216_145105.thumb.jpg.efb3a545aa827aeb7b72369cb33c36f0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.