Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec MPM DS18 5 Klasa Problem


Kasjer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem pieca na paliwa stałe drewno + węgiel MPM DS18. Pale drewnem - sosna, brzoza, dąb, czeremcha.

Problem mój jest taki, że w piecu się pięknie pali, dopóki nie zamknę obiegu spalin. Wtedy po jakimś czasie dłuższym (załóżmy 20-40minut) piec jakby się dusi, paliwo przygasa i temperatura wody spada. Posiadam zamontowany bufor 950l.

Dzisiaj pokombinowalem trochę z nieszczęsnym unisterem Duo, ustawiłem sobie pracę wentylatora na 7 (było 5) oraz pompa obiegowa załącza się od 60C, było 40C. (Wszystko ustawiał instalator, a tak naprawdę zostawił nastawy fabryczne...)

Moje pytanie, czy usunąć zawirowywacze? Czy to poprawi sytuację? Trochę się naczytałem dlatego tworzę ten post.

Dla porównania, teraz mam na piecu (wskaźnik z MPM) 64 stopnie, a Unister pokazuje 55. Zanim wróci do 60 temperatura na buforze spada na tyle, że sterownik wyłącza mi grzanie bojlera czy kaloryferów. Piec po prostu nie idzie efektywnie, muszę co jakiś czas otworzyć obieg spalin i od razu dostaje mocy.

Pytanie kolejne, nie wiem czy dobrze napisze - wtórne powietrze ? Czy coś zmieniać z oryginalnego nastawu? W załącznikach wysyłam zdjęcia, bo jestem laikiem w tej dziedzinie.

Regulacja tego wtórnego powietrza jest z jednej i drugiej strony pieca.

Serdecznie dziękuję wam za pomoc z góry i odpowiem na każde pytanie w miarę możliwości.

PS. Drewno suche, układane poziomo, mam dosyć po prostu latania co pół godziny żeby przekopać piec i otworzyć obieg spalin

IMG20221025182451.jpg

IMG20221025183053.jpg

IMG20221025183047.jpg

IMG20221025183033.jpg

IMG20221025182504.jpg

Edytowane przez Kasjer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kasjer zmienił(a) tytuł na Piec MPM DS18 5 Klasa Problem

Wyciagnij te zawirowacze i PW ustaw na poczatkowo 1/3.Sadze na zawirowaczow,bo przy krotkim ciagu sa ci piec ponownie rozpedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2022 o 18:55, bercus napisał(a):

Wyciagnij te zawirowacze i PW ustaw na poczatkowo 1/3.Sadze na zawirowaczow,bo przy krotkim ciagu sa ci piec ponownie rozpedza.

Kolego drogi powiedz mi jeszcze co to PW i PP bodajże, jak napisałem jestem laikiem, pierwszy problem.

Miałem HEPa wcześniej, paliło się i grzało aż miło.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Pisz w głównym temacie o mpm Ds - ponad 600 stron postów inaczej robi sie mega bajzel.......

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/34804-kocioł-ds-mpm/page/676/#comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP jest powietrze pierwotne-drzwiczki z miarkownikom do rozpalenia i palenia opalu.

PW jest powietrze wtorne-po bokach -drugi stopien spalania do dopalania gazow i dymu wchodzi poza glowne palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem oba zawirowywacze. 

Ciągnie aż w nim huczy, chyba tak ma być? 😛

PS. Tylko chwilę... Piec idzie 15-20min i w wizjerze ledwo widać płomień. Wklejam foto.

Wentylator ustawiony na 5, wajcha obiegu zamknięta.

 

Żeby PW ustawić to odkręcam tą śrubkę na imbus?

 

IMG20221026162004.jpg

IMG20221026161958.jpg

Edytowane przez Kasjer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KasjerBrakuje ci przysłonięcia blaszką rusztu i PP nie przechodzi przez opał tylko idzie na skróty w palnik a jak się wypali opał w obrębie wlotu to słabnie płomień ten problem był wałkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 21:02, Daćko napisał(a):

@KasjerBrakuje ci przysłonięcia blaszką rusztu i PP nie przechodzi przez opał tylko idzie na skróty w palnik a jak się wypali opał w obrębie wlotu to słabnie płomień ten problem był wałkowany.

Mógłbyś mi to wytłumaczyć jak z tym zaradzić? Szukam i nie mogę znaleźć.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.