Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec nie osiąga zadanej temperatury


Kapoch

Rekomendowane odpowiedzi

CWU jest na osobnej pompie wczoraj wieczorek wsypałem inne groszek Tera byłem i tepm była 54.7 przy zadanej 55 podniosłem ją na 60 i zobaczymy co będzie dalej zaworu 3d nie mam lecz będę chciał zamontować 4d a co do tych kalkulator to liczyłem sobie i wyszło mi 17 kw a że będę chciał robić adaptacje poddasza wyszło że 25 będzie na całość ok kilka zdjęć z instalacji przy piecu więcej nie dam bo są w domu są pod regipsami i zapomniałem wcześniej dodać że układ jest otwarty 

IMG_20210210_131405.jpg

IMG_20210210_131344.jpg

IMG_20210210_131332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik nie chce abyś robił zdjecia instalacji w domu,tylko to co jest koło kotła. Już na pierwszy rzut oka widać że ,,fachowiec" który robił instalacje jest tzw. starej daty. Dzisiaj już nikt nie robi w ten sposób. Ten bajpas pompy,zawór różnicowy to instalacja którą robiło się za czasów kopciuchów. Zwróć uwagę jak zamontował pompę, wirnik powinien być w poziomie a nie pionie. Poza tym brak tzw. ochrony powrotu. Co skutkuje tym że zimna woda z instalacji zalewa kocioł i w ten sposób znacznie obniża jego temperaturę. Kocioł musi gonić zadaną. Masz na grzejnikach głowice termostatyczne,czy tylko zwykłe zawory?
Napisałeś że jest osobna pompa CWU. Gdzie ona jest podłączona,na zdjęciach nie widać,jak jest wpięty powrót z CWU?
Tu masz schemat,powielany tu na forum jak to powinno wyglądać.
Co do ustawień to możliwe że masz coś nie tak ustawione,ale podstawa to dobrze wykonana instalacja.da5f1778a7f857ccbe210d41c858cdf0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdjecia z pompy cwu a co do bajpasu to w tym piecu są jeszcze dodatkowe ruszta do awaryjnego palenia i w razie braku prądu to jest możliwość palenia drewnem i zwykłym węglem dlatego jest zamontowany ale nie pchało wody przez pompę a co do tego zaworu 4d to jego przeba zamontować pręż pompa czy można za? Będę chciał co założyć tylko dopiero na wiosnę bo nie chce spuszczać wody z układu bo w domu są małe dzieci a montaż chwilę potrwa a co do temp to po zmianie wegla z zadanej 60 jest 59.4 czyli jest ok

IMG_20210210_175351.jpg

IMG_20210210_175413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz rozumiem skąd ten bajpas. Co do montażu pomp to u mnie wygląda to tak jak ma zdjęciu. U góry pompa CO,w środku zawór 4D,a na dole pompa powrotu. Pompa CWU u ciebie może tak zostać. Jakbyś chciał teraz podnieść temperaturę powrotu to możesz załączyć pompę CWU na stałe. Ona będzie mieszać wodę w kotle. Minus to trochę większe spalanie.
Napisałeś że podniosłeś temperaturę na kotle i jest lepiej. Jak kocioł jest wpięty bezpośrednio w instalację to musi trochę pochodzić na wyższej temperaturze aby zagrzać wodę w niej wodę do odpowiedniej wartości.0dceb911f3f40adeb1f4d7dc2b503142.jpg&key=ee69eb1c25cd180df6ceb31ec2eb580f7542c7af5620627c4fe61c23393b6927

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz nasuwa się kolejne pytanie czy ta pompa powrotu jest konieczna czy nie bo w tym sterowniku nie mam możliwości podpięcia następnej chyba że ona może być podpięta bezpośrednio do zasilania a co do pompy cwu żeby ją włączyć na stałe to mogę tak zrobić a spalanie to raczej gorzej niż być nie może skoro aktualnie pokazuje mi około 40-50 kg tylko nie wiem czy to jest prawda co mi pokazuje sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka kotlowa pracuje caly sezon,možno wlaczac w gniazdko,lub wpiac zaraz z pompa CO i ustawic start pompki (pek)przy 40°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa stabilizuje pracę kotła. Nie ma takich skoków temperatury i modulacji jak to opisałeś wyżej. Wygląda to tak że ona pobiera część gorącej wody idącej na grzejniki i pcha ją z powrotem do kotła. Reszta wody idzie na grzejniki. Mając zawór 4D możesz sobie ustawić inną temperaturę na grzejniki i inną na kotle. Tzn. że na kotle możesz trzymać np. 60 stopni,a na grzejniki puszczać tylko 40 bo akurat tyle wystarczy aby utrzymać w domu odpowiednią dla ciebie temperaturę np. 23 stopni. Sam zawór 4D nie zapewni ci jednoczesnej regulacji temperatury na CO i ochrony powrotu. Musisz dołożyć pompę na powrót. Możesz ją wpiąć bezpośrednio w gniazdko lub zmostkować z pompą CO,jeśli brak wyjść w sterowniku. Tak jak pisałem wyżej możesz załączyć pompę CWU na stałe na czas braku pompy kotłowej. Co do dokładności spalania to musisz obliczyć tzw. potencjał podajnika,aby ustalić ile kilogramów węgla jest w stanie podać w czasie jednej godziny.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kapoch napisał:

aktualnie pokazuje mi około 40-50 kg tylko nie wiem czy to jest prawda co mi pokazuje sterownik

Napisze jeszcze raz. Pierwsze co powinieneś zrobić to zmierzyć potencjał podajnika!

