Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec nie osiąga zadanej temperatury


Kapoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem tu nowy i mam problem z piecem sztoker 25kw szukałem lecz nie znalazłem jasnej odpowiedzi a mianowicie piec nie może osiągnąć zadanej temperatury i spada nawet o 15 stopni poniżej i nie może się podnieść jak pompa c. O chodu non stop dopiero jak ja wyłączę to temp podbija do góry lecz tylko gdy pompa się załączy odrazu spada i znowu nie może się podnieść dodaj że piec jest przewymiarowany dom 100 m2 nie ocieplony dach tak samo bez ocieplenia. Próbowałem już różnych ustawień lecz nic nie pomagało a spalanie około 50 kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj te ustawienia . Jaki mocny wegiel, jaka dmuchawa ,w jakim pracuje zakresie , jaki sterownik oraz fotki palnika w kilku etapach palenia , a i popiół . 

Powinien pozamiatac Ci tym metrażem od tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jak zrobiona jest instalacja,to też jest bardzo ważne.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał jakie ustawienia Po prostu dam zdjęcia a sterownik to cobra instalacja jest nowa z pp-r 6 grzejników na zdjęciu nie pokazało ale przerwa 70 węgiel 26 mj

IMG_20210207_180021.jpg

IMG_20210207_180039.jpg

IMG_20210207_180052.jpg

IMG_20210207_180106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że instalacja jest nowa,a czy jest prawidłowo wykonana?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W popiele zdaję mi się że są koksiki . Trzeba mu zmniejszyc moc bo też są spieki popiolu . Troszkę wolniej a sprawniej można to spalic . Palnik too tłok ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik slikakowy palenisko chyba rynnowe czy coś takiego  instalacja raczej dobrze bo wszystkie grzejniki są ciepłe na calej powierzchni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz sprawdzic te czarne kawalki co to . Rozbic mlotkiem i jeśli jest porowate to byłby koks . Sprobowalbym zejść z podawaniem jeszcze , ewentualnie przerwe dać ponad 80 .już nie pamietam jaki był często polecany stosunek podania do przerwy , zdaje się że 1-12 . Pozniej trzeba zerkac czy zniknęły niedopalki , jak tak A są jeszcze spieki zmniejszyc moc nadmuchu . Po czym znów wydłużyć przerwe aż się osiagnie optymalne spalanie . Szkoda trochę że nie widac palnika w całej okazałości , jesli to rynna to trzeba też sprawdzic czy bokiem powietrze nie ucieka . Dodatkowo pompa niech pracuje cały czas . Jak masz możliwość skręcić troche grzejniki by poszla większą moc na resztę pomieszczeń to można mu tak pomóc się dobić do zadanej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ustawiłem podawanie 8 przerwa 80 dmuchawa max 80 min 10 jutro po pracy zobaczę czy coś się zmieniło lepszego zdjęcia nie udało mi się zrobić 

IMG_20210207_193414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kapoch napisał:

max 80 min 10

Emm co to oznacza .jaką mocy masz dmuchawe . Przykladowo 70 Wattowa ustawia się maks około 30% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw więcej fotek kotla . To mi wyglada na tloka , serio rynna wyglada inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty Fafał, Sztoker w  tloku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeslaw pierwszy raz taki widzę a rynne mam w piwnicy ? ale racja on ma od tylu podawanie stąd moja zmylka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po pracy byłem przy piecu i temp zadana była 55 a piec osiągnął 51 zmniejszyłem wentylator na 40 %poniżej załączam zdjęcia popiołu  ispalanie wegla dobowe lecz to teraz jest mniej ważne dla mnie priorytetem jest ustawić tak żeby osiągał zadana temp niż ile spali wegla

IMG_20210208_155641.jpg

IMG_20210208_155851.jpg

IMG_20210208_155653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopala wegla . Teraz jak zmniejszyles moc dmuchawy daj większą przerwę koło 95. Już prawie zniknęły spieki czyli jesteś na dobrej drodze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec czyszczony caly jakoś 5 dni temu i teraz jeszcze cały wyczyściłem bo się zrobiło trochę syfu, jutro po pracy zobaczę czy coś to dało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koksiki sobie wybieraj późnej jak już dojdziesz do ładu to wsypac można do zasobnika je . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kapoch . Na twoje 100m/2 to ustawienia 10/60/30~`40% , Kocioł będzie generował moc 10Kw, Powinno wystarczyć. Jeśli za mało to 10/50/30~~40% to około 12kw ,Trzymaj na kotle ok68*C . Nic nie wiemy o twojej instalacji , Czy  masz zapewnioną ochronę powrotu?   Mógłbyś chociaż uzupełnić profil.  Czy masz zawór 3-D? Jeśli chcesz to wprowadz dane na 24 Kw czyli 3,53kg/h  15/50/80% Sprawdź  potencjał podajnika. Wprowadz dane  poprawnie. Tu masz kalkulator 

 https://dobry-ekogroszek.pl/kalkulator-mocy-palnika/

 

Jakiej mocy masz eko ? Na certyfikacie, a nie na opakowaniu worka.  

Ps. Ten kto zamontował Tobie tej mocy kocioł powinien dostać(czyt. piąchopirynę) bana na montaże kotłów Co. Delikatnie pisząc bez wulgaryzmów. 

 Moc minimalna twojego kociołka to 7 Kw. Przy Twojej powierzchni do ogrzania , w okresach przejściowych to moc max0.5~~ 3Kw więc cały ten czas spalasz  bez sprawności .

Wymień ten kocioł na sztoker +12 ze sterem Cobra 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... piec nie może osiągnąć zadanej temperatury i spada nawet o 15 stopni poniżej i nie może się podnieść jak pompa C.O chodzi non stop dopiero jak ja wyłączę to temp podbija do góry lecz tylko gdy pompa się załączy odrazu spada i znowu nie może się podnieść...

Może to i ustawienia ale ja nadal twierdzę żeby autor tematu wrzucił tu kilka fotek instalacji. To że nowa to nie znaczy że zrobiona zgodnie ze sztuką.

Nic to wam nie mówi: pompa rusza i nagle temperatura spada o 15 stopni.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.