Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-05- Ustawienia, Porady


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bercus napisał(a):

Jakos cos zle ustawilem,bo nigdy nie dzialala mi kombinacja pog. i pok. može cos jest na tym,že ustawienie czasowe ekon/komfort jest w menu CO i tež w menu domku.

Jest tak jak mówisz - źle. 

Skoro w domku ustawiasz program czasowy, to w CO zmieniasz tryb na aktywny. Wtedy wszystko pięknie śmiga. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje  koledze Dozy w tych wypowiedziach rację.Mam czujnik pokojowy i pogodowy z korektą. Przynajmniej cztery sezony.Wszystko działa super, a w domu trzyma się zadana temperatura w pkt z histerezą 0.2*

20221203_100645.jpg

20221203_100726.jpg

20221203_100745.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 14:40, Dozy napisał(a):

Jest tak jak mówisz - źle. 

Juž ogarnalem ten problem.Musi byc wylaczona na zero opcja zewn. reg.pokojowy.Mialem ja jakos pomylena z užycjem czujnika (može lepsze byloby nazwa užyj termostat).Poki wlaczone,dziala obnižanie termostatom,poki wylaczone,dziala wzmocnienie.

Edytowane przez bercus
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaplątałeś się w opcjach. O to nie trudno przy tak rozbudowanym urządzeniu. 😉

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otrzymałem z Timela pliki aktualizacyjne do SKZP-05 ver. 5.45 jak do bazy tak do panelu i w związku z tym mam pytanie czy procedura aktualizacji jest taka sama jak do wersji 5.30. Pliki do bazy są w formacie hex. a do bazy bin. Teraz z informacji na sterowniku mam wgraną wersję 5.30 S baza i panel, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DanielJu napisał(a):

Witam,

Otrzymałem z Timela pliki aktualizacyjne do SKZP-05 ver. 5.45 jak do bazy tak do panelu i w związku

Pisałeś maila czy dzwoniłeś? Ja jakiś czas temu napisałem maila, podałem wersję swojego sterownika. Jednak zero odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, budyn18 napisał(a):

A wiesz co zmienili ja mam 5.42.

Jak będę wiedział jak wgrać to powiem co zmienili 😉

6 godzin temu, Sławek007 napisał(a):

Pisałeś maila czy dzwoniłeś? Ja jakiś czas temu napisałem maila, podałem wersję swojego sterownika. Jednak zero odzewu.

Pisałem i na drugi dzień dostałem odpowiedź i pliki.

ktoś coś poradzi czy jedynie do źródła się udać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak panel ma dopiske ST to chyba nic nie trzeba grzebać. Zgadza się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 18:57, DanielJu napisał(a):

Jak będę wiedział jak wgrać to powiem co zmienili 😉

Pisałem i na drugi dzień dostałem odpowiedź i pliki.

ktoś coś poradzi czy jedynie do źródła się udać 🙂

Ja ze sterownika u siebie odczytałem takie info:

PANEL V5.28 2021-03-02-ST
SKZP-05S_V5.29_2021-04-02

Teraz otrzymałem w ciągu godziny pliki z aktualizacją: SKZP_05_PANEL_LCD_5_40_LPC.hex oraz SKZP-05_BAZA_5_44_BUFOR.hex

Po instalacji trzeba przywrócić ustawienia fabryczne. Czy to konieczne, coś nie działa? 

Może w weekend się pobawię.

Edytowane przez Sławek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem pliki, baza dostała soft 5.45 panel 5.40 po wgraniu oczywiście przywrócenie do ustawień fabrycznych na pierwszy rzut oka to ładowanie bufora się zmieniło, a raczej rozładowanie kotła po wygaszeniu. Reszty nie widzę bo za mało czasu mam żeby poobserwować pracę sterownika, trochę się zawiodłem bo liczyłem, że będzie widoczna jakaś ikonka pracy ładowania pompy bufora jednak nie doczekałem się może następnym razem.

pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sterownik włącza wszystkie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz ustawioną temperaturę zadaną na buforze i jaką na schładzanie solarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam pytanie. Ktoś podpowie dlaczego mam strzałkę w dół koło temperatury zadanej.  W instrukcji jest napisane że jest aktywny program czasowy, ale nie jest. 

Jest to nowo podłączony sterownik SKZP 05 pod SV200 wersja pelletowa. 

Jest pompa kotłowa, pompa CWU, i dwa obiegi CO.

Nigdzie nie ma jak na razie programu czasowego .

 

20230728_202427.jpg

Ok chyba znalazłem,  strzałka w dół jest wtedy gdzy obniżenia jest temperatura kotła przez program czasowy lub gdy żaden z układów nie jest aktywny ( CO, CWU ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest nowa wersja softu - V5.50 zarówno dla bazy jak i panelu.

Posiadaczy palników sv200 powinno to zainteresować w szczególności, ponieważ dodano funkcję dodmuchu na 2 minuty przed końcem czasu rozpalania. W praktyce oznacza to, że jeżeli np. mamy ustawiony max czas rozpalania 10min i podczas pierwszej próby rozpalania w ciągu 8min T.spalin na czopuchu nie wzrośnie, to dmuchawa rozkręca się do max (powietrze 100%) i tak dmucha przez pozostałe 2 minuty. Tak więc jeśli u kogoś zdarzało się, że sterownik podejmował drugą lub nawet trzecią próbę rozpalania, to ten dodmuch całkowicie rozwiązuje problem. 🙂

Ponad to, wprowadzono wartość tlenu do wykresów. Przy aktywnym analizatorze spalin, w wykresach będzie O2 zamiast CO. 

Jak dla mnie to też duże usprawnienie, zwłaszcza, że krzywa CO odnosiła się jedynie do pierwszego obiegu, a ja przecież używam trzech. 🙂

Dodano też obsługę palnika SV300. Wybór znajduje się w sekcji Palnik | Ustawienia | Opcje | >>> | Palnik.

 

WAŻNE!

Po pobraniu plików trzeba skasować końcowke .pdf z ich nazw.

 

PANEL_LCD_SKZP-05_V5_50_01_09_2023_STM.hex.pdf SKZP-05_BAZA_V5_50_01_09_2023.hex.pdf

Edytowane przez Dozy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie panel na procesorze ST , a bazę bez dopisku ST

Dozy lub Kijasr podpowiesz jak zaktualizować ? 

Sterownik SKZP 05  - bazę i panel

Czy bazę aktualizuje  - Aktualizator

a panel -  Program aktualizatora dla procesorów STM

Dwa programy ze strony TIMEL ?

 

Edytowane przez Piotr6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.