 

26 minut temu, Popcorn1 napisał:

Co do dokładności spalania to musisz obliczyć tzw. potencjał podajnika,aby ustalić ile kilogramów węgla jest w stanie podać w czasie jednej godziny.

Zalecam montaż zaworu 3D. Pompa kotłowa jest konieczna . Bez tego doprowadzasz do powolnej śmierci kotła. Zalewasz cyklicznie kocioł zimną wodą . To się nazywa korozja niskotemperaturowa. W kotle Sztoker palenisko jest otoczone wodą i jest to inna konstrukcja niż retorty Jeśli to zignorujesz to za 4~~5latek zrobi się wyciek przy palenisku i będzie płacz. 

Wyczyść kasetę napowietrzającą pod paleniskiem. Odkręć te nakrętki i czyść co trzy m_ce.  Sprawdź drożność otworów płyty paleniska dla pewności. Nie uzupełniłeś profilu. Możesz wstawić wykres , ze sterownika jak pracuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetę czyszczę raz na miesiąc wykres taki mam zdjęcia robiłem gdzie były jakieś zachwiania a druga sprawa dzisaj temp spadła do 55 z zadanej 60 i na zdjęciu jest pokazane jak podałem ręcznie węgiel do przodu i wyczyściłem piec i w taki sposób się palił a przed tym podaniem nie było widać prawie ognia i też mam pytacie do do tych płyt promiennikowych czy one czegoś tu nie mieszają bo wygląda na to jak by cały ogień cofał się do tyłu i dlatego nie było możliwości nagrzania wody 

 

IMG_20210211_085243.jpg

IMG_20210211_085411.jpg

IMG_20210211_085404.jpg

IMG_20210211_090600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mocy minimalnej to w tym sterowniku jest to parametr odpowiedzialny za dobór ustawień w podtrzymaniu. zależnie od tego jak ustawisz moc minimalna ster dobierze sobie częstotliwość podawania i przedmuchów w tym trybie. Ja nie ustawiałem wiecej niż 3% ale przy innym palniku niż u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2D150C0B-F168-4912-A978-FE241FBEB8FA.jpeg

Masz coś źle zamontowany czujnik od CWU , bo takich wahań nie ma w tak krótkim czasie . Zobacz jak wygląda zużycie Cwu na moim wykresie. I w tym czasie moc kotła sama się zwiększa aby utrzymać zadaną . 

Jakie masz nastawy , podczas tego wykresu? Czy zastosowałeś nastawy takie jak polecałem w pierwszym moim poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy mam 10/90 nadmuch 40 i przy tych nastawach węgiel w miarę dobrze się spała i nie ma nie odpalonego wegla i spieków tyle że ogień się cofa do tyłu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zadane jest 60 temp osiągnięta 64 a to dlatego że temp na cwu jest 54 a zadane jest 60 wentylator nie zatrzymuje się tylko dmucha cały czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz syfiasty eko pewnie wiesz i musisz to jakoś przepchnąć przez palnik.  Najważniejsze żeby było ciepełko w domu. 

Ale nastawy z przerwą 90 wróżą upalanie końcówki ślimaka.  Zalecałbym podawanie i przerwa, czyli jeden cykl aby mieścił się w minucie. Sugerowałbym nastawy takie jak w pierwszym moim poście , ale możesz spróbować 6/54 lub 7/53 dalej 8/52 itd. 9/51 .... 10/50 Aż dojdziesz do max czyli wg producenta.( 15/50/Pid) powietrze dostosuj do każdego z osobna , ponieważ to inna moc palnika i potrzebna jest inna dawka tlenu.

Przy małych wartościach (6/54) to najniższa sprawność twojego kociołka przy eko 24mj. 8Kw-12%=7Kw. Przy tych temperaturach utrzymujących się za oknem -10 i powyżej to zalecałbym  ustawienia na około 12Kw  ~~120watt x100m. Czyli 10/50 eko 24Mj. Przesyp podajnika około 12kg/h .  

Zrobiłeś przesyp podajnika tzw. potencjał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem bo nawet nie wiem dokładnie jak to zrobić bo to mój pierwszy Kocioł z podajnikiem i wezme ustawie tak tak mówisz i zobaczymy co będzie 8 nastawię 10/50 i nadmuch 35% na kilka godz tylko teraz pytanie skoro pompa cwu chodzi non stop i nie osioga zadanej temp to czy nie będzie przesypywac wegla 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Popcorn1 napisał:
6 godzin temu, Kapoch napisał:

 

On coś w sterowniku wprowadził potencjał a w sterowniku cobra chyba nie ma możliwości wprowadzić takiej wartości i pytanie czy w rynnowym palniku w do którego miejsca mam podać węgiel żeby następnie obliczyć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poczytaj to ......  pierwsza strona post nr 12

Po zważeniu wprowadź poprawne dane do sterownika...... pod wykrzyknikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak wprowadzić to do sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w wykresy opału . (Te żółte słupki) pod wykrzyknikiem masz potencjał. Na twoich zdjęciach które wklejałeś widnieje 24 , kursorem zmień na 12

Wklejałeś zdjęcia na pierwszej stronie tematu , post nr 16

 

Apropo pierwszej strony, przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post który do Ciebie napisałem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.