Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie odpadów - nowy pomysł Reaktor RMO


Rekomendowane odpowiedzi

Pozostali forumowicze kupili popcorn i kibicują kolegom. Temat tak gorący że naprawdę boję się cokolwiek napisać.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorący jak ww reaktor. Z oponami, to już w ogóle "daje czadu w palnik" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o rozrywce to jeszcze przed weekendem coś dodajmy.

3 godziny temu, carinus napisał(a):

Temat tak gorący że naprawdę boję się cokolwiek napisać.

Może też ćwiczyć w wyrozumiałości. Otóż, jakoś tak dziwnie działają te algorytmy, że po zakończeniu filmiku, zamieszczonego w tytule tematu, wyświetlił się również link do tego kanału:

https://www.youtube.com/watch?v=UbDCMQISgHY

Obejrzałem, zachęcony sposobem prowadzenia dyskusji. To zresztą widać w komentarzach internautów, bardzo przyjemnie się ogląda. A później natrafiłem na ten wywiad: https://www.youtube.com/watch?v=y5ojwY0NHvc

Dlaczego o tym? Fragment, od około pięćdziesiątej minuty, poniekąd obrazuje ogólną kondycję społeczeństwa.
Weszliśmy w czasy popularyzowania dbałości o kondycję fizyczną, dietę, lecz jak się często okazuje pod względem higieny psychicznej trzeba spoglądać inaczej, zmienić wymagania nawet tam, gdzie inteligencja i czysty umysł decydują nieraz o sukcesach zawodowych.

Tak więc, ze wspomnianą wyżej wyrozumiałością traktować internetowe emocje i szybko o nich zapominać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem sobie symulację...

 

Do dnia dzisiejszego spalając opony 195/65/15 ze 100% sprawnością potrzebowałbym 103szt

Butelek plastikowych 1,5l 29900 (słownie: dwadzieścia dziewięć tysięcy dziewięćset) 

 

Miłego wieczoru, w dokładaniu do MPM`a granulatu z ww 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 00:30, jacek8l napisał(a):

I sprawdź czy włosów rudych nie masz w związku z ta gminą.

No i w końcu jakiś konkret. Przynajmniej wiadomo w jakim kierunku pójdzie dalej dyskusja. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Z z Pińczowa/Buska Zdroju sie już "wylogował", bo nie znalazł zrozumienia dla swojego rewolucyjnego projektu... 😁

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 nie bedę nawet sprawdzał gdzie to jest, nie wyobrażaj sobie swojego sąsiada we mnie, polskie prawo to zacofane prawo

Taką ilość buteleczek jaką chcesz przeciskać przez swój podajniczek to jest śmiech na sali, zobacz sobie jak to się robi u dorosłych ludzi a nie u dzieci dla których 60tys buteleczek to oj joj oj DUŻO

https://bestonpyrolysisplant.com/waste-rubber-pyrolysis-plant/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta linia, ale na końcu nie ma MPM`a 🤣

 

 

PS Podajnik faktycznie ma problem z butelkami. Trzeba ciąć, łatwiej idzie z granulatem opon.

Domyślam się, że w MPM`a łatwiej upchnąć. Jak duży załadunek to i pól opony wciśnie. 

Nie wiem, po co kupowałem podajnikowca 😢

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal tych opon ile chcesz, mi MPMa szkoda i nigdy do niego nie włożyłem nic sztucznego ale technicznie jest to możliwe i nie jest niebezpieczne w żaden sposób, gazuje tak jak drewno, gazy się spalają zostaje węgiel, nakreśliłem Ci tylko taką możliwość bo wiedza o pirolizie zerowa a zasada ta sama co przy drewnie, między innymi z powodu nikłej wiedzy w UE jest zakaz termolizy odpadów a na wschodzie budują duże reaktory i pozbywają się odpadów zyskując węgiel i paliwo w szczelnych reaktorach. W biednych krajach gdzie jest dużo odpadów czy biomasy takie spalarnie napędzają generatory energii. A w PL zaścianek i odpady w lesie albo w spalarniach niby nowoczesnych a wszystko leci w eter.


Admin Twoje posty powinien wydzielić do działu "podśmiechujki z nauki - piaskownica" deficyt jakiejkolwiek merytoryki w tym temacie wyklucza mnie tej błazenady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie zaprzeczasz, że można bezpiecznie spalać opony i butelki plastikowe w MPM`ie 👍

 

Pisałeś do producenta, czy może certyfikowałby kocioł na spalanie opon?

Z twoją wiedzą, może by nawet przyjęli Cię do działu badań 👍

Edytowane przez o6483256
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jacek8l napisał(a):

…mi MPMa szkoda i nigdy do niego nie włożyłem nic sztucznego ale technicznie jest to możliwe i nie jest niebezpieczne w żaden sposób…

Szkoda sąsiadów…
Technicznie bardzo proste - wszystko co wejdzie przez drzwiczki da sie tam wsadzic.

Niebezpieczne sa takie pomysly!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam następuje pyroliza nieuku i wszystko jest bardzo bezpieczne!

Widziałeś instalację z linku?!  Tam tylko trzeba dołożyć tego MPM`a!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wacio1967 napisał(a):

No i w końcu jakiś konkret. Przynajmniej wiadomo w jakim kierunku pójdzie dalej dyskusja. 🙂 

Myślisz że kierunek będzie słuszny? Mnie od razu przypomniała się stara reklama  ,,Graphit-napięcie rośnie''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro zasifił się temat - prawda jest taka że spalając w wodzie i odpowiednio wysokiej temperaturze zawsze otrzymamy proste związki. Dlaczego - bo chemia nie lubi bałaganu i atomy zawsze dążą do najprostszych wiązań.

Teraz tylko pytanie czy ekonomicznie to uzasadnione.

 

Taki podobny trend - jedyny warunek - ekonomia.

https://www.cire.pl/artykuly/materialy-problemowe/135728-polskie-paliwo-z-odpadow-tworzyw-sztucznych

 

Edytowane przez szakallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie posty, to nie pozostaje mi nic innego, jak tylko sie pośmiać:

image.thumb.png.117f32d79430fed214204cf4c7fa428a.png

 

🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 Tu nie ma się z czego śmiać. Takie zbieranie odpadów zawsze ma jakiś sens. Same w sobie gromadzą ciepło.

image.png.968c82f6e083e883a56ccf4a2e2e2778.png

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie gromadzą ciepła, ale generują samoistnie z pomocą biododatków bakteryjnych jak w kompoście.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze metanu možne wyužyc.Kiedy te banany opadna pomiedzi ten"zapas",poczna produkowac.

Edytowane przez bercus
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.