Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie zmieniałeś ustawień i paliwa to pewnie taki ekogroszek Ci się trafił,że ma tyle popiołu. Niby jeden zakup,a w workach loteria.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maniek130 napisał:

Witam, Mam takie pytanie,  zauważyłem, że przy modulacji 100% gdy otworzę drzwiczki to ogień aż chce wyskoczyć z kotła.  Czy to normalne

Pisałeś, że kocioł czyścisz, a powiedz czy czyścisz też rurę łączącą kocioł z kominem co jakiś czas. To wewnątrz 127mm, jak się przytka pyłem to komin ma ciężej zbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to wygląda. Otwiera drzwiczki i płomień idzie tam gdzie ma tlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maniek130 napisał:

Nie zmieniłem nic A nie pali się jak z palnika odrzytowego tylko duży ogień jak otwieram drzwiczki to ogień aż chce wyskoczyć 

Na jakiej mocy pracuje teraz palnik jeżeli  w granicach 3 kW to odrzutowca raczej nie będzie .Jak chcesz mniej popiołu to domieszaj pelletu do węgla .

 

21 minut temu, maniek130 napisał:

Dzisiaj zrobię przegląd Jeszce raz 

Dzięki za informację 

Jeżeli po otwarciu drzwiczek kotła wychodzi  gaz dym czy płomień na zewnątrz kotła do pomieszczenia ,daje to jasny sygnał że ewidentnie jest coś nie tak z ciągiem kominowym i należy to sprawdzić udrożnić wyczyścić całą drogę spalin aż po wylot z komina , na tym polega przegląd i jego prawidłowe zrozumienie.

Edytowane przez marcus312
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może filmik od Jockey jak przeliczyć potencjał podajnika???

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik już był na stronie 8-smej tego tematu post 200.

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmieniłeś opału, jest z tej samej dostawy i wypalał się bardzo dobrze a teraz cos takiego..

To albo coś źle przy czyszczeniu złożyłeś albo czegoś nie wyczyściłeś. Dmuchawa rozumiem chodzi i przewód łączy (wyjmij wtyk od dmuchawy i włóż ponownie)?

 

Czyszczenie komory powietrznej pod paleniskiem SVki robimy co 2-3miesiące

a częściej to sam wymiennik

Osłonka wyczystki

Odkręcić klapkę

Każda dźwignie po 5-6razy w górę i puścić

Minimum po zakończonym sezonie grzewczym należy wykonać dokładne czyszczenie, wymontować wyżej pokazane czyszczaki z kotła i dołączonym narzędziem ze szczotką dokładnie oczyścić pionowy grill spalinowy

Po wyczyszczeniu szczotką grilla spalinowego wyjąć skrzynkę popielnika, podnieść klapkę wyczystki dolnej komory osadczej i narzędziem wybrać do przodu zanieczyszczenia z komory.

Wysunąć skrzynke popielnika

Klapka od nawrotu w górę

Wybrać to co spadło z pionowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogło się tak stać po przyslonieciu dmuchawy , bo to zrobiłem 2 dni temu. Komin jest ok wylot z kotła do komina ok A sadzy w kotle od groma cała weglarka

No właśnie tu nie da się czegoś nie złożyć chyba źle 

Edytowane przez maniek130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jakby dmuchawa była wyłączona a palone było samym ciągiem kominowym .Wróć raczej do ustawień jakie miałeś na początku tego tematu pisałeś że dobrze się pali i dobry popiół  skąd teraz nagle takie problemy .

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką ilością przesypanego węgla to nie wiem, wygląda to słabo. Natomiast ilość sadzy może jak najbardziej świadczyć o za słabym dmuchaniu. Kiedyś też praktycznie całkiem zamknąłem przesłonę dmuchawy, żeby zobaczyć jak się będzie palić. Jedna sadza w kotle. Powróciłem do otwarcia przesłony na około 2/3 i pali się ok, zero sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak ustawiłem przysłonę tak jak było jest dobrze, bo jak otwieram drzwiczki to ogień nie chce spierdzielić z kotła i nie pali się jak ze świeczki tylko jak z palnika odrzutowego. I od 10.00 godz się pali i nie ma na razie popiołu  w kuwecie.

Ps mam pytanie, bo na stronie sekom polecany groszk karlik, ale cena za transport za palety to aż 800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kijasr napisał:

Ale co by mógł źle złożyć tam innej możliwości nie ma.

Jak ostatnio czyściłem wyczystkę palnika, to uszkodziłem uszczelkę pod dekielkiem. W pierwszej chwili nie zauważyłem tego, i powietrze tam dmuchało. Musiałem wyciąć resztę tej uszczelki, żeby można było sterować powietrzem.

 

Jeszcze informacyjnie, jak by ktoś chciał kupić groszek który się nazywa Prometeus,  28-30 Mj,  to trzeba brać pod uwagę, że on potrzebuje dużo powietrza. Ja mam już powietrze 25-60 %, i nadal przykapca na mniejszych mocach. 

Edytowane przez pochłaniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A miał to być najlepszy palnik a tu takie rzeczy ? na moim pancerpolu 15-ce z nowym typem paleniska mogę palić każdym ekogroszkiem i nie wiem co to przykapcanie jakieś spieki czy tam inne ciekawostki po prostu co tydzień zasypac i do widzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.