Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie odpadów - nowy pomysł Reaktor RMO


Rekomendowane odpowiedzi

Wielkobiznesowe rozważania a można w garażu zrobić pirolize opon czy petów, albo gazu drzewnego. Zamiast narzekać to działać Panowie, u mnie spawareczka nie stygnie a we wszystkim co ludzie wyrzucają widze wielki potencjał. Żeby nie być gołosłownym to pozbierałem odpady styro od ludzi i zasypałem strych, krzywa grzewcza spadła na ryj. Jeszcze troche i pomogę wulkanizacjom z ich problemem tak jak pomagam ludziom z problemem styropianowym czy drzewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zgromadzić około 200-230opon i ciepełko na sezon zimowy mamy zapewnione!

Kto ma problem z oponami, polecam zbierać plastikowe butelki Wystarczy na sezon ok 60tyś.

 

Także również polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to dowcipne komentarze można też odnaleźć przy okazji czytania wieści ze świata.

https://www.hejto.pl/wpis/wiecej-wegla-rdzen-wytrzyma

Nowe technologie pewnie wyprą takie klasyki, ale może są na forum jeszcze majsterkowicze, którzy pamiętają czasy nieposkromionej inwencji pracowników warsztatów. Samochodziarze nazywali taki piecyk "adaś", prawdopodobnie od imienia konstruktora. Miał zamontowany palnik na olej. Gdy popracował trochę i rozgrzał się to sprawiał wrażenie, jakby palacz uwięził w nim jakiegoś demona ognia :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czasy takich piecyków jeszcze nie minęły a piecyki mają się dobrze i ciągle powstają nowe. Kiedyś olej przepracowany można było odsprzedać, teraz trzeba za coś takiego dopłacić, więc po co płacić jak można tym ogrzać warsztaty. Gdzie logika ustawodawcy.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fozgas teraz te piecyki przeżywają któryś renesans z rzędu, palniki, piecyki, kozy, a rozgrzanie ich do czerwoności to norma. Ty uznajesz to za żart a ja właśnie kończę konstruować kuchenkę na olej.  Ten kto myśli że ogrzewanie oponami czy przepracowanym oleju jest brudne i nie-eko to najzwyczajniej jest zacofany jak ja kiedyś. Teraz fascynacja odpadem jest proporcjonalnie odwrotna do zamierzchłego zacofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie nie dymi z komina to znaczy, że spalanie opon, przepracowanego oleju nie szkodzi zdrowiu 👍

 

🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek8l napisał(a):

...uznajesz to za żart...

Bardziej jako ciekawostkę. Fajnie jest dowiadywać się o różnych rozwiązaniach, pomysłach… Forum się zmienia, bo nowe technologie coraz bardziej zawężają nasz udział w obsłudze gospodarstwa domowego. Mniej tematów do omawiania. W sumie to obsługa ogrzewania zamyka się w ustawieniach regulatora temperatury, którym można sterować z telefonu. Więc nie ma za bardzo, o czym rozprawiać.

Niekiedy pojawią się jakieś emocje związane z trendami, w kwestii szeroko rozumianej dbałości o przyrodę, ale i tutaj poglądy się ustaliły i nie ma już jakichś spektakularnych zrywów. Nawet Gosia, o gniewnym spojrzeniu, coraz mniej wspominana jest w mediach.

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że takie zgazowywanie realizujesz metodą chałupniczą w kotle MPM 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 Ręce opadają ale Ci opisze najprostszy sposób:  bierzesz kega, ładujesz doń frakcje, odwracasz do góry dnem i wsadzasz do MPMa, tak mozesz zrobić węgiel drzewny a gaz spalić, tak możesz zrobić z innym towarem. Wydaje Ci sie to lotem w kosmos ale nie trzeba fabrycznego kotła do tego i wielu już tak robi, a my jako naród jesteśmy ogłupiani i wszyscy ładują pompy i gaz. Paliwo leży na ulicy a ta nowoczesność upadnie, pytanie tylko kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś nad opatentowanie tego? 

 

 

 

 

 

 

 

PS Cały czas korzystasz z tej nowoczesności zasilanej panelami PV, energetyka atomową, gazem, no i oczywiście jeszcze węglem.

 

 

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacek8l napisał(a):

Zazdroszcze bajki w której żyjesz...

Powody do narzekania zawsze można znaleźć, lecz wolę chwalić sobie. Gdy przeglądam niekiedy opinie internautów, to można odnieść wrażenie, iż głównym źródłem wielu problemów jest niewdzięczność (niedocenianie tego co się posiada: zdrowia, rodziny, towarzystwa, sytuacji materialnej itd.). Tutaj moglibyśmy rozwinąć szerszą dyskusję, lecz nie ten temat i miejsce.

Zdałem się na wiedzę fachowca. Podłączył sterowanie przez urządzenie firmy IMMERGAS. Na forum pełnym serwisantów i zawodowców zbędnym jest opisywać możliwości, i zalety. Dodam może tyle, iż sprawdziłem opinie internautów. Wynikało, że ma przewagę…
Mnie podoba się obudowa sterownika pokojowego (nie trzeba mocować na ścianie), ładnie prezentuje się na pianinie :)

Na tej stronie jest więcej informacji o produktach:

https://www.immergas.pl/produkty/tydom-home/b2c/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz NAWET TERAZ, tylko nie jesteś tego świadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek8l napisał(a):

Korzystam z nowoczesności ale nie korzystam z paneli, węgla, gazu ziemnego i węgla.

