Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślimak mieli ekogroszek.


snuff15

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, mam problem odnośnie ekogroszku z którego robi nie w połowie miał. Sądziłem że po prostu ślimak się zużył i trzeba go wymienić, lecz jak go wyciągnąłem to wydaje mi się że w najgorszej kondycji to on nie jest, więc mam zagwozdkę czego może to być wina. Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym lecz zauważyłem że często węgiel na palenisku po lewej stronie wydaje się w większych kawałkach niż po prawej gdzie występuje często miał. Węgiel mam od miejscowego handlarza, czy może to być wina węgla który za bardzo się kruszy? Czy jednak ślimak jest do wymiany?IMG_20211216_190203.thumb.jpg.c2c072708922a111a49fa6b35911925c.jpgIMG_20211216_190211.thumb.jpg.7e24332e876f4bf251a0ab1a563e99e8.jpgIMG_20211216_190213.thumb.jpg.533b17e18cfc6e217ba04dd53ac59f63.jpgIMG_20211216_192225.thumb.jpg.e91756365d955cc4beda4514eecbea66.jpgIMG_20211216_192359.thumb.jpg.d178484e6efd4f0133a20ddaf92be73f.jpg

Edytowane przez Ryszard
Dodano prefiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, snuff15 napisał:

,,, Czy jednak ślimak jest do wymiany?


Ślimak do wymiany.
Nie kupuj takich wynalazków jaki zaprezentowałeś nam na zdjęciach.
Oś ślimaka ma być pełna na całej długości.

Zobacz, jak ten płaskownik się poskręcał. W miejscu gdzie są ubytki ślimaka, następuje mielenie węgla.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził jeszcze retortę czy nie jest zapchana. Bardzo na niej lubią się robić spieki. Otwór jest coraz mniejszy i potem albo węgiel jest mielony, albo ścina się zawleczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, niestety nie miałem żadnego wpływu na tego ślimaka, bo podczas zakupu mieszkania piec już tam stał. Również jestem całkowicie zielony w kwestii wymiany ślimaka, czy jest ktoś na stanie mi doradzić jaki miałbym kupić i gdzie? 

Dodam że piec to termix f12 o mocy 12kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz nowy ślimak sprawdź retortę. Usuń cały węgiel z niej i zobacz jak to wygląda w tym kolanku ( to właśnie retorta) przez którą wypychany jest przez ślimak węgiel.

Ślimak musi pasować do podajnika. Tak więc pozostaje ci głównie producent kotła. Kto wie, może to jest oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak zamiast inżyniera, najwięcej do powiedzenia ma księgowy. Ile na tym przyoszczędzili? 10PLNów?

W zasadzie to źle napisałem wcześniej, bo nie na retorcie a w niej. Jeżeli w środku tej rury będą spieki to należy je delikatnie skuć - dłuto + młotek (albo śrubokręt przez który można tłuc młotkiem). Nie wal samym młotkiem. Próbowałem szczotką drucianą na wiertarce, ale to nic nie daje. Generalnie wyciągam cały palnik co roku i przeprowadzam taką procedurę.

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było przez inżyniera zrobione , zostało nawet opatentowane.

Wersja palnika Vklasa z  nowym slimakiem.

"Urządzenie wyposażone jest w nowy ślimak stalowy, charakteryzujący się cichszą pracą, chroniony patentem , zgłoszenie nr. P-428646"

Ta tasiemka przy suchym paliwie dla najmniejszego palnika, gdzie jest mniejsza średnica rury wypada korzystanie w pracy,  przy większych sprawa dyskusyjna dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieklorz napisał:

"Urządzenie wyposażone jest w nowy ślimak stalowy, charakteryzujący się cichszą pracą, chroniony patentem , zgłoszenie nr. P-428646"

 

https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/P.428646

Żeby to nie był patent taki jak z nylonem z którego robili rajstopy. Materiał był za bardzo trwały i postanowiono go trochę osłabić. Bo był problem ze sprzedażą.

Ale być może faktycznie ten skręcony płaskownik pomaga transportować węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze podpowiadają w kolanie i rurze podajnika utworzyły się nagary które powodują opory przy tłoczeniu węgla trzeba to porządnie oczyścić co nie jest łatwe .Można sobie zrobić czyszczak na wiertarkę dopasowaną koronkę do średnicy wewnętrznej rury wtedy można to mechanicznie usunąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagar w kolanie trzeba go odbić, odkuć,

Nagar nieraz ciężko zauważyć w kolanku, dopiero jak się odbije  kawał.

Też czasami winny węgiel, jak slaby, miękki z pokładów płytkich,  to zanim   dotrze do palnika to się strasznie skruszy.

A jeszcze jak dosypią do takiego węgla miału, żeby oszukać, jak się wysypuje  z wora to widać.

Może też ślimak został pozbawiony końcowego elementu wypychającego węgiel, ułamał się, albo wytarł, tak wąs na samym końcu, trzeba dospawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ten link co podesłałem. Ślimak wygląda dokładnie jak na rysunku z Urzędu Patentowego. Na początku też się zastanawiałem czy czegoś u tam na końcu nie urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej złożyć w palniku i zobaczyć jak daleko sięga, czy nie da się tam dospawać kawałka plaskownika.

Tak jak te mają.

https://sklep.pancerpol.com.pl/produkt/slimak-stalowy-o-dlugosci-osi-1080-mm/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba właśnie ten "na pręcie", o którym wspominał wcześniej @Pieklorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.