Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ekogroszek czeski nie osiąga zadanej temperatury ...


astragtc

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem z piecem na ekogroszek . W zeszłym roku eko paliło się super .Wczoraj  rano rozpalilem piec na takich ustawieniach jak kiedyś czyli :
Temperatura ustawienia 53'C
Czas podawania 5 s
Czas między podawaniem 45 s
Wydajność dmuchawy 03 bieg
Czas przedmuchu 9 s
Czas przerwy w podtrzymaniu 10 min
Krotność 03 .
Wczoraj rano o 6 rozpalilem w piecu i do godziny 19 nie może dobić do temperatury zadanej czyli 53'C . Dobija max do 36'C. . Ekogroszek to czeski ekogroszek o wartości 22 kj . Dodam ,że tym piecem nie grzeje wody do kąpania ,tylko do ogrzania domu . Jakie ustawienia zmienić przy tym Ekogroszku ? Czy to tylko ekogroszek za mało ,, kaloryczny " ? Dzisiaj rano w piecu ciemno pomimo dołożenia dodatkowo 1 s podawania (Piec przesypywał niespalony groszek ....masakra ) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na ekogroszek czeski nie osiąga zadanej temperatury ...

Skróć czas miedzy podawaniem kolejnej porcji opału do np 20s. Zobacz, czy jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrócę na 20 s jak wróce do domu po 15 (chyba,że zgaśnie w piecu ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, astragtc napisał(a):

Dzisiaj rano w piecu ciemno pomimo dołożenia dodatkowo 1 s podawania (Piec przesypywał niespalony groszek ....masakra ) 

Trzeba sprawdzić z jakiego powodu  mamy niespalony ekogroszek  czy to jest wynikiem spowodowanym nieprawidłowym nadmuchem (niesprawna dmuchawa zatkane otwory nadmuchowe złe ustawienie dmuchawy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zbyt długi przestój na podtrzymaniu i zgasł. W g.... karliku musiałem zmniejszyć czas i zwiększyć przedmuch, żeby nie gasł z raz na 50min na raz na 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@astragtc Jak będziesz miał nadal problemy i będziesz chciał odsprzedać ten groszek to daj znać. Szukam czegoś do kozy w garażu. Mieszkam niedaleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 10:51, astragtc napisał(a):
Wczoraj rano o 6 rozpalilem w piecu i do godziny 19 nie może dobić do temperatury zadanej czyli 53'C . Dobija max do 36'C. . Ekogroszek to czeski ekogroszek o wartości 22 kj . 
Czas podawania 5 s
Czas między podawaniem 45 s

Ja bym zmienił sposób podawania. Więcej na raz i dłuższa przerwa. Czyli zaczął bym od czas podawania np. 10 s i do tego dostosowywał przerwę. Jak byś zrobił przesyp podajnika to byś wiedział na czym stoisz i dokładniej można dobrać z marszu. Ale zrób na początek z 1 do 3 czyli 10/30 i obserwuj. Jak dalej nie złapie temperatury dał bym jeszcze więcej podawania. Tak żeby nie przesypywał, a miał czym grzać bo teraz to go tylko drażnisz. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czeskim pale juž dlugie lata i w dwustanie podawanie przy zwyklym podajniku z wydajnoscja ok.15Kg/godz.Jest podawanie 1:5 do 1:3.Nadmuch lekko mniejszy,niž przy tak samej mocy na kamiennym.Nie problem osiagnac mocy nominalnych,tylko podac wiecej potrzebne.Pchasz wiecej,ale szybczej sia pali.Wydajnosc opalowa czeskiego waha sia pomiedzy 17-20.Wszystko ponad to sa bajki sprzedajcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry węgiel płomienny, trzeba tylko pobawić się w ustawienie podajnika. W zasypowym szedł wspaniale, z lekkim smrodkiem, ale cena robiła cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,w tym roku mam w piwnicy czeski groszek "katastrofa" Mam wraženie,že zamiast Ledvickiego mam Most.Ledwickie zloto,Most to bloto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@bercus czy możesz podać / poszukać link do parametrów czeskiego złota bezpośrednio od producenta?

Chodzi mi głównie o Most-Komorany bo podane parametry tutaj:
https://www.bartex-wegiel.pl/produkt/ekogroszek-czeski/ 
wydają mi się na "oko" sporo optymistyczne. Potem jeden z drugim kupuje taki towar bo tani i płacze na forum. Piszę tak ku przestrodze 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wilgotnosc jest ale naturalna,zamknieta w tym opalu i nie ma sia niczym do wlasnosci wegla przy spalaniu.

https://dspace.cvut.cz/bitstream/handle/10467/69841/F2-BP-2017-Maslik-Vojtech-priloha-Priloha2.pdf?sequence=5&isAllowed=y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie tylko o wodę chodzi, chociaż fakt chłonność węgla brunatnego jest spora a to znacząco wpływa na rzeczywistą wartość opałową czytaj opłacalność kupna danego opału. Spójrz w linku powyżej na pozostałe parametry, w szczególności do porównania z parametrami podanymi przez kolegę @bercus
Przecież nawet producent  podaje, że max wartości opałowej to 20Mj/kg a sprzedawca, że to min
i tak po kolei z każdym parametrem, rozbój w biały dzień... 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze k temu Most-Komorzanskiemu: Zawsze jest tansyzm oproci Ledwickiemu i to maja Komorzany miec wieksza moc.Poki ten opal,ktory na ten sezon kupilem jest Komorzanskim zamiast Ledwic,ktore placilem(ulobione oszustwo sprzedawcow),to nie jest dobry opal,spieka,dužo popiolu,brudzi kociol.Ledwice zawsze tak pieknie,czysto palily sia,to co mam teraz,to jest plomien ciemny jak z swieczki bez wzgladu na ustawienia powietrza.Tylko spieki wiekszym nadmuchom zrobie.

Nawet wskazania lambda sondy na tym opale sa zupelnie mimo widocny stan na palniku,jakby ten opal nie byl w stanie przyjac tlenu do spalania.Moc zlapie o.k.,ale pierwsza dostawa byla tragiczna-popiolu tak jak wsypalem i staly niedopal w srodkach kawalkow.Nowy opal nie ma juž niedopalu,popiolu mniej,ale swieczka i O2 nadal sia mnia trzyma,pieknego ogniska i czysty plomien i kociol nadal nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.