Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec nie osiąga zadanej temperatury


Kapoch

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem te ustawienia co mówiłeś lecz przesypywal mi węgiel nie spalony i to w sporych ilościach a to dlatego że pompa cwu chodzi non stop i sterownik nie przechodzi w stan podtrzymania tylko pracuje w bez przerwy co do kotła to na stronie wyliczalem i wyszło mi 17 lub 18 kw nie pamiętam dokładnie a że będę chciał robić adaptacje to z żoną stwierdziliśmy żeby wziąć większy bo ponoć sztoker ma jakąś tam regulacje mocy niby od 90m2 czy coś takiego do 300 albo i więcej i dlatego się skusiłem na ten oiec

Edytowane przez Kapoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Od kiedy masz ten kocioł?
  2. Czy to pierwszy sezon grzewczy?
  3. Ile metrów kwadratowych będzie po adaptacji reszty pomieszczeń?
  4. Kto dokonywał pierwszego uruchomienia kotła?
  5. Masz wbite w książkę - pieczątka ?
  6. Czy znajomy tą instalację wykonał, że kocioł się nie odstawia tylko przesypuje?

Czytałeś instrukcje obsługi?      Staram się pomóc,  ale jak widzę'' to '' co tam zostało wykonane  , bo instalacją nie można tego nazwać , to mi ręce opadają . Jest aż tak źle. Na wiosnę wezwij kogoś kto to wykona zgodnie z przepisami. A jak połączy naczynie zbiorcze rurą PP to go wygoń(instalacja otwarta musi być). Powinno być połączone bezpośrednio rurą 1cal lub miedź fi 28 po drodze żadnych zaworów itp. 

 Sprawdź podłączenia pomp(wtyki) czy aby na pewno są dobrze podpięte , w odpowiednie gniazda na kotle. Bo wydaje mi się że są zamienione miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł u mnie 1 sezon lecz nie był nowy gdy go kupowałem gdyż miałem dużo innych wydadkow i nie było mnie stać zbytnio na nowy piec, po adaptacji będzie około 180-200 m2 co do pomp są podłączone ok ale 2 czujniki są źle ale to tylko  krótki czujnik jest podłączony pod cwu a z długim kablem jest pod ochronę podajnika podłączone i co masz na myśli że jest źle wykonana instalacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak będziesz przerabiał instalację to zastosuj się do schematu który wkleił Popcorn1 na drugiej stronie tematu post 27. 

42 minuty temu, Kapoch napisał:

co masz na myśli że jest źle wykonana instalacja 

Naczynie wyrównawcze  masz na strychu lub na najwyższej kondygnacji , zgadza się? Powinno być połączone do kotła rurą stalową lub miedzianą o średnicy 1cal w przypadku stali , a odpowiednik w miedzi to fi28mm. To jest rura bezpieczeństwa i na niej nie powinno się znajdować żadne przewężenie czy żaden zawór. Ma iść bezpośrednio od kotła do naczynia . Zerknij na schemat. Na kotle dodałbym dodatkowo zawór bezpieczeństwa i manometr dla podglądu. Na powrocie termometr do odczytu.

Przed i za pompami stosuje się zawory odcinające. 

Przed każdą pompą stosuje się filtr , a za pompą powinien być zamontowany zawór zwrotny ze sprężyną żeby inne pompy nie miały wpływu na jej pracę.  

A tak na marginesie zapytam , jeśli nie będzie prądu i zdecydujesz się na rozpalenie kotła metodą na ruszcie  to co z powietrzem? Masz miarkownik Ciągu? To taka klapka na łańcuszku podpięta do drzwiczek. Masz takie coś? Wklej fotkę kotła jak wygląda kocioł z przodu bo wydaje mi się że rozpalanie na ruszcie też potrzebuje wentylatora i nici z twojej grawitacji. Bo bez prądu wentylator nie ruszy , a bez powietrza ognia nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozpalaniem na rusz e to w instrukcji jest opisane żeby były drzwiczki Dolne uchylone i nic pozartm a co do instalacji na wiosnę będzie przerabiana instalacja a mianowicie będzie montaż pompy na powrocie i zawór 4d a co do osobnej nitki do zbiornika to jest problem bo mam niska piwnice i nie za bardzo mi się zmieści ale będę musiał jeszcze to przemyśleć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to rozpalanie bez prądu. Czy będzie działać.  Prawdopodobnie nie będzie tak jak powinno,  to wtedy  wywal ten zawór różnicowy, jak będziesz robił przeróbki.  Bo więcej z tym problemu niż zalet. 

Podczas przeróbek dałbym bojler pod sam sufit, tam grawitacja by zadziałała nawet przez pompę, tylko średnicę bym dał 1cal. Odpowietrznik by się przydał przed bojlerem. Nie słyszysz przelewania wody w bojlerze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompę ręcznie załączałem to słychać przelewanie Co do odpowietrznika przy bojlerze to też mi właśnie go brakuje tylko pytanie czy mogę go dać w poziomie bo tak jak już pisałem piwnica ma chyba 188cm wysokości a ja mam ponad 190 i nie chce a bardzo obniżać rur do bojlera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.