Nie chcesz chyba powiedzieć, że masz elektrownie wodną, lub wiatrową. Nawet pisząc tutaj (cokolwiek) korzystasz z czegoś, co zostało wyprodukowane, lub jest zasilane z paliwa kopalnego. Masz prąd, to korzystasz z PV, ale nie swoich, tylko sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wacio1967 mam wiatrową ale co to ma do tematu? Korzystam z nowoczesności i nigdzie nie zaprzeczam. Jedyna różnica jest taka że gdy ona upadnie (nie ważne w jaki sposób czy będzie apokalipsa czy po prostu rząd podniesie ceny gazu/prądu) to sterowniczki gazowe schowają ludzie do szafy i wyciągną kozy. Powtarza się taka sytuacja co mniej więcej 10 lat, a ja od kilkunastu niezmiennie jestem w stanie zadbać o bezpieczeństwo  energetyczne domostwa.
Nie wiem po co Wchodzisz w temat o spalaniu odpadów jak nie ogarniasz że autem można jeździć na gaz drzewny, prad mieć w domu również z gazu drzewnego lub z odpadów. Kończe zaśmiecanie tamatu i zalecam przyjżeć się temu ciekawemu działowi jakim jest piroliza czy termoliza odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacek8l napisał(a):

,,,, Kończe zaśmiecanie tamatu i zalecam przyjżeć się temu ciekawemu działowi jakim jest piroliza ,,,,  ,,,, odpadów.


Broń Boże nie kończ.

Można prosić Ciebie o bardzo ogólne wytyczne, jak sobie radzisz z rozkładem związków organicznych np. (zawartych w zużytych oponach) pod wpływem ciepła bez dostępu tlenu ?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolekx86 a MPM to czasem nie kocioł oparty na pirolizie? Postaw sobie więc tomograf. Ale na niewiedzę, ignorancję i szydere on nie pomoże.

@Andrzej_M_ ciężko dywagować na tematy techniczne w temacie pełnym ignorantów, a na pytanie odpowiedziałeś sobie sam, opona czy pet to ropopochodne, procesem pirolizy przywracamy je do pierwotnego stanu, jedyny problem to oczyszczenie gazu jeśli chcemy go spalać w agregacie prądotwórczym. Ale jest wiele rozwiązań i co konstruktor to inaczej to wyglada. Osobiście silnika jeszcze nie napędzam ale wiele osób tak robi i w przyszłosci również postawie agregacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Andrzej_M_ napisał(a):


Broń Boże nie kończ.

Można prosić Ciebie o bardzo ogólne wytyczne, jak sobie radzisz z rozkładem związków organicznych np. (zawartych w zużytych oponach) pod wpływem ciepła bez dostępu tlenu ?. 

No popatrz!

A ja przed świętami wywiozłem do PSZOK 8szt 19" opon + 2 tylne od ciągnika!

Taka niegospodarność i marnotrawstwo!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacek8l napisał(a):

ciężko dywagować na tematy techniczne w temacie pełnym ignorantów

No więc ignoranci techniczni oczekują konkretnych pomiarów jak sprawnie  przechodzi reakcja pirolizy w mpm, jaką ilośc energi autor otrzymał i jaką włożył w akcje rozdrabniania opon??? jak to się ma do wyobrażeń?. Czy wystarczyło jeszcze energii aby wejść na komin i organolptycznie twarzą przeprowadzić badania? Pytam bo postęp dokonuje się szybko, sprawniejsze urządzenia grzewcze wypierają mniej sprawne, normy społeczne też i obawiam się że twój somsiad wkrótce opatentuje tą metodę w stosownym referacie gminnym bądź straży miejskiej.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawnie przechodzi piroliza w MPM to zapytaj MPM zdaje się że robili badania. Żądny jesteś wiedzy to śmiało się szkół, nowoczesność przyniosła mase wiedzy i szkoleń a człowiek dalej chodzi goły. I sprawdź czy włosów rudych nie masz w związku z ta gminą.
Nie mam żadnego interesu uświadamiać nikogo dlatego zostawiam Wam temat. Przyjde na gotową nowoczesnośc jak już bedziecie instalować panel w przedpokoju do spalania odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są badania producenta mpm we współpracy z oponami?, kurcze  nie potrafię znaleźć🤣  Butelki z kaucją 25gr od przyszłego roku już giną w przedbiegach, kilka  butelek i obcykane papu dla pompy ciepła na gorący jesienny wieczorek a jak sprawa wyglądałaby z ich pirolizą w mpm?. 🤣

Prepersi z zasypowcami odwiecznie przy każdym zasypie odmawiali mantre; " Oni z ogrzewaniem na guzik jeszcze zobaczą" Wtem... nagle  dwa lata temu wszyscy się przekonali. Ceny "bezpiecznego" zawsze dostępnego"  opału wystrzeliły albo go nie było. Reportażom o grzewczych tradycjonalistach płaczących nad ogniskiem  dającym 30-60% sprawności nie było końca...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacek8l napisał(a):

 

W Pińczowie takich ja Ty jest więcej? 

 

 

Zbierasz butelki, czy tylko opony? Bo opon na sezon potrzeba ok 200, a butelek dobre 60tyś.

Jeździsz do sąsiednich miejscowości wybierać, ze śmietników i pszoków?

Edytowane przez o6483256
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy temat dyskusji przemienia się w "bieganie wokół stołu". Przynajmniej widać ilu pozostało, w miarę aktywnych forumowiczów.  No i nawet tu, jakieś przywoływanie apokaliptycznego spodziewania, zaczerpniętego jakby z filmów klasy B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.