Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-05- Ustawienia, Porady


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do producenta bregera i jest opcja włączania i wyłączania bregera tylko sterownik musi wysyłać sygnał (najwidoczniej sygnał startu wysyła) a w Timelu jestem pierwszy który to zauważył i zgłosił (pewnie małe przeoczenie) ale producent twierdzi że może chodzić cały czas. Tylko to po pierwsze bierze 15w (jak grzeje tak pisze w instrukcji) pompki od pieca biorą mi miej prądy, a po drugie jak coś chodzi cały czas to na pewno szybciej się zużyje (każdy sprzęt ma swoje motogodzinę). Pewnie jak więcej osób zgłosi to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że trwałość grzałki w sondzie ma wiele wspólnego z całkowitym deklarowanym czasem świecenia żarówki.
Producenci piszą, że czas pracy żarówki to przykładowo 15000h, ale w łazience przepala się zdecydowanie szybciej niż w pokojach (nawet tym dziennym) i na pewno nie osiąga 2/3 czasu świecenia deklarowanego przez producenta. Dlaczego?
Chyba każdy domyśla się jak często wł/wył jest światło w łazience i przez jaki czas ono się tam świeci. 🙂 

15W to wcale nie jest dużo. Sam SKZP ciągnie deklarowane 5W, dmuchawa 80-ka przynajmniej 20W. Zdecydowanie więcej prądu pożerają: telewizor, komputer, lodówka, kuchnia indukcyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra 5zł na miesiąc więcej wychodzi. Ale jeśli jest opcja że powinien SKZP wysłać impuls że stop się nie pali to czemu nie skorzystać. Zobaczymy za jaki czas będzie trzeba ta sodę wymienić jak będzie działać 24/h ja już czujnik spalin wymieniłem. A tak przy okazji jak nie miałem podłączonego czujnik spalin(klek) to piec się nie wyłączał jak zabrakło opału. Robię usługi budowlane i doświadczyłem 2 razy zasypania kotła na ekogroszek u klijetów pierwszy przypadek to jakieś 10 lat temu gdyby mieszkali już by nie żyli (groszek tandetny nie wyczyścili popielnika piec podawał do skutku cały czas się tliło groszek był w wyczystce całe szczęście nie zasypali całego zbiornika jak by mógł to by podał do pominą w domu czarno) a drugi rok temu groszek mokry zgas piec a bufor nie pozwolił mu się wychłodzić przyjechałem w czasie i wyłączyłem tak by podawał dalej (ja maluje szpachluje) w obu przypadkach piec nie wiedział że się nie pali a temperatura była 45st. Tak ku przestrodze. Ja puzniejszym czasie zrobię czujnik spalin który da impuls do pieca i zainicjuje otwarcie dzwiczek zeby wyłączył podawanie.

20200604_161641.jpg

20200604_161655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie.W skzp-05 oczywiście w zakładce Palnik Ekogroszek tam gdzie jest informacja o zużyciu paliwa dobowo itd jest grafika zasobnika z kręcącą się dmuchawą i dziś tak z czystego przypadku zauważyłem na panelu że pojawiła się na chwile taka czerwona strzałka skierowana w lewą stronę dmuchawy koło % mocy dmuchawy i znikła.Kiedyś też zauważyłem tą samą strzałkę.Pojawia się bardzo rzadko.Wiecie może co ona oznacza ? Co to za informacja ? Czy trzeba coś z powietrzem zrobić ? Czy to taki po prostu sobie gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kilka razy widziałem i nie wiem o ci chodzi. Chciałem już kilka razy zrobić zdjęcie, ale nigdy nie zdążyłem cyknąć zanim znikła.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strzałka to czyszczenie rusztu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że ja jednak za mało przebywam przy kotle bo nigdy tej strzałeczki nie zauważyłem. 😆

@Kijasr, palenie z bragerem super. Okazało się, że miałem za duży nadmuch minimalny. Jakoś wcześniej przy niższym nadmuchu palnik był przykopcony, a teraz kiedy nie zajrzę jest czyściutki, spalanie lepsze, lepszy popiół i odczuwam więcej mocy z kotła przy niższej modulacji. No i spokój ducha, że wreszcie to ustawione prawidłowo i pali się jak powinno. Jeszcze raz dziękuję. ☺️

Edytowane przez Dozy
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

jaki aktualnie serwer działa? Probuje ze wszystkimi trzema sie polaczyc z aplikacja i nie dziala; na stronie jest napisane aby przelogowac na nowy serwer lecz nie ma mozliwosci wpisania adresu ip w aplikacji??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wziąć instrukcję do ręki, łatwiej napisać na forum. 🤣

Uruchom aplikację, kliknij w trzy kropeczki obok przycisku "c", potem ponownie w kropeczki (te 3 pionowe) i w "Serwery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 11:59, budyn18 napisał:

Dzwoniłem do producenta bregera i jest opcja włączania i wyłączania bregera tylko sterownik musi wysyłać sygnał

Tak się dziś u mnie stało, że prądu na jakiś czas zabrakło, a kilka godzin później zauważyłem, że brager jest nieaktywny.
Kocioł i tak był trybie stop, więc nawet po kolejnych kilku godzinach sonda by się nie zasyfiła (wg producenta powinna być włączona jeśli ma kontakt ze spalinami), ale jeśli dojdzie do zaniku napięcia np. w grudniu, to wtedy może być klops.

