Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gospodarka Śmieciami Po Nowemu


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

służę koniem i grzędem ale w sumie to moja córcia służy :)

 

ps. Zapomniałem o koszcie. 2,5zł/m3 wody jak ktoś segreguje i 5 zł./m3 wody jak nie segreguje

W ustawie nie ma nic o odpadach budowlanych więc gminy nie muszą ich odbierać a podpiąć pod takie odpady można wiele rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję, że powinni jeszcze w ustawie z grubsza zapisać jedne wspólne zasady dla wszystkich.

Bo teraz to każdy cwaniak kombinuje, jeden chce w tworzywach same PETy, inny chce by myć szklane czy pudełka po jogurtach, a w Lesznie jak widać twierdzą, że pojemnik na odpady tzw zmieszane nie nadające się do segregacji jest zbędny.

 

Jeszcze usłyszymy o niejednej akcji, gdzie mała firma wygrała przetarg i nie chcąc dokładać do interesu, płacąc regionalnym centrom przetwarzania, będzie podrzucała śmieci do lasu, albo innej gminie. Tak jak teraz robią z medycznymi, czy niebezpiecznymi odpadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się "ruszyło" u nas. Wczoraj wystawiliśmy biodegradowalne część ludzi w koszach a część w workach. I co a no jak to w Polsce. Przejechali i odebrali tylko worki. Kosze pominęli całkowicie. Zadzwoniłem do gminy bo na stronie ani w harmonogramie o tym ani słowa a oni na to że źle czytam, i że przecież w dokumentacji do przetargu pisało worki a nie kosze i z koszy nie będą odbierać bo brak wozu z sitem. Kurde ludziska czy to dla mnie jest dokumentacja przetargowa ??? Część osób sobie kupiła kosze zainwestowała w kosze na segregacje a oni taki numer wycieli. No i się zaczęło, telefony do gminy. Dla świętego spokoju odebrali wszystko wieczorem ale i tak mówią że tylko we workach a worek można trzymać w koszu. Potem kosz sobie przewrócić i wyjąć worek.

Ale cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sama idea segregacji smieci jest jak najbardziej słuszna,przypuszczam,że przepisy zawarte w ustawie też są w miarę precyzyjne i przemyślane,problem tkwi w/g mnie jak zwykle w urzędniczych głowach i interpretacji tych przepisów ,bezwładność "urzędniczej masy " jest tak wielka,że nawet najlepsze i najbardziej przemyślane pomysły muszą w tej walce polec.

 

Moj przykład z dzisiaj :

 

W Częstochowie istniej tzw. SPSZOK - Stacjonarny Punkt Zbierania Odpadów Komunalnych - w/g ulotki można tam zawizć wszystkie odpady,nawt chemikalia,odpady niebezpieczne itd.,ale pani obsługujaca wagę dokonuje wstępnej selekcji i np :

 

odpady budowlane i rozbiórkowe tak - ale papa dachowa nie ?

stare opony tak - ale węże gumowe nie ?

 

Na pytanie ,co mam z tym zrobić ? zobaczyłem rozłożone ręce i lekko " głupawą " minę i usłyszałem dodane szeptem " a postaw pan to gdzieś przy kontenerach w mieście - powinni to zebrać "

 

I tak to wszystko niestety funkcjonuje w naszej rzeczywistości !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.