Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odbieranie odpadów drewnianych (palet)


pingus21

Rekomendowane odpowiedzi

Rok mnie tu nie było i chyba powoli umiera to forum 😉

Panowie mam pytanie, 

Szukam firmę która zechce odbierać odpady drewniane (palety). Moja firma miała wynik utylizacji takiego odpadu 150 ton za 2021 rok. Jest tylko jedna możliwość żeby z mojej firmy ten odpad odbierać, czyli trzeba posiadać stosowne dokumenty :

Numer BDO, CERTYFIKAT O PRZETWARZANIU ODPADÓW I ostatni już DPR - dokument potwierdzający recykling. 

Jeśli ktoś ma takie kontakty to zapraszam do rozmowy. Firma znajduje się na Śląsku. Proponowana cena za odbiór 150zl za tonę do negocjacji. Oczywiście trzeba podpisać umowy itp itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądała utylizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na Odbieranie odpadów drewnianych (palet)

Pisząc utylizacja miałem na myśli odbiór przez firmę utylizujaca odpady. Czyli podjeżdża po zapełniony kontener raz lub dwa razy w tygodniu. Nie mamy wiedzy co robi z tym Stena, ale prawdopodobnie ciśnie dalej. Niestety te dokumenty są potrzebne ze względu na iso I ochronę środowiska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ISO 14001 nie są potrzebne to dokumenty, ponieważ nie wymagają ich żadne przepisy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 10.11.2015 r. w sprawie listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku (Dz.U. z 2016 r. poz. 93) odpady palet drewnianych (15 01 03) można przekazywać osobom fizycznym do odzysku metodą R1, czyli do spalenia. Oczywiście - frajerów to i Stena wydoi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części zgadzam się z twoim postem, ale nie mogę dyskutować z polityką firmy i zasadami które mają przyjęte. Nie jest to firma krajowa tylko światowe korpo. Zbyt duży nacisk kładą na to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światowe korpo szuka odbiorcy odpadów na amatorskim forum kontestatorów cen węgla.... 

Poza tym akurat palety w zamyśle mają być spalone, dlatego nie wolno ich impregnować chemicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objechałem okoliczne tartaki i skupy dlatego szukam dalej. Palety nie są impregnowane. Czyste zdrowe drewno. Gdybym mógł to sam chętnie bym to brał, mielił i przerabiał na pellet, którym sam też palę. Niestety zasłaniają się właśnie tymi papierami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba oświecić pracowników z gospodarki odpadami? Koncerny nie mają problemów, by przekazać potrzebującym pracownikom palety na opał. To jest CRM, Kodeks Etyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HarryH napisał:

Koncerny nie mają problemów, by przekazać potrzebującym pracownikom palety na opał.

Oj nie, oj nie. Wrecz przeciwnie. To tylko male lokalne firmy tak dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiadasz, nawet listy kolejkowe pracownicy robią po te palety. Wożenie paliw odnawialnych samochodami spalającymi paliwa kopalne, by i tak je spalić ... bo ktoś nie zna przepisów... Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.