Obczaiłem, że dezaktywowanie analizatora w SKZP i ponowne aktywowanie wysyła sygnał do bragera i wtedy ten też się aktywuje (sonda się nagrzewa). Pytanie tylko dlaczego SKZP nie wysyła sygnału aktywowania sondy zaraz po włączeniu sterownika. Zapewne małe niedopracowanie w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skzp dwojke po zaniku pradu sa bragger wlaczy z sterownikom,sonda sa nagrzeje,ale nie przechodzi w tryb O2.Potrzebne scisknac na nim raz guzik F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w samym bragerze nie da się włączyc autonomicznego uruchamiania pomiaru gdy jest ustawiony w trybie ModBus. Po prostu nie ma P-2 w menu.

edit:
Rozkminiłem go. 🙂
Pomyślałem, że może da się go "oszukać". Wyciągnąłem na chwilę zasilacz, potem przełączyłem AL na 1 (tryb anatomiczny) i włączyłem P-2 na 1. Sonda się aktywowała. W SKZP oczywiście migająca czerwona kropka i wartość 0.0 czyli nie ma komunikacji, to oczywiste.
Następnie przełączyłem w AL na 3, czyli tryb ModBus. Sonda się zdezaktywowała.
Klikam w jeden przycisk na bragerze, potem w drugi i ciągle widzę, że pomarańczowa dioda nijak nie chce zacząć migać na zielono, czyli nie grzeje sondy. ...ale zaraz, zaraz... a może...
W SKZP kliknąłem rozpal automatycznie i jak tylko skończyło podawać dawkę startową tak zielona kropka i zielona dioda na bragerze zaczęły migać, a po chwili był pomiar. ...a więc to takie cwane. 😄

SKZP wysyła sygnał w momencie startu palnika, a nie w momencie uruchomienia samego sterownika. Oj chytre bestie ci Panowie z Timela. 😜

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dla Tych co lubią wykresy i czysty deflektor.Po modernizacji kotłowni z 25 kw kotła na 14 kw i pomp na willo oraz zmianę sterownika z skzp-02 na 05 mój kocioł  moduluje koło zadanej 65* Dmuchawa 75w nie stosuje na razie hallotronu ani skali , a efekt jest taki jak na zdjęciach poniżej.Moc minimalna i maksymalna z powietrzem dobrana z małymi korektami powietrza w mocy 20% i 30%.Potencjał podajnika dobrany prawidłowo.Nie grzeję wody kotłem tylko na prąd (fotowoltaika).Skzp-05 spisuje się dobrze.

20221015_132215.jpg

20221015_132327.jpg

20221015_132356.jpg

20221015_132405.jpg

20221015_132415.jpg

20221015_132424.jpg

20221015_154120.jpg

20221015_154236.jpg

20221015_154333.jpg

20221015_154134.jpg

20221015_154145.jpg

20221015_154200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powinno raczej brzmieć: "jak ecoal 3.5 wypada na tle SKZP-05?"
Odpowiedź brzmi: słabo.

Ale mogę też uzasadnić swoje stwierdzenie.

                                                                                SKZP-05   vs   bruli.pl
ilość obsługiwanych pomp:                                               6          4
ilość obsługiwanych zaworów mieszających:                  3          1     
obsługa pompy kotłowej oraz cyrkulacyjnej:  tak oraz tak          albo kotłowa albo cyrkulacyjna albo mieszacza
ilość obsługiwanych czujników temperatury:                 14          9
tryb pracy z buforem                                                      tak          nie
zasilanie CWU z bufora/kotła                                   tak/tak          nie/tak
wyjście na czujnik otwarcia klapy zasobnika                tak          tak
czujnik zerwania zawleczki podajnika                           nie          tak

Czy już wystarczy argumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Instrukcji obsługi nie dali czy przypadkowo została spalona? Zawsze można pobrać ze strony timela. 

Ja wiem, że wygodniej jest napisać na forum, ale bez przesady, żeby takimi banałami zaśmiecać wątek. 

Korekty są widoczne tylko w trybie instalatora. Aktywuj go, potem wejdź w kartę obiegów, potem w kartę z domem...

Włącz myślenie i sam poszukaj. 

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zewnętrzny termostat pokojowy, to korekty temperatury dokonujesz w tymże urządzeniu, a nie w SKZP.  To chyba logiczne, prawda? 

Natomiast jeśli chodzi o korektę czujnika pokojowego w SKZP05... Tłumacz i tłumacz, i jak kamieniem w wodę... 

824834506_beztytuuu.gif.e57f1bf59deaa7b55e5e242bd343954e.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzie w skzp-05 można znależć te info jak w skzp-02.Nie pamietam gdzie wchodziło się i nie mogę odszukać w sterowniku.Chodzi o zakładkę graficzną gdzie ujęte są informacje o ustawieniach sterownika : modulacja, skala, powietrze ,moc kotła itd.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Dozy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o sposób podłączenia, więc podpowiem, że można podłączyć zasilacz bca-02 pod np. wyjście pompy kotłowej, wtedy wyłączanie sondy będzie jakby automatyczne. Ale nie widzę racjonalnego sensu wyłączaniu sondy na czas wygaszenia kotła. ...no chyba, że na okres letni.

Powiem więcej. Brager (producent) nie zaleca wyłączania sondy z uwagi na środowisko w jakim się ona znajduje.
Jak ci się sonda zepsuje z powodu zalepienia osadem ze spalin to gwarant tego nie uzna.
Jeśli masz możliwość podejrzenia sondy i cz.spalin od środka czopucha, to zauważysz, że sonda jest czysta, a czujnik zasmolony/zasyfiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.