Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-05- Ustawienia, Porady


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, najpierw aktualizujesz bazę programem Aktualizator. Następnie za pomocą kilku programów aktualizujesz panel.

Na stronie Timela nie ma już cube programmera do pobrania. Jest jakiś nowy program FlyMcu, ale ja jeszcze nie próbowałem na nim i nie wiem co i jak, więc zapodaję linki do pobrania programów, które już "wyszły z mody".

Aktualizator, stm_prog, hercules, cube programmer, pliki wsadowe

Powyżej masz wszystkie potrzebne programy i sterowniki do konwertera usb-com (w katalogu CH340). Pobierz wszystko, następnie zainstaluj jedynie cube programmera, pozostałe będziesz uruchamiał z pliku.

W katalogu zamieściłem też jeszcze nowsze pliki v5.50 z drobnymi poprawkami.

Sam proces aktualizacji przedstawiam poniżej.

Aktualizacja SKZP z panelem ST za pomocą cube programmera

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijasr tak widziałem ten filmik Timela już wcześniej.  Napiszesz coś więcej jak zaktualizować sterownik za pomocą programu FlyMcu .

Czy najpierw aktualizuje baze programem Aktualizator , kablem programujący podłączony do bazy? 

Później sam panel kablem micro USB podłączonym do samego panelu programem FlyMcu? ( tak jak to jest na filmiku Timela)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Piotr6 napisał(a):

Dzięki Dozy za informację i instrukcję  jak zaktualizować sterownik 

Oj teraz to już się "nie wytłumaczysz". 😜

 

Aktualizacja SKZP-05 baza panel ST aktualizator i Flymcu.

Pobierz program Aktualizator

Pobierz program Flymcu

Pobierz V5.50 baza

Pobierz V5.50 panel ST

 

PS.
Aktualizowanie tymi herkulesami i cube_programmerami to jakaś męka była. 😖

Edytowane przez Dozy
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli startujesz z wersji 5.42 lub wcześniejszej, to koniecznie trzeba przywrócić fabryczne. Tam dochodzi wiele nowych opcji.

Włącz nagrywanie w telefonie i popstrykaj we wszystkie możliwe opcje ustawień i będziesz miał zarchiwowane. 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączenie pompy bufora ma dwa progi:

1. gdy bufor jest rozładowany i żąda ciepła, wtedy po rozpaleniu pompa bufora załączy się w momencie gdy kocioł osiągnie temperaturę o 5°C wyższą niż temperatura na górnym czujniku bufora. I podczas ładowania pompa będzie pracować nawet jeśli te temperatury wyrównają się.

2. W momencie osiągnięcia zadanej temperatury na bufor D pompa ładująca wyłączy się, ale jeśli kocioł (z racji braku odbioru ciepła w czasie dopalania i później) przebije 10°C względem bufor G, to pompa ładująca załączy się i będzie pracować aż różnica temperatur kocioł-buforG zmniejszy się poniżej 5°C.

W V5.50 Timel wprogramował sygnalizację pracy pompy bufora na ekranie startowym, o którą prosiłem.  ...i jeszcze raz za to dziękuję. 😊

Screenshot_20230911-132940.thumb.png.392032d4a31f76641410b779dbde58c8.png

Ps. 

Nie patrzcie na temperatury. Wymusiłem pracę pompy w diagnostyce.

 

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Tymczasowo sobie poradziłem podnosząc temp. startu pompy kotłowej. Za chwilę będzie problem jak spadnie temp. i co kilka dni trzeba będzie grzać po kilka godzin. Wtedy pompa kotłowa się nie uruchomi. Jak obniżę temp. startu, to znowu będzie działać bez sensu.
Soft mam 5.45 o ile pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Paluszkiem dotknąć karty kotła, potem >>> i Pompa kotłowa, i opcję "wyl. gdy zbędna" ustawić na 1 i zapisz.

Wtedy pompa kotłowa będzie pracować tylko podczas pracy którejkolwiek z pomp obiegowych, o ile temperatura kotła będzie wyższa od progu załączenia pompy kotłowej.

Edytowane przez Dozy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym sofcie, ale w poprzednim co miałem (5.29), ta opcja (wyłącz gdy zbędna) powodował wyłączenie pompy kotłowej czasie pracy po osiągnięciu 55 stopni na powrocie. Pomimo, że obwód co1 chciał pracować. 55 stopni miałem ustawioną temp powrotu.

Dlatego tą opcję wyłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie jest sprzęgło roździelacz i pompa kotłowa, pracuję cały czas, gdy tego wymaga któryś z obiegów. Soft 5.50.

IMG_20230917_160924363.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sławek007 napisał(a):

Nie wiem jak w tym sofcie, ale w poprzednim co miałem (5.29), ta opcja (wyłącz gdy zbędna) powodował wyłączenie pompy kotłowej (...)

@Sławek007 zaufaj nam. Ustaw tą opcję na 1.

@Kijasr i ja wiemy co piszemy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nie wiem, ale będę celował... Tak na logikę...

Skoro pod wejścia binarne AB jest czujnik pokrywy, na CD czujnik odpopielania, a na EF jest hall, to albo z czegoś zrezygnowali, albo czujnik zawleczki podłączamy pod wejście "stop podajnik górny", które znajduje się obok czujnika "bufor D".

 

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć...  moje domysły okazały się całkiem trafne. Może nie w samą dziesiątkę, ale na nagrodę pocieszenia w zupełności się kwalifikuję. 😂

Czujnik zawleczki podłączamy pod zaciski "stop podajnik górny", ale to jeszcze nie wszystko, bo de facto fizycznym czujnikiem zawleczki jest czujnik halla (nie mylić z tym od dmuchawy), który do działania potrzebuje zasilania, więc musimy jeszcze wyprowadzić zasilanie +5V (takie samo jak do czujnika halla w dmuchawie).

Z kolei na końcu świdra, tym po stronie przekładni, przytwierdzony jest magnes (zapewnie siedzi tam bez żadnych spoiw czyli ekologicznie) i podczas obrotu tego magnesu na świdrze czujnik halla przekazuje impulsy do sterownika.

Czyli jeśli w ciągu kilku podań paliwa czujnik nie wykryje obrotu magnesu, wtedy sterownik wywala alarm i zatrzymuje pracę kotła.

 

Dla mnie osobiście taki czujnik zawleczki to tylko bajer. Mam kocioł dwa lata, który do tej pory przepalił już ponad 16 ton groszku z różnej "parafii" i jeszcze nigdy nie zerwało mi fabrycznej śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest nowa wersja softu.

Pobierz SKZP-05_V5.50_baza

Pobierz SKZP-05_V5.50_panel_LCD_ST

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tej samej nazwy, to jest jeszcze nowsza wersja.

Zmiany dotyczą poprawki jakiegoś błędu (nie wiem konkretnie) i zapalarka grzeje już w trakcie testu ognia.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinien pobierać prądu włączony SKZP-05 kiedy nie ma sezonu grzewczego (wyświetlacz wygaszony, podłączony do internetu, sparowany z bezprzewodowym czujnikiem wewnętrznym i zewnętrznym)? Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.