Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2021 o 15:22, Pieklorz napisał:

Ten sterownik jest prowadzony przez Technix I firmę Bolecki.

Nie wtrącam się do niego w żaden sposób. 

 

Jak masz to z pelletem to powinna być dmuchawa 40W ale Technix miał chwilowe braki o wydawał przez jakiś czas z 80W i kazał taką wybierać. 

Wg mnie nie ma co nastawiać w nim siły dmuchawy powyżej 50 a max 55.

 

Wejdź jednak na dedykowane do niego forum.bolecki.pl do działu o tym sterowniku.

 

Jaką masz wersję tego na sam groszek czy ten pelletowy plus dwupaliwowy?

(Masz cz.spalin,  pogodowy, zapalarkę i obsługę drugiego podajnika?)

No to u mnie tak to działa piec montowany w grudniu , dmuchawa DOMER 80 -

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem te sterowanie nadmuchem w argosie jest ewidentnie spartolone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu ustawiałem u znajomych sterownik Argos pid i nie było takich problemów. Jednakże była to dmuchawa 40W w kotle 12kW. Ustawiałem pracę w dwu stanie. Znajomi powiedzieli, że w pidzie źle się pali. W sterowniku nie było możliwości ustawienia powietrza dla mocy min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hitower napisał:

3 tygodnie temu ustawiałem u znajomych sterownik Argos pid i nie było takich problemów. Jednakże była to dmuchawa 40W w kotle 12kW. Ustawiałem pracę w dwu stanie. Znajomi powiedzieli, że w pidzie źle się pali. W sterowniku nie było możliwości ustawienia powietrza dla mocy min.

Tez mam taki zestaw w sasiednim budynku argos pid i dmuchawa 40 w ale tam jest starszy soft i co ciekawe na tym argosie ze starszym softem moja dmuchawa dm 80 chodzi stabilnie

Edytowane przez zbynek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a tymczasem niespodzianka .... co prawda tydzien wstecz podczas rozmowy z kimś ... z TECHNIX pan probował mi wytłumaczyć jak się ustawia płomień na oko po czym wysłałem film na e -maila dzisaj dzwonie i znowu ktoś z TECHNIX twierdzi ze nie ma dostepu do skrzynki e-mail i prosi link do filmu na telefon (sms) ok .. wysyłam i równocześnie  pisze e-maila do TECHNIX z zapytaniem co w sprawie mojej reklamacji .... i po 30 minutach dostaję odpowiedz ; Dzień dobry dzisiaj zostanie nadana do Pana paczka z nowym sterownikiem, kurierem Dpd. Pozdrawiamy zespół Technix. .... i instalacje mam ok i pompa jest prawidłowo zamontowana...  :)pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 09:50, zbynek73 napisał:

Tez mam taki zestaw w sasiednim budynku argos pid i dmuchawa 40 w ale tam jest starszy soft i co ciekawe na tym argosie ze starszym softem moja dmuchawa dm 80 chodzi stabilnie

Bo do takiej dmuchawy 80W ten najprostszy był zrobiony. 

 

Później się zapomnieli producenci palnika i sterownika dogadać,  że na maly palnik wchodzi 40W.

To dopiero przy okazji ostatnio udało mi się uprosic i doszedł ustawiany dół. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko dlaczegi ja ponosze  konsekwencje ich niedogadania ...dzisaj  przyszedł nowy sterownik .. i dupa jest to samo  to teraz co dmuchawa do dupy czy soft .. moze jakas podpowiedz ...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrezygnować z Pid-a i ustawić dwustan. Wiele kotłów tak pracuje i dobrze się pali. Minusem jest to, że 2-4 razy w roku trzeba dopasować moc do zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zbynek73 napisał:

No dobra tylko dlaczegi ja ponosze  konsekwencje ich niedogadania ...dzisaj  przyszedł nowy sterownik .. i dupa jest to samo  to teraz co dmuchawa do dupy czy soft .. moze jakas podpowiedz ...

a próbowałeś coś ustawić, czy tak marudzisz dla zasady myśląc,że nastawy fabryczne sterownika są dobre na każdy kocioł, dmuchawę i palnik?

 

Chcesz pomocy, to sie określ co masz, to wówczas będzie można pomóc.

Po pierwsze jaki przyszedł sterownik i jaki ma soft? Włączasz, to widac numer softu.

 

Nie przepadam za tym sterownikiem, rzadko go używam, ale do 40W teraz idzie go ustawić.

Nie mniej to takie seicento, samochód klasy A na miasto.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku kuleje to jak pies na trzech łapach.

Z dmuchawami jest taka sytuacja, że od covida same problemy. Wcześniej fabryczne były pol-fans na silnikach emc i to gadało fajnie (nie przyglądałem sie jak na tym sterowniku). Póxniej zaczęły się schody i braki u wszystkich producentów.

Do palnika trafiały różne motoreduktory a dmuchawy mimo tej samej nazwy miały rózne silniki i rózne kondensatory.

Dość podobnie do EMC pracował Ziehl-Abegg ale na koniec prawie wszyscy producenci tj czy pol-fans czy domer mieli wyłącznie EBM a te z kolei spierdzielono jakieś 2lata temu, mają kompletnie inne charakterystyki pracy. Nie wiem czy ta dziwna praca wynika z silnika EBM, ale jest to możliwe.

 

Jak masz dmuchawę 40W , to w menu serwisowym ustaw minimalne obrotowy na 30-35. Jak masz dmuchawę 80W na EBM, to nie wiem co Ci podpowiedzieć, bo tu pewnie i soft kulawy i silnik kulawy do sterowania. Trzeba jakieś dolne obroty dobrać pewnie ze 25 i zobaczyć jak to wyjdzie, bo sterownik na jednej mocy nie zawiśnie.

 

Jak to mało da, to wyślij taki nagrany filmik z opisem jaka masz dmuchawę do firmy, która to dla technix robi i ustaliła program, bo inaczej jak nie wiedzą, to nie poprawią nic.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A tu coś podpowiecie? Potencjał na różnych eko waha się od 11,4 do 12,5kg/h, dmuchawa w skali 5-30-5, palnik ->powietrze 11-60 i małe zmiany zależnie od węgla, temp. Spalin max 120°C i to bardzo rzadko jak już wejdzie na 100% mocy (przeważnie 80-95°C). Ogolnie to zadowolony jestem mimo spalania teraz gdy na dworze -5 do -11 a ogrzewam nieocieplone 180m2. Może idzie jeszcze jakoś optymalniej to zestroić. Aha. Jest brager ustawiony teraz na 14-10, czas reakcji 2, korekta 60

20211227_201238.jpg

20211227_201457.jpg

20211227_202336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2021 o 22:06, Pieklorz napisał:

a próbowałeś coś ustawić, czy tak marudzisz dla zasady myśląc,że nastawy fabryczne sterownika są dobre na każdy kocioł, dmuchawę i palnik?

 

Chcesz pomocy, to sie określ co masz, to wówczas będzie można pomóc.

Po pierwsze jaki przyszedł sterownik i jaki ma soft? Włączasz, to widac numer softu.

 

Nie przepadam za tym sterownikiem, rzadko go używam, ale do 40W teraz idzie go ustawić.

Nie mniej to takie seicento, samochód klasy A na miasto.

Mam w drugim domu od 2 lat taki sam piec tylko 9 kw ale palnik jest chyba ten sam co w nowym 12 kw i nastawy fabryczne idą odrazu  do kosza .... troche to trwało ale 9kw pali elegancko ( duzo zmiennych do ustawienia - jakosci wegla ,itd. ale sie udało. ) tak ze wiem o co chodzi  i robie co moge zeby dobrze palił .

sterownik -ARGOS PID V.4.20

dmuchawa - DOMER DM 80-MO--PO1--K0-H0-PW20-PP4-2UF-EBM

2 LETNI zestaw ma ten sam sterownik ale iiny soft.

sterownik -ARGOS PID V.4.14

dmuchawa -  POL-FANS RMS 120 AL/40W

i to śmiga bez problemów.... wiec stwierdzenie ze marudze bo dostałem coś co nie działa jak powinno jest raczej nie na miejscu , TECHNIKS przysłal nowy sterownik ( v.4.20) ale jest identycznie to samo odesłalem  czekam .... 

a tak działa dmuchawa POL-FANS RMS 120 AL/40W nowym sterownikiem (.4.20) miedzy 40% - 75% też glupieje .

https://photos.app.goo.gl/SDic19qfLzkv7FwS8

 

 

Edytowane przez zbynek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem Ci kolego sugestie co zrobić. 

To jest chyba najtańszy pid na rynku, nie mam do niego serca i mam go w rękach ze 4razy w roku.  Nie mam zamiaru na niego poświęcać swojego czasu. 

 

Sprawdzanie w powietrze bez oporu generowanego przez palnik tez ma średni sens. Zrób to na palniku albo zasłon wylot zostawiając malutki przelot.

 

 

I spróbuj co Ci podpowiadałem. 

 

Jak masz dmuchawę 40W , to w menu serwisowym ustaw minimalne obrotowy na 30-35. Trzeba jakieś dolne obroty dobrać pewnie ze 25 i zobaczyć jak to wyjdzie, bo sterownik na jednej mocy nie zawiśnie.

 

Jak to mało da, to wyślij taki nagrany filmik z opisem jaka masz dmuchawę do firmy, która to dla technix robi i ustaliła program, bo inaczej jak nie wiedzą, to nie poprawią nic.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2021 o 21:02, wypalaczu napisał:

Witam. A tu coś podpowiecie? Potencjał na różnych eko waha się od 11,4 do 12,5kg/h, dmuchawa w skali 5-30-5, palnik ->powietrze 11-60 i małe zmiany zależnie od węgla, temp. Spalin max 120°C i to bardzo rzadko jak już wejdzie na 100% mocy (przeważnie 80-95°C). Ogolnie to zadowolony jestem mimo spalania teraz gdy na dworze -5 do -11 a ogrzewam nieocieplone 180m2. Może idzie jeszcze jakoś optymalniej to zestroić. Aha. Jest brager ustawiony teraz na 14-10, czas reakcji 2, korekta 60

20211227_201238.jpg

20211227_201457.jpg

20211227_202336.jpg

Jakie spalanie teraz oraz ile masz stopni w domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu 21-22 stopnie. W skzp pokazuje 43kg na dobę ale nie bierze tyle. Myślę że z 35kg/24 max bo jak wsypę 100kg to na 3 doby starcza. Kocioł na 65°C ustawiony, powrót 53-55°C, korekta pogodowa 5 i na kaloryfery max 52 puszcza. 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na start masz do poprawy potencjał podajnika. Skoro fizycznie schodzi go mniej, niż twierdzi sterownik to wartość należy zmniejszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś skalę z powietrzem. Przy ustawieniach skali i powietrza które podałeś, dmuchawa pracuje w zakresie 25-38% maksymalnych obrotów, czyli ustawienia dla dmuchawy 40W. Proponował bym ustawić skala 20-45 i powietrze min 20, max 70-75. Po zmianie skali trzeba dopasować powietrze w czuwaniu i rozpalaniu jeśli posiadasz zapalarkę. Jeśli podasz aktualne ustawienia w czuwaniu i zapalarce, to podam ci nowe wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 15:35, Pieklorz napisał:

Dałem Ci kolego sugestie co zrobić. 

To jest chyba najtańszy pid na rynku, nie mam do niego serca i mam go w rękach ze 4razy w roku.  Nie mam zamiaru na niego poświęcać swojego czasu. 

 

Sprawdzanie w powietrze bez oporu generowanego przez palnik tez ma średni sens. Zrób to na palniku albo zasłon wylot zostawiając malutki przelot.

 

 

I spróbuj co Ci podpowiadałem. 

 

Jak masz dmuchawę 40W , to w menu serwisowym ustaw minimalne obrotowy na 30-35. Trzeba jakieś dolne obroty dobrać pewnie ze 25 i zobaczyć jak to wyjdzie, bo sterownik na jednej mocy nie zawiśnie.

 

Jak to mało da, to wyślij taki nagrany filmik z opisem jaka masz dmuchawę do firmy, która to dla technix robi i ustaliła program, bo inaczej jak nie wiedzą, to nie poprawią nic.

[email protected]

Film został nagrany z dmuchawa bez obciązenia tylko dlatego zeby łatwo było pokazac w jednym kadrze zachowanie dmuchawy i nastawy na sterowniku -  PO STWIERDZENIU - podczas pierwszego uruchomienia pieca po montażu nieadekwatnego do nastaw na sterowniku  nadmuchu dmuchawy ( prosciej tego nie potrafie napisać ) czyli wczesniej stwierdzilem ze zle działa i potem nagralem film - i nie rozumiem dlaczego proponyjesz mi nastawy na dmuchawe 40 w jak pisze od poczatku ze mam 80 w.  ja nie wiem jak wy to czytacie i .... generalnie dzieki sie tyle...... dowiedziałem ze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 00:22, zbynek73 napisał:

ja nie wiem jak wy to czytacie i .... generalnie dzieki sie tyle...... dowiedziałem ze...

Nie dziw się. Z twojej niezdarnej pisowni ciężko wychwycić co miałeś na myśli pisząc te... ciężko to nazwać zdaniami.

Wracając do meritum wątku, ja nie wiem jak mój palnik może rozwijać 48kW jak przy 34kW robi się taki zlep, że w końcu rozżarzony węgiel zaczyna się przesypywać przez wierzch tego spieku i spada do popielnika. A żeby wyciągnąć ten zlep to najpierw trzeba go czymś podważyć - taki jest zaklinowany.
Dziwnym trafem, jak na dworze zrobiło się cieplej, to i spieki przestały się tworzyć. A ciężko mi uwierzyć w przypadek, że akurat trafiły się trefne worki węgla, w których było "coś" co się rozlewało i sklejało żużel.
Obecnie palę KGM29. Spaliłem już go przeszło 600kg i cieszę się, że kupiłem tylko tonę.
Z mojego niewielkiego doświadczenia z rodzajami węgla stwierdzę tylko, że chyba wolę typ 31, bo ten 32 ewidentnie dymi, a wymiennik momentalnie pokrywa się jasnoszarym nalotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dozy 

teraz nie mam problemów ze spiekami w sv200 nawet na wysoko kalorycznym węglu ale kilka lat temu mialem retortę i zakupiłem 'najlepszy' węgiel ze składu - nie dało się tym palić bo powstawał jeden gigantyczny spiek. Pomogło zakupienie najtańszego, najmniej kalorycznego węgla i pomieszanie jednego z drugim. Tzn wystarczy do zasobnika sypać na przemian worek jednego i drugiego węgla i spieki powinny zrobić się mniejsze i rozpadać się pod własnym ciężarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dozy napisał:

Dziwnym trafem, jak na dworze zrobiło się cieplej, to i spieki przestały się tworzyć. A ciężko mi uwierzyć w przypadek, że akurat trafiły się trefne worki węgla, w których było "coś" co się rozlewało i sklejało żużel.

Kocioł pracuje na mniejszej mocy i trawi lepiej gorszą jakość węgla ,na palenisku jest mniej węgla i powietrza w dłuższej jednostce czasu co przekłada się na lepszy